Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzes1986

Łożyska wentylatora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzes1986    0

Witam Szanownych Kolegów!

Zabrałem się właśnie za wymianę łożysk w obudowie wentylatora. Mam już obudowę z łożyskami na stole. I teraz nie wiem jak mam te łożyska wybić żeby czegoś nie uszkodzić. Czy tam w środku na tym wałku co przez te łożyska przechodzi są jakieś pierścienie segera (jest coś takiego w katalogu części), czy ten wałek jest tylko wprasowany w bieżnię łożysk i nic tam w środku tego nie blokuje i można to normalnie wybić?

I druga sprawa na tych oryginalnych łożyskach jest oznaczenie 180504K, znalazłem w sieci, że pasują łożyska 62204. Czy takie łożyska będą OK?

Z góry dzięki za pomoc

Mikua    9

Rozkręcasz wszystko że w obudowie zostają łożyska i wałek,odbiezpieczasz z każdej strony seger i wybijasz wałek,

zbyszekbrzuze    110

Nie pamietam zadnych segerow w wentylatorze, Kiedy ostatnio to robilem, to odkrecalem ta dluga srube, ktora idzie przez caly walek, zdjalem wiatrak i kolo pasowe i wszystko sie samo rozeszlo.

Tak, tam wkladasz lozyska 62204, a u mnie ktos wsadzil 6204 i podkladki dystansowe.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

Wiadomość z agroFakt.pl

Grzes1986    0

Dziękuję Koledzy za pomoc. Udało mi się powolutku rozmontować łożyska. I tak jak pisze Mikua są w środku dwa segery. Jutro montuję wentylator do traktora i mam nadzieję że skończy się wycie łożysk :)

Edytowano przez Grzes1986

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować