Skocz do zawartości
tommy66692

Problem z wyborem kombajnu

Polecane posty

tommy66692    49

Witam

Przyszedł czas wymienić starego, małego i wyjeżdzonego claasa na coś innego, na pewno większego. Co polecacie w cenie do 40 tys zł? Nie musi być to jakiś duzy kombajn- wystarczy max 3,5 m. Myślałem nad Claasem, John Deere, a może International?

Swojego areału bede miał coś koło 17 ha + jakieś usługi na pewno.

Może ma ktoś z was coś przystępnego do sprzedania?

W tej cenie ja osobiście będę polecał Dronningborga D3000, kupiłem przed tym sezonem, zastanawiałem się jeszcze nad dominatorem 48, ale dominatory nie dość że są droższe to jeszcze same trupy,a hedery przeważnie takie jak w moim starym Claasie Merkurze albo jak w Consulu, zobacz sobie mój filmik i zobacz jak dronningborg wygląda, technologicznie myślę że przewyższa claasy i ma ciekawą, bardzo przemyślaną konstrukcje, naprawdę polecam tą maszynę, jakbym miał jeszcze raz kupować to nie szukałbym innej maszyny niż on.

Kamilek1    17

ja Ci polecam dominatora 66 kupilem go wlasie w tej cenie choc to byla okazja, wygodny zwrotny, heder 3.6m spalanie ok 10l na godzine ceny czesci srednio drogie jest masa zamiennikow, ale sam miales claasa to wiesz :) do JD w tej cenie sa k**ewwsko drogie czesci takze nie polecam i jest ich slaba dostepnosc choc wiadomo maszynki to sa dobre

Wiadomość z agroFakt.pl

Nie był malowany,w tak dobrym stanie go kupilem. Co do dronningborga to polecam go z hederem 3,3m w kosie tak jak ja mam,są jeszcze one z hederami 2,83 w kosie ale uważam że dla takiego kombajnu to zdecydowanie za mało,nie miałby kompletnie co robić

romek6340    203

Bo właśnie i u nas w żniwa był pomysł żeby Bizona się pozbyć i coś bardziej komfortowego i nowocześniejszego kupić. Bizon za dużo opieki wymaga a i tak zawsze coś niespodziewanego wyskoczy... Zobaczymy jak będzie.

Tak w temacie jak się rozglądałem to ciekawe się wydają też NH serii 80xx.

Dronningborg nie ustępuje wydajnością bizonowi, a jego plusem jest przemyślana konstrukcja, można powiedzieć że jest przyjazny dla mechanika, dostęp do wszystkiego jest bardzo dobry i nie trzeba się narozbierać kombajnu żeby do czegokolwiek dojść, a i komfort pracy jest bardzo duży, myślę że ta marka jest w Polsce zwyczajnie niedoceniana

widziałem to kiedyś, podobno jest to wada fabryczna, a jak jest tego ci nie powiem, z kilkoma użytkownikami tego kombajnu rozmawiałem i nikt nie narzekał

zenek_19    4

wybor bardzo prosty zadnych wynalazkow bo gdzie do tego czesci w zniwa znajdziesz przeciez to nie nowe i sie psuje a zniwa nietrwaja 6 miesiecy BIZON albo CLAAS

wojtal24    242

Miałeś classa to wiesz co i jak i tez bym polecał Ci classa jakiegoś Dominatora lub ewentualnie bizona lub ostatecznie NH bo ostatnio sporo nh jest w ogloszeniach

ZETOR TEAM

tommy66692    49

jestem po oględzinach dość ładnego claasa mercatora, wszystko by było ok gdyby nie takie dziwne terkotanie silnika, jest to 6 perkins. Stan jest wzorowy jak na taki stary kombajn, cena przystępna więc chyba musi być jakiś haczyk...

nhfanatic    1

nh sporo w ogłoszeniach? chyba raczej tych najstarszych bo z ostatnich 10 lat cięzko cos znalezc z nh do kupna, albo trzymaja wysoką cene albo schodzą od razu. używane TC trzymają wysoką cene mimo upływu lat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez radekFT675DT
      Witam mam problem z moim mf a mianowicie, ciągnik jeździ normalnie do póki wrzucę N na rewersie i ponownie chce ruszyć, wtedy wyskakuje błąd i nie chce jechać, ale wystarczy pobawić się rewersem kilka razy wcisnąć sprzęgło i załapie, dzieje się to tak raz na jakiś czas ale tylko wtedy gdy przełączę rewers w pozycje N, a gdy nie wrzucę rewers na N to jeździ cały dzień bez problemu, myślałem że to może czujnik dolnego położenia sprzęgła ale chyba to nie on bo mogę cały dzień używać sprzęgło i nic się nie dzieje do póki nie wrzucę N na rewersie Czy ktoś wie co to może być ?
    • Przez matigg
      Witam. Mam problem z hydrauliką w aresie 715. Po rozgrzaniu się oleju i użyciu jakiejkolwiek hydrauliki wyświetla kontrolkę od niskiego ciśnienia oleju w skrzyni. Mierzyłem ciśnienie na zimnym dochodziło prawie do 200 bar, na rozgrzanym oleju może o 5  mniej ale momentalnie tylko nabiło ciśnienie i wszystka hydraulika przestała działać jak by ją coś odcięło  i po chwili zapalała się kontrolka od ciśnienia. Do tego na zimnym czy na ciepłym trzeba dodać trochę gazu aby kierownica dobrze działała. Macie jakieś pomysły ? 
    • Przez pantomekrydzewski27
      Witam szanownych użytkowników. Mam problem z władkiem. Wymieniony został wlew oleju wraz z licznikiem motogodzin. Od tego owego zdarzenia nie ma w sobie mocy i się grzeje. Dodam że w rusaczku pękł ten stary korpus pewnie od przeciążenia. Co powiecie panowie? Proszę o treściwe rady. Przez głowę mi przeszło że na opak założyłem mechanizm. Ale raczej dobrze. Może olej jest już przepalony. Sam nie wiem
    • Przez arkady12
      Panowie mam problem z pługiem huard obróci się do polowy i staje ani w lewo ani w prawo węże się  poruszają ogólnie wina leży po stronie pługa nie traktora i teraz jest problem bo siłownik jest nie typowy jak dla mnie ( załącznik z katalogiem ) czy miał ktoś taką  sytuacje ?  czym można by było zastąpić ten zamek rozważam zakup nowego siłowniika z zaworem przepływowym ale w nich nie ma wyjść na ten  zamek coś ktoś podpowie ??,
      rl.doc
    • Przez kuba24051
      witam. mam problem z opryskiwaczem Bury Pelikan Hydraulik. Komputer Bravo 180s. chodzi o to, że gdy zamknę jedną lub dwie sekcje (jest ich 5) to dawka oprysku na ha się utrzymuje, natomiast kiedy wyłącze 3 lub więcej sekcji to opryskiwacz nie utrzymuje mi dawki i cisnienie sie zmienia. moze ktos mial taki problem? mysle ze tkwi on w zaworach kompensacji które znajduja się z tyłu opryskiwacza (pokretła). tylko jak to wyregulować ? z gory dzieki za pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.