Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pawel2296

Nadstawki do przyczepy

Polecane posty

pawel2296    0

Witam wszystkich serdecznie. Właśnie zacząłem remont mojej przyczepy i ponieważ moje stare drewniane nadstawki się już rozlatują postanowiłem że zrobie nowe z blachy i profili. Tylko moje pytanie brzmi jak to zrobić bo nie mam pomysłu, to znaczy nie mam pomysłu jak zamocować do burt te nadstawki, mają być takie że jak nie będę potrzebował to bez problemu zdejmę. Najlepiej gdybyście zrobili zdjęcia waszych i wkleili tutaj do tematu to by mi się trochę przejaśniło to wszystko.

Landfarmer    3547

A tak jak było w rozrzutnikach sipmy tzn na burcie był profil i w nadstawce był profil tylko mniejszy i wchodził w ten w burcie ot i całe mocowanie

pawel885    380

Zależy czy sztywna przyczepa, 2-stronnego wywrotu czy 3-stronnego. Zrób od razu podwójne burty- parę zł więcej za materiał a robota ta sama

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel2296    0

No ale ja mam profile zamknięte więc musiałbym wycinać otwory, a jak nie będę używał nadstawek to woda mi się tam będzie zbierała. Ty masz nadstawki? Mógłbyś zrobić zdjęcia?

Przyczepa sztywna 3,5 T podwójne burty to raczej za duże będzie myślę tak ok 30cm podnieść

Edytowano przez pawel2296

farmer321    4

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/160/765959_SAM_1437.JPG

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/160/765960_SAM_1442.JPG

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/160/765957_SAM_1434.JPG

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/160/765958_SAM_1435.JPG

To są zdjecia jak u mnie rozwiązałem problem z zamontoaniem bocznych burt a burta przednia i tylnia są zamocowane za zasadzie że do nadstawki są przyspawane profile i ten profil wchodzi w wiekszy profil co jest przyspawany do dolnej burty .

pawel885    380

Przy konkretnym sypkim ciężarze jedno gibnięcie na boki i te śrubeczki zetnie .... Najlepiej dać haki i sworznie wtedy bez kluczy zdejmujesz w parę sekund

farmer321    4

woże zboże równo z bokami wszystko wyrównane i wypełnione , gnój tak sam i ziemie i nie zcieło ani razy tych śrub a jak ktoś sie boi że zetnie to można większe śruby dać

asharot    177

Wszystko zostało powiedziane prostszych rzeczy już nie ma jak dorobienie nadstawek.

Po prostu trzeba brać się za robotę i działać,ale widzę że będzie ciężko.

Mi podoba się pomysł kolegi farmera,widać że przy wywracaniu nadstawka otworzy się wyżej jak ładunek co jest potrzebne np: przy kiprowaniu gruz itp.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 18mateo18
      witam
      Mam problem ponieważ mój ferguson nie puszcza powietrza z pneumatyki tylko nabije na maxa i ślizga się pasek od sprężarki co jest popsute ????
    • Przez ZYLA
      Witajcie.
      Kupiłem przyczepę sprowadzoną z włoch i obecnie czekam aż handlarzowi przyjdą do niej papiery.
      Problem polega na tym że ta przyczepa ma hamulce na jednej osi i na dodatek mechaniczne (bez pneumatyki). Coś w rodzaju ręcznego hamulca. Tu moje pytanie: Czy zarejestruję ją w Polsce, nawet jeśli dokumentacja będzie kompletna?
      Jak uważacie, czy nie będę miał z tym kłopotów?
    • Przez michal1982
      co sądzicie o przyczepach pronar
    • Przez Ursusik
      Czy nowy Ursus 3512 Bedzie się dobrze sprawował w obrotowym pługu 2-skibowym ???
    • Przez t1o9m8e6k
      Witam!
      Bardzo proszę o podpowiedź w kwestii kupna instalacji elektrycznej do przyczepy D-47B (same przewody). W Internecie jest sporo stron na których można nabyć taką instalację, ale ja nie wiem, którą wybrać i czy one różnią się między sobą. Mam do podłączenia światła pozycyjne z przodu, a z tyłu mijania, stop, kierunkowskazy i wtykę do podłączenia drugiej przyczepy.
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
      Pozdrawiam!