Skocz do zawartości
Koksu101

Młody Rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Koksu101    0

Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
2 czy jest określona ilości ha
3 ile pieniędzy dostanie
4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest już taki temat

Kamilek1    17

google >>> to nie boli :) choc w nowym PROWie beda inne zasady nic ocecnie, takze poczeaj jeszcze troche to wszstkiego sie dowiesz :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Jeżeli chcesz skorzystać z ewentualnej Premii, nie przejmuj gospodarstwa!

Zrób to dopiero jak będzie nabór, złożysz wniosek i dostaniesz pozytywną decyzję!

efarmpl    0

Ad.1 i ad 2

Mieć 18-40 lat, planować rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa rolnego lub prowadzić ,ale nie dłużej niż 15 m-cy do dnia złożenia wniosku , mieć wykształcenie rolnicze lub zadeklarować uzupełnienie, wejść w posiadanie gospodarstwa o powierzchni co najmniej 10,48 ha (średnia krajowa za 2014r.)-jeżeli w województwie średnia powierzchnia gospodarstwa jest niższa niż średnia krajowa, czyli np średnia wojewódzka to 7,54 ha, to młody rolnik musi  osiągnąć średnią krajową w ciągu 3 lat, a jeżeli średnia wojewódzka jest większa niż średnia krajowa, czyli średnia wojewódzka to 19 ha, to młody rolnik wystarczy, że przejmie 10,48 ha.

Ad.3. 100 000 zł

Ad. 4  Przynajmniej 70 % kwoty premii musi być wydatkowane na gospodarstwo zgodnie z katalogiem kosztów kwalifikowanych określonych w rozporządzeniu dotyczącym działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". pozostała kwota na co chcesz [ ;)]

Ad 5 Faktura lub inny dokument potwierdzający zakup (np. umowa kupna -sprzedaży)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez elessar1410
      Witam - dzisiaj dzwoniłem do Ministerstwa Rolnictwa, a dalej do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i dowiedziałem się, że w budżecie na lata 2014-2020 będzie prowadzony program - ułatwienie startu młodym rolnikom. Zastanawia mnie jednak, czy Ktoś chciałby w tym roku jeszcze skorzystać z tego programu. Dzwoniąc dzisiaj, dowiedziałem się, że 95% pieniędzy na ten program na lata 2007-2013 zostało wydane, natomiast aby przenieść pieniądze z innych pionów na Młodego Rolnika potrzebna jest nowelizacja rozporządzenia ministra i zgoda Komisji Europejskiej. Mam więc pytanie - co WY ludzie na to, aby złożyć zbiorową prośbę o takie działanie?
    • Przez wiesiek85
      Witam serdecznie,
      Chciałem zapytać czy ktoś zna jakąś szkołę w Trójmieście lub niedalekiej okolicy gdzie szybko zdobędę jakiekolwiek wykształcenie w zawodzie rolnik?
      Jestem zainteresowany programem 'Młody Rolnik' i takie wykształcenie będę musiał zdobyć. Zawczasu chciałem sprawdzić gdzie i za ile i w jakim czasie mogę jakiś dyplom uzyskać i w internecie nic nie mogę znaleźć.
      Mam swoje typy jeśli chodzi o specjalizację ale w zasadzie może być cokolwiek co daje wykształcenie rolnicze bo do tego zobliguje mnie 'Młody Rolnik'. Oczywiście w grę chodzi tylko edukacja zaoczna ewentualnie wieczorowa. Może być technik lub zawodówka. Im prościej, taniej i oczywiście szybciej tym lepiej
      Za namiary będę wdzięczny, dzięki
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam