Skocz do zawartości

Polecane posty

BOBEREKD    0

Witam czy warto zawiadomić NIK o prawdopodobieństwu wejścia drogi remintowanej i pobieraniu zemi z mojego ,,rowu" i okaleczeniu drzew.

BOBEREKD    0

W miojej okolicy są remontowane wszystkie drogi polne i na jednej działce gdzie był słupek geodezyjny ,,znikną" po równaniu równarką i najprawdopodobniej weszli mi z tą drogą w pole a na drugiej działce gdzie jest rów i z tego rowu kopią bez pozwolenia mojego ziemię a przy okazji okaleczają drzewa i dwa z nich wyrwali z korzeniami które musiałem przywieźć do domu.

Wiadomość z agroFakt.pl

marian20    21

Jeżeli dzieje się to na Twojej ziemi to zgłaszaj. Tylko nie jestem pewny czy do NIK. Dlaczego masz ponosić straty. Podczas remontu drogi  powinien to nadzorować jakiś geodeta.

BOBEREKD    0

Geodeta mierzył ale przy jednej z działek droga była przy polu radnego gminy a geodeta bywał u niego, a od jego działki jest przesunięte w moją stronę niemal 60 cm i u mnie idzie po miedzy lub weszli, bo w tym roku było scalenie działek w mojej miejscowości i był wkopany słupek geodezyjny i chciałem go zobaczyć gdzie jest to ,,znikł". Pisaliśmy pismo do starostwa niemal miesiąc temu i nie dostaliśmy jeszcze odpowiedzi. Był rownież wójt z inspektorem i inspektor powiedział że droda może mi wejść w działkę nawet metr. I chciałbym się dowiedzieć wszystko jest robione zgodnie z prawem.

Nikita_Bennet    101

a co Nadzór Budowlany na to?

Zawsze możesz wziąć geodetę i wznowić granice jak wyjdą słupki na drodze będzie wesoło.

Wejść na Twój grunt z budową czegokolwiek tak łatwo nie mogą.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Tomasz78    381

Teraz to się bałagan w starostwach robi ,mapy maję bez aktualizacji w terenie i idą na chama ,jakiś pseudo geodeta robi rysunki i potem my rolnicy mamy udowadniać gminie czy Starostwu że są w błędzie to chore bo naraża nas na koszty ,a oni dobrze o tym wiedząc wykorzystują to i robią co chcą poszerzając np. drogę . mnie nawet równiarka nie przejedzie zanim nie odkopią kamieni i tak Tobie radze pod kamieniem są drenki lub butelki więc jest się czego trzymać ,a jak nie to głoś gdzie się da .

Nikita_Bennet    101

zawiadomić wojewódzki RDOŚ, telefonicznie i tego samego dnia na piśmie.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek00000
      Witam,

Chciałbym przerobić starą chlewnię, która stoi pusta na suszarnię. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Suszarnia posłuży do suszenia ziół, kasztanów, kwiatu bzu, lipy itp, plus to co wyprodukuję w swoim gospodarstwie (melisa, tymianek i inne, w zależności od popytu i cen na rynku). Źródłem ciepła będzie drewno. Widziałem jedną suszarnię podłogową, był tam spory piec i nadmuch pchający powietrze pod płyty podłogowe z perforacją i tyle. Zastanawiam się, czy są jakieś nowocześniejsze rozwiązania i jaki będzie koszt takiej budowy. Być może ktoś ma namiary do firm zajmujących się budową tego typu obiektów w woj. zachodniopomorskim?

Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez thor1984
      Przymierzam się na wiosnę do remontu stodoły który polegał by na wymianie pokrycia i więźby dachowej bez żadnych zmian konstrukcyjnych ale chciałbym to zrobić legalnie i zastanawiam się czy na taki zakres prac wystarczy zgłoszenie czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę? Druga kwestia jest taka, że stodoła ma około 40 lat i była stawiana bez jakichkolwiek papierów i pozwoleń więc nie wiem czy da się to w ogóle zrobić legalnie. Może ktoś miał podobną sytuację? Przecież nie pójdę do urzędu i nie powiem jak wygląda sytuacja, że chcę remontować jakby nie patrzeć samowolę budowlaną.
    • Przez RycerzNocy
      co myślicie o hali namiotowej jako garaż na maszyny lub słomę
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez chillout89
      Witam, czy ktoś posiada wagę samochodowa na swój własny użytek. Czy warto jest zainwestować w np. wagę osiową i czy jest wystarczająco dokładna?