Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grzesiekt25

Identyfikacja roku produkcji

Polecane posty

grzesiekt25    0

Witam wszystkich.Przedstawię mój problem: mam władimirca A2 bez dokumentów i niestety nie wiem z którego jest on roku produkcji. i tu moje pytanie ,czy jest gdzieś na ciągniku nabity rok produkcji?,albo czy da się to mniej więcej inaczej określić.

Landfarmer    3547

Tabliczkę znamionową masz stojąc twarzą do przodu ciągnika po lewej przy akumulatorach, rok budowy można ocenić na podstawie budowy ciągnika kabiny, obciążników, dźwigni sterowniczych

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1275

Patrz po elementach, włącznik masy, te regulatory pod deską, wszystkie, wskaźniki, obrotomierz itp., takie elementy mają tłoczoną datę produkcji.

Na tabliczce znamionowej jest wybita data produkcji ale jak masz powyżej 1992 r.

A tak to zobacz na obudowie sprzęgła z lewej strony .

grzesiekt25    0

Dzięki za odpowiedzi ,jutro zobaczę na obudowie sprzęgła,ale tam są chyba tylko jakieś inne numery,i na wskaźnikach. Niestety nic nie znalazłem ,są jakieś cyfry ale nic nie wskazuje roku podukcji.

Edytowano przez grzesiekt25

zbyszekbrzuze    111

Jest jedna data za rozrusznikiem na bloku silnika pod samą blachą druga powinna być nad wałkiem WOM, powinna być na skrzyni.

Tak jak kolega wspomniał zegary mają daty wybite.

Na pewno masz ciągnik z przedziału 79-84

grzesiekt25    0

Obrotomierz mam nieoryginalny a pod rozrusznikiem i nad WOM-em nie sprawdzałem dzięki za cenne rady jutro sprawdzę i dam znać. Dzięki za opowiedzi, z pod rozrusznika wyczytałem że to rok 1982 .Temat do zamknięcia.

Edytowano przez grzesiekt25

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez garek
      Nasz kolega z naszej internetowej braci rolników bierze udział w konkursie na człowieka roku Pleszewa zwycięzca będzie brał udział w konkursie na człowieka wielkopolski miło by było gdyby go wygrał, ciszył bym się jako rolnik . Pewnie większość zna Roberta i wie że jest ok. Dlatego dostał mój głos http://pleszew.naszemiasto.pl/serwisy/czlowiekroku2012/1676825,pleszew-czlowiek-roku-2012-robert-szymczak,id,t.html
    • Przez azxx12
      witam panowie ostania przegladałem allegro i znalazlem takie ogloszenie http://otomoto.pl/massey-ferguson-390-nie-zetor-ursus-jd-fendt-renault-case-claas-valtra-valmet-A279954.html i zainteresowalo mnie to od kiedy te mf byly produkowane nawet dzwonilem do tego pana to on tez twierdzi ze to 79 czy to możliwe??? z gory dziekuje za odpowiedz
    • Przez fd65
      czy są jakieś tarcze,noże lub coś w tym stylu dzięki czemu przy pomocy kosy spalinowej stihl FS 120 mógłbym kosic trawę na siano ? bo kosą ręczną nie umię a mam 40 arów na pochyłym sadzie i chciałbym to zebrać.