Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TraktorSS

Nowe prasy Pöttingera

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasy
TraktorSS    0

Widzieliście może prezentacje nowych pras firmy Pottinger, podobno mają je wypuścić dopiero w 2016. Ktoś użytkuje jakąś prase tej firmy? Szukam czegoś nowego i tak mnie zainteresował właśnie Pottinger bo jakoś mało pras ich widziałem. Co powiecie o tym sprzęcie?

Prezentacja prasy http://hodowcaonline.pl/2014/09/19/pottinger-zaprezentowal-nowe-prasy/

Edytowano przez TraktorSS

maroko    3

Nie spotkałem się jeszcze z prasą tej firmy, ale jeżeli jakość wykonania jest na podobnym poziomie co z innych ich maszynach to na pewno będzie to sprzęt  godny polecenia.

TraktorSS    0

Nie spotkałem się jeszcze z prasą tej firmy

Tak jak pisałem też rzadko (chyba kilka razy w życiu) widziałem prasy pottingera w akcji, ale z tego co wiem to rządzą podobno jeśli chodzi o samozbierające przyczepy bo tego pełno jeździ. A może ktoś użytkuje jakiegoś starszego pottingera i mógłby napisać jak się spisują prasy?

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    58

znajomy mial kiedys prasę pottingera, kupil nową i poo roku albo 2 sprzedał, ogolnie pottinger pras nie robi tylko podwykonawca, kiedyś galigani, może te nowe sami brdą robić ale to sie okaże

TraktorSS    0

A tak ogólnie co polecacie zamiast Krone (bo moja swoje już zrobiła :D ) jakąś świeżość bym wprowadził do swojego zestawu.

qazi    58

a ile bel rocznie robisz i czego, i jakim koniem dysponujesz?

TraktorSS    0

500, sianoo, sianokiszonka no i troche słomy + na usługach trochę wiecej, john deere 6930, myślałem też coś właśnie o prasach JD, jaki model polecacie?

Edytowano przez TraktorSS

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Supron1
      Witam, 
      Szukam prasy zwijającej walcowej zmiennokomorowej do 40 tysięcy. Moglibyście mi polecić jakąś prasę którą da się kupić w tych pieniądzach i żeby to ładnie chodziło z ciągnikiem o mocy 95km?
    • Przez Tuning221
      Witam, zamierzam kupić prasę rolującą i zastanawiam się jaką wybrać do 20tyś, myślałem o gallignani, sipmie, warfamie. Oczywiście w tej cenie to mówie o używanych Proszę o wyrażenie swoich zdań
    • Przez Jano7711
      Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś jest nie tak to przepraszam i mnie poprawcie. Potrzebuję się dowiedzieć jak najwięcej o prasach Hesston a konkretnie o modelach "5670/H" i "5540". Wiem, że "H" oznacza hydrauliczny docisk. Przez pewien czas zdążyłem się już parę rzeczy dowiedzieć o tym sprzęcie, ale chętnie bym uzupełnił swoją wiedzę, najlepiej doświadczeniami użytkowników. Proszę nie pisać rzeczy typu "słyszałem jak sąsiad dzwonił na złom, bo mu się źle sprawowała". Interesuje mnie zdanie osób, które miały styczność z taką prasą. Chciałbym znać wady (o nich za bardzo nie słyszałem) i zalety tego sprzętu. Czy występuje tam owijanie materiału na wałki? Czy ma problem z pobieraniem materiału? (te dwie kwestie mnie najbardziej nurtują). Z góry dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Założyłem ten temat, bo być może dojdzie do zakupu czegoś takiego i chcę jak najwięcej o tym wiedzieć. Na co zwracać uwagę przy zakupie? A i jeszcze jedno, proszę także nie pisać komentarzy typu "lepiej dołożyć i kupić JD", gdyż na dobrego JD mnie za bardzo nie stać i interesuje mnie Hesston. B)
    • Przez wojtekw
      Witam. Przymierzam się do zakupu prasy rolującej. Ciągnik, który będzie ją obsługiwał ma MF 115 KM. Patrzę w kierunku NH model BR7060, lub jakiś CLAAS, FENDT itp. Przedział środków to 30-50 tyś. Zbieram rocznie około 3000 bel. Zbieram słomę na różnych areałach od 1 do 50 ha.    Widziałem, że były tematy, w których była wzmianka jaką prasę kupić, ale nie znalazłem tematu, który mógłby mi pomóc. Jeżeli takowy jest z góry przepraszam. 
    • Przez Karol193
      Witam! 
      Potrzebuję opinii i rady jaką prasę zwijającą kupić i co wziąć pod uwagę przy wyborze. Do tej pory pracowałem Sipmą farma II.  Którą z tych trzech pras byście wybrali? Mchale f 5500, New Holland Roll Belt 150 czy Kverneland 6716. Wiem że to są trzy zupełnie inne i różniące się  prasy ale akurat te mnie interesują. Dodam że robię ok 1200 bel słomy , ok 100 suchego siana, ok 900 sianokiszonki i ok 100 kiszonki z łubinu i sadareli.  Kto może niech się wypowie i doradzi.
      Pozdrawiam!