Skocz do zawartości
wanczyk-1991

Przednie opony do zetora 9540

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
opony

Witam!!!

Posiadam zetora 9540, 6 lat temu kupiłem tylnie opony do niego o numerach 420/85 R 38. Kilka lat temu kupiłem przednią jedną polską oponę i już jest łysa a orginalna ma może 40%. Teraz chciałbym zmienić obie przednie opony. Obecne mają wymiar 320/85 R24. Na ciągniku jest tur i chciałbym żeby przednie opony były szersze. Czy jest możliwość wsadzenia innych szerszych opon niż obecne bez ingerencji przełożenie na skrzynię?

W ciągniku blokuje mi przednią oś na skręcie przy włączonym napędzie i podejrzewam że przyczyną są przednie opony.

Edytowano przez wanczyk-1991

romek6340    203

Możesz spokojnie zakładać szersze opony tylko musisz założyć oponę o takim samym obwodzie tj. o niższym profilu. Na Twoje felgi powinna pasować 360/70 R 24. Do szerszej prawdopodobnie musiałbyś zmienić felgo na szersze.

Wiadomość z agroFakt.pl

honker    1

witam

mam 8540 i chciałem zmienić opony na przodzie, teraz mam przód 12,4r24 a tył 16,9r38 jakie wybrać 12,4r24 czy 13,6r24.

W instrukcji jest napisane że można zaminić 12.4 na 13.6 bez zmiany trybów w przekładni, ale czy nie będą one za wysokie czy napędy się zgrają,

a może założyć 360/70r24.

DarekD    56

jeśli chodzi o szerokość to zakładałbym szersze bo 12.4 na przód do takiego ciągnika to ,moim zdaniem,  za mało !

Moja 105-tka przyszła na 13.6 i z racji tego ,że były już łyse założyłem nowe 340/85/24 radialki (niby odpowiednik 13.6/24)  ale przy pracy  z ładowaczem to jest minimum .

Instrukcja rzeczywiście przewiduje takie same przełożenie (42/42)  dla 12.4 oraz 13.6

Edytowano przez DarekD

honker    1

a masz most zetora czy   carraro i jak masz rozstawione koła przód i tył?

czyli które doradzasz 13,6r24 czy 360/70r24

Edytowano przez honker

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się