Skocz do zawartości
filip94lemken

Ursus 1614 brak hamulców

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus

filip94lemken    119

Witam, mam problem z hamulcami a raczej ich brakiem, zostały załozone nowe pompki, wyrównywacz cisnienia i cylinderki, przy próbie odpowietrzania pedał wgl nie robi sie twardy (lewy troche ciezko chodzi natomiast prawy wgl nie ma oporu) po odkreceniu odpowietrzników leci płyn, a po zakreceniu dalej pedał nie robi sie twardy, probowałem nawet pompowac powietrze do zbiorniczka z płynem lecz nadal to samo. moze ktos juz to przerabiał u siebie i zna jakies patenty zeby zaczeło to działać :/

FINN    991

a skręciłeś z tyłu na tarczach?? może masz rozkręcone i cylinderki wychodzą a nie naciągają tarcz.

odpowietrz i zobacz czy cylinderki pracują.. jak nie pracują to mże byc gdzieś nie szczelność....

lub po prostu przeciągnełeś pompki podczas odpowietrzania i nie ciagna teraz... , ja raz tak załatwiłem pompkę ...

• Like 1

filip94lemken    119

cały proble, polega na tym ze nie moge tego odpowietrzyc bo wgl pedał sie nie robi twardy, z tyłu skrecilem troche, wgl cylinderki nie wykonuja ruchu, płynu ze zbiorniczka nie ubywa, 

Wiadomość z agroFakt.pl

zgrywus223    18

Odkręć odpowietrznik załóż wężyk i włóż go do naczynia z płynem i pompuj tak na odkręconym,a jeśli nie pomoże to prawdopodobnie jest  coś  nie tak z którymś z wymienionych  elementów, albo coś źle poskładałeś. Życzę powodzenia :)

• Like 1

filip94lemken    119

spróbowałem z tym wezykiem i pomogło, najpierw probowałem pojedynczo ale nie szło potem na obydwa pedały i udało sie ciagnik hamuje :D podziękował :D

zgrywus223    18

To jest najlepszy sposób odpowietrzania, chyba nawet instrukcja tak podaje ;) A ten sposób typu pompuj-trzymaj-odkręcam-pompuj też jest dobry ale nie we wszystkich przypadkach :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krzychu_912235
      :)Witam moze mi ktos pomoze i powie jak sie wymienia klocki??? ??? i co trzeba zrobic aby wymienic czy trzeba sciagac koło ...dziekuje i pozdrawiam wszytskich
    • Przez Pawel30
      Witam
      Chciałbym zamontować w swoim ursusie C385 dodatkowy dwuobwodowy układ pneumatyczny do sterowania hamulcami dwuobwodowymi przyczep .Jakie będą mi potrzebne do tego urządzenia, ciągnik posiada tylko jednoobwodowy układ pneumatyczny , i jak ewentualnie można podłączyć się pod ten układ dodatkowym dwuobwodowym układem. Wiem że będą do tego celu potrzebne dwie końcówki szybko złączy pneumatyczne czerwona i żółta.Jak to wszystko podłączyć żeby działało, czy będzie potrzebny dodatkowy zawór hamulcowy jak przy układzie jednoobwodowym.
    • Przez rolpio18
      witam mam małe pytanie przestały działać mi hamulce przy przyczepie po podłączeniu pod 912 co może być przyczyna dodam tylko że prawy pedał wdusza się bardzo lekko i słabo hamuje na to koło a nie jest układ zapowietrzony. Ciśnienie w układzie pneumatycznym jest ok.
    • Przez binek
      Dziwne rzeczy zaczęły się dziać tuż przed mrozami, mianowicie znikł nożny i w tym samym czasie ręczny zrobił się jakiś luźny. Dzisiaj przy oględzinach zauważyłem że z prawego cylinderka wycieka płyn, więc założyłem nową uszczelkę na tłoczek. Niestety to nic nie pomogło ponieważ płyn wypycha tłoczek z cylinderka, wygłąda to tak jakby nie było przejścia za cylinderkiem a ciśnienie po prostu wypcha tłoczek na zewnątrz. Moje pytanie gdzie może tkwić usterka? Może miał już ktoś do czynienia z takimi cudami.
    • Przez Piter1992
      Witam chcialbym zalorzyc pneumatyke do ursusa 914 tylko nie bardzo wiem gdzie mozna dostac wiekszosc potrzebnych czesci, moze ktos z was juz to kiedys robil i wie gdzie mozna dostac te czesci i jaka jest mniej wiecej cena zamontowania pneumatyki?