Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomson402    29

Witam mam dylemat posiadam prasę  Gehl 1470 . Prasa jest nawet fajna wydajna ale na gospodarstwo do 40 ha .Ja chce prasować z sianami około 250 ha. Prasa którą wybrałem to New Holland 640 z siatką . Prasa podoba mi się z wygląda naprawdę fajnie ma ją mój znajomy handlarz . Miała spalony komputer od siatki podobno kupił już drugi i niby ma to działać . Jeszcze zastanawia mnie zgniot hydrauliczny ( Jak to działa ? ) .Proszę was o opisanie tych pras i może innych które tez polecacie . Jeszcze jedno moje pytanie jaka waga będzie balota o średnicy około 160 cm . I na ile starczy jedna siatka ? Pozdrawiam i z góry dziękuje za opinie wasze . A i moja prasa jest na sprzedaż sprzedam za niewielkie pieniądze

tespis17    21

Nie ma takiego czegoś jak komputer od siatki. Jest siłownik od siatki, sterownik(wyświetlacz) montowany w ciągniku i cały panel (moduł) zamontowany na prasie. Więc co mu się popsuło. Zgniot hydrauliczny to jest zwykły dławik ze sprężyną. Nie wiem ile waży balot 160cm ale do tej prasy min. ciągnik 75KM przy słomie a przy sianokiszonce 90KM. Na 250 ha polecałbym nową prasę.

pawlo36    5

Ta prasa tak czy tak robi baloty tylko do 150cm zaś wersja większa 650 robi do 180cm. Co do wagi balota to jest to uzależnione od wilgotności i rodzaju prasowanego materiału ale także od prędkości więc nie można jednoznacznie powiedzieć ile będzie to ważyć.

Prasa 640 to starszy model i lepiej wybrać nowszy 644 który ma już funkcje równości balota pokazującą operatorowi na którą stroną ma jechać jeśli jest nierówny balot. Wszystko zależy jaką tam masz cenę na tego NH

Edytowano przez pawlo36

Wiadomość z agroFakt.pl

coffey23    16

ja mam też podbną prese i powiem ci jedno masz tam w środku walce które są pędzone zębatkami jak odkrecisz osłone to je zobaczysz  zebatki sa w środku komory z lewej strony walców jak są wyrobione to daj sobie spokuj z taką presą bo koszt jednej to kosmos  nie znalazłem jeszcze nigdzie zamienników drugie to koszt łożysk u mnie są łożyska calowe nie wszystkie dostaniesz w hurtowni i nie są tanie. Ja swoją presą troche już robie i nie moge narzekać narazie nie odmówiła posłuszeństwa niewiem jak w twojej ma byś ale problem jest też zabezpieczenie na wałku jest tam śrubka zrywalna większe modele mają sprzęgło przeciążeniowe.

Mikruss    71

ja mam 648 (po prostu ciut nowsza) i robie sianokiszonke MF 70 km i spokojnie daje rade, jak pasuje łąka to 20 belek sianokiszonki na godzine zrobie ( mam tylko sznurek), słomy to 30 szt. Przy siatke  kilka bel więcej  bo szybciej owija.

Co do zębatek można je dorobić tanim kosztem, ale zeby to robić muszą być baaardzo mocno wyrobione.

Ja robie rocznie ok 1200-1400 bel (słomy i sianokiszonki łącznie)

adam0726    0

Od nie dawna posiadam prasę nh 650 i potrzebuje wiadomości jak zwiększyć ciśnienie na siłownikach ponieważ zawór jest wkręcony do końca a zegar nic się nie rusza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez 1kejsi1
      Witam.
      Do sprzedania zaczepy jak poniżej
      Zaczepy nowe, nigdy nie używane

Zaczep tylni sworzniowy do ciągników NH / Case/ Steyer o szerokości płyty 320/325mm, grubość sworznia 38mm - 680 zł
      Zaczep przedni do montażu na obciążnikach w ciągnikach NH - 360 zł
      Sterownik R14 Unia Grudziądz pasujący do siewników Focus/Fenix/ FS / Polonez - 1 700zł 

Więcej informacji na PW
    • Przez 120
      Witam mam na sprzedaż prasę niemkę wysokiego zgniotu FORTSCHRITT K 454.
      Stan dobry, brak sprężyny i siłownika hederu. Stoi już kilka lat, była sprawna do czasu przejścia na okrągłe bele. Na części, albo przy odrobinie serca dalej posłuży.
      Więcej informacji pod nr telefonu 783-791-390
      lub email Wojtass_@op.pl.
      Cena :2 tyś zł (przepraszam za błąd)
      Rynarzewo/ kujawsko-pomorskie
      Transport własny, można na kołach(instalacja oświetlenia sprawna)
      Pozdrawiam
      Wojciech

• Przez Sylwia85698
      Witam!    Kupiłam kombajn New Holland 1540 z silnikiem Deutz i mam problem z wymianą oleju w pompie wtryskowej, brak korka wlewu i spustu proszę o szybką pomoc Pozdrawiam
    • Przez Maciek1091
      Jak powinien wyglądać mechanizm liczenia bel w prasie welger rp220?