Skocz do zawartości
OryginalTrick

hydraulika w Claas Rollant 250

Polecane posty

Drodzy koledzy niedawno kupiłem sobie prasę Claas Rollant 250 i w tej oto prasie musi być non stop przepływ oleju. Lecz niestety w moim traktorze

(New Holland T 5060) czegoś takiego nie da się ustawić. Jak to zrobić żeby mój traktor dawał non stop ciśnienie na prasę ????

pomóżcie proszę

z góry dzięki :)

Ecopiotr    105

Niby po co? Prasa jest napędzana hydromotorem? Masz dwa przewody hydrauliczne (ew.3 jeśli podbierak jest podnoszony hydraulicznie), zasilanie i powrót, podłączasz pod dwa gniazda w ciągniku i koniec. Nawet jak pomylisz powrót z zasilaniem, to nie problem - zorientujesz się (najpóźniej) otwierając klapę.

Fircyk81    18

Nie musi być,dajesz olej jak będziesz musiał opuścić podbieracz albo podnieść klapę. Ja tak robiłem...

Wiadomość z agroFakt.pl

Burn001    16

Mam ten sam model traktora i prasy i nic takiego nie muszę robić , może napisz dokładnie w czym tkwi problem a postaram się ci pomóc.

Chodzi mi oto że w jednym momencie trzeba trzymać przycisk (np od klapy ) i wajchę od hydrauliki.Nie dało by rady jakoś to zrobić może z tym komputerem żeby nie trzeba było trzymać oby dwa naraz?????

a i jeszcze mam takie sugestie :) :

- moja prasa jest na 2 przewody i na komputer ( comfort )

- gdy nie będzie ciśnienia non stop na prasę to przecież się komora z tyłu zacznie otwierać. Tak ????

ale i tak dzięki że mi pomagacie :D

Burn001    16

A więc co do otwierającej się klapy z tyłu to się mylisz, ustaw tylko odpowiednie ciśnienie na zawoże i tyle. Skoro masz tak małą wiedzę o tej prasie radze ci przeczytać to: http://chomikuj.pl/B...i,555936727.pdf , oprucz owijarki jest to praktycznie to samo co twoja prasa, a więc powinieneś coś z tego się dowiedzieć.

Edytowano przez Burn001

zizuza    6

Obowiązkowo musi być ciśnienie non stop,bo pełna obsługa jest na komputerku ,a także samo dobija ciśnienie na tłoki klapy podczas prasowania,Podpowiem Ci jak teść zrobił w Fotonie toć to to samo co NH- do tura bo ma podpiętego pod wyjścia hydr. z tyłu,a więc dokupił taką śrubę rzymską chyba z gwintem M6 coś takiego >klik<Zamocował z tyłu do kabiny a zahacza za rączkę sekcji hydrauliki i skręca śrubę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemek262001
      Mam ustawioną średnicę beli 120 a wychodzi mi bela 80 cm. Po wypuszczeniu beli odrazy napełnianie komory wynosi 70 cm
    • Przez bialytyp
      Witam, pilnie poszukuje schematu instalacji elektrycznej do kombajnu claas dominator 106, kupiłem kombajn w jesieni i praktycznie nic nie działa z elektryki. Potrzebuje także katalogu części i najlepiej instrukcji obsługi, może być też schemat elektryczny z dominatora 96, 86 bo to praktycznie się nie różni. A jeśli ktoś ma jakieś pojęcie lub schemat tylnego napędu w tym kombajnie to także się mi przyda. Proszę o pomoc. 
    • Przez karol210589
      witam. Szukam najlepiej użytkownika opryskiwacza Hardi Master Twin Stream belka 15 m i zbiornik 850 l. Sterownik HM 1500
      opryskiwacz do podłączenia ma 4 weze hydrauliczne. Jeden jest do podnoszenia i opuszczania całej belki wiec go pomińmy
      pozostałe 3 ida do takie dużej kostki/rozdzielacza z tylu opryskiwacza kolo wentylatora. Oznaczone sa przy niej literami P, T i D
      P to jest zasilanie czyli wentylator. T jako powrót oleju do zbiornika
      na wezu D rozkłada sie belke ale i tez pochyla co zmienia sie przełącznikiem przy sterowniku. Opryskiwacz dzis fajnie rozłożyłem i również przechyliłem. Niestety nie moge go złożyć i przechylić w druga stronę
      dodam ze przy komputerze jest również sterowanie wentylatorem.bodajze zmniejszanie i zwiększanie predkosci wentylatora bo taki jest piktogram oraz korekcja belki z rekawem- czyli wieje do w kierunku ciagnika lub do tylu

moge sie mylic w tym co pisze...jesli tak prosze mnie poprawić. Jednak nic innego zrobic nie mozna. Dodam ze wentylatora jeszcze nie podłączałem jednak twierdze ze nie jest on potrzebny do składania belki. Jutro postaram sie dodać zdj
      kupiłem okazyjnie ten opryskiwacz dlatego taki wybór. Rocznik 2000, sprowadzony przeze mnie z Francji
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez zyzek
      Cześć, orientuję się ktoś może, gdzie można dostać w rozsądnej cenie części do Claas was 540? Chodzi głównie o piastę rozbijaka oraz ośkę.
    • Przez Kuba84241
      Witam.mam kilka pytań co do claasa Variant 280 RC. 
      1.jak naciągnąć pasy bo są trochę luźne i środkowy pas jest bardzo luźny
      2.dlaczego kiedy skończy się robienie beli na miękkim rdzeniu to ciągnik bardzo ciężko idzie, wom staje i spżęgiełko przeskakuje jakby siłownik nie popuszcza docisku.
      3.do czego służy ten przyżąd
       Z góry dzięki

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.