Skocz do zawartości
tommy66692

Problem z wyborem kombajnu

Polecane posty

tommy66692    10

Witam

Przyszedł czas wymienić starego, małego i wyjeżdzonego claasa na coś innego, na pewno większego. Co polecacie w cenie do 40 tys zł? Nie musi być to jakiś duzy kombajn- wystarczy max 3,5 m. Myślałem nad Claasem, John Deere, a może International?

Swojego areału bede miał coś koło 17 ha + jakieś usługi na pewno.

Może ma ktoś z was coś przystępnego do sprzedania?

W tej cenie ja osobiście będę polecał Dronningborga D3000, kupiłem przed tym sezonem, zastanawiałem się jeszcze nad dominatorem 48, ale dominatory nie dość że są droższe to jeszcze same trupy,a hedery przeważnie takie jak w moim starym Claasie Merkurze albo jak w Consulu, zobacz sobie mój filmik i zobacz jak dronningborg wygląda, technologicznie myślę że przewyższa claasy i ma ciekawą, bardzo przemyślaną konstrukcje, naprawdę polecam tą maszynę, jakbym miał jeszcze raz kupować to nie szukałbym innej maszyny niż on.

Kamilek1    17

ja Ci polecam dominatora 66 kupilem go wlasie w tej cenie choc to byla okazja, wygodny zwrotny, heder 3.6m spalanie ok 10l na godzine ceny czesci srednio drogie jest masa zamiennikow, ale sam miales claasa to wiesz :) do JD w tej cenie sa k**ewwsko drogie czesci takze nie polecam i jest ich slaba dostepnosc choc wiadomo maszynki to sa dobre

Wiadomość z agroFakt.pl

Nie był malowany,w tak dobrym stanie go kupilem. Co do dronningborga to polecam go z hederem 3,3m w kosie tak jak ja mam,są jeszcze one z hederami 2,83 w kosie ale uważam że dla takiego kombajnu to zdecydowanie za mało,nie miałby kompletnie co robić

romek6340    203

Bo właśnie i u nas w żniwa był pomysł żeby Bizona się pozbyć i coś bardziej komfortowego i nowocześniejszego kupić. Bizon za dużo opieki wymaga a i tak zawsze coś niespodziewanego wyskoczy... Zobaczymy jak będzie.

Tak w temacie jak się rozglądałem to ciekawe się wydają też NH serii 80xx.

Dronningborg nie ustępuje wydajnością bizonowi, a jego plusem jest przemyślana konstrukcja, można powiedzieć że jest przyjazny dla mechanika, dostęp do wszystkiego jest bardzo dobry i nie trzeba się narozbierać kombajnu żeby do czegokolwiek dojść, a i komfort pracy jest bardzo duży, myślę że ta marka jest w Polsce zwyczajnie niedoceniana

zenek_19    4

wybor bardzo prosty zadnych wynalazkow bo gdzie do tego czesci w zniwa znajdziesz przeciez to nie nowe i sie psuje a zniwa nietrwaja 6 miesiecy BIZON albo CLAAS

wojtal24    173

Miałeś classa to wiesz co i jak i tez bym polecał Ci classa jakiegoś Dominatora lub ewentualnie bizona lub ostatecznie NH bo ostatnio sporo nh jest w ogloszeniach

tommy66692    10

jestem po oględzinach dość ładnego claasa mercatora, wszystko by było ok gdyby nie takie dziwne terkotanie silnika, jest to 6 perkins. Stan jest wzorowy jak na taki stary kombajn, cena przystępna więc chyba musi być jakiś haczyk...

nhfanatic    0

nh sporo w ogłoszeniach? chyba raczej tych najstarszych bo z ostatnich 10 lat cięzko cos znalezc z nh do kupna, albo trzymaja wysoką cene albo schodzą od razu. używane TC trzymają wysoką cene mimo upływu lat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez makos2
      Witam posiadam problem związany z ciągnikiem Deutz Fahr Agroton 150. Mianowicie co jakiś czas wyskakuje mi błąd EB który uniemożliwia mi dalszą jazdę ciągnikiem, muszę go zgasić a następnie odpalić aby móc znów jechać. Z tego co wiem błąd EB dotyczy czujnika położenia sprzęgła. Zakupiłem nowy czujnik oraz go zamontowałem lecz błąd nie ustał. Sprawdziłem okablowanie i wszystko jest w porządku - przynajmniej tak mi się zdaję . A więc moje pytanie jest takie, w czym może być problem ? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje.

• Przez Hubert12011
      Witam, w mojej valtrze wyskoczyły 2 kody błędu 
      001639--31--000
      i 008019--08-003
      Valtra seria t 183 2011r czekam na odp. z góry dzieki 
    • Przez Tomasz3p
      Witam otóż ciągnik ma mało mocy tak jak by silnik był bardzo ''miękki''. Czy może być to wina pompki paliwowej. Czy może jest jakaś inna przyczyna, miał ktoś taki problem? 
    • Przez maslo200
      witam zakupiłem ciągnik  mam do niego wszystkie umowy kupna sprzedaży od pierwszego właściciela  nawet star rachunek że zakupił  go na własny użytek  ciągnik był rejestrowany jest wpisany nr rejestracyjny dzwoniłem do wydziału komunikacji i powiedzieli żeby wysłać ksero dokumentów dostałem odpowiedz że  nie mają już o tyle lat wstecz dokumentów potwierdzających rejestracje ciągnika   do ciągnika nie mmam dowodu ani tablicy i zastanawiam czy da sie coś zrobić czy jedyne wyjście kupić papiery z góry przepraszam jeśli to nie ten dział i prosił bym o przeniesienie za pomoc z góry dziękuje   
    • Przez Lolex123
      Witam . Jestem posiadaczem prasy walcowej Deutz fahr mp 121 , od pewnego momentu , sterownik od prasy przestał mi pokazywać czy komora maszyny jest już pełna , co może być tego przyczyną ?