Skocz do zawartości
OryginalTrick

hydraulika w Claas Rollant 250

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Drodzy koledzy niedawno kupiłem sobie prasę Claas Rollant 250 i w tej oto prasie musi być non stop przepływ oleju. Lecz niestety w moim traktorze

(New Holland T 5060) czegoś takiego nie da się ustawić. Jak to zrobić żeby mój traktor dawał non stop ciśnienie na prasę ????

pomóżcie proszę

z góry dzięki :)

Ecopiotr    105

Niby po co? Prasa jest napędzana hydromotorem? Masz dwa przewody hydrauliczne (ew.3 jeśli podbierak jest podnoszony hydraulicznie), zasilanie i powrót, podłączasz pod dwa gniazda w ciągniku i koniec. Nawet jak pomylisz powrót z zasilaniem, to nie problem - zorientujesz się (najpóźniej) otwierając klapę.

Fircyk81    18

Nie musi być,dajesz olej jak będziesz musiał opuścić podbieracz albo podnieść klapę. Ja tak robiłem...

Wiadomość z agroFakt.pl

Burn001    16

Mam ten sam model traktora i prasy i nic takiego nie muszę robić , może napisz dokładnie w czym tkwi problem a postaram się ci pomóc.

Chodzi mi oto że w jednym momencie trzeba trzymać przycisk (np od klapy ) i wajchę od hydrauliki.Nie dało by rady jakoś to zrobić może z tym komputerem żeby nie trzeba było trzymać oby dwa naraz?????

a i jeszcze mam takie sugestie :) :

- moja prasa jest na 2 przewody i na komputer ( comfort )

- gdy nie będzie ciśnienia non stop na prasę to przecież się komora z tyłu zacznie otwierać. Tak ????

ale i tak dzięki że mi pomagacie :D

Burn001    16
(edytowany)

A więc co do otwierającej się klapy z tyłu to się mylisz, ustaw tylko odpowiednie ciśnienie na zawoże i tyle. Skoro masz tak małą wiedzę o tej prasie radze ci przeczytać to: http://chomikuj.pl/B...i,555936727.pdf , oprucz owijarki jest to praktycznie to samo co twoja prasa, a więc powinieneś coś z tego się dowiedzieć.

Edytowano przez Burn001

zizuza    6

Obowiązkowo musi być ciśnienie non stop,bo pełna obsługa jest na komputerku ,a także samo dobija ciśnienie na tłoki klapy podczas prasowania,Podpowiem Ci jak teść zrobił w Fotonie toć to to samo co NH- do tura bo ma podpiętego pod wyjścia hydr. z tyłu,a więc dokupił taką śrubę rzymską chyba z gwintem M6 coś takiego >klik<Zamocował z tyłu do kabiny a zahacza za rączkę sekcji hydrauliki i skręca śrubę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KubaMeyer
      Witam mam problem  czy można poprawić rozłożenie siatki na beli żeby zachodziła na brzegi, bo w mojej prasie zostają z dwóch stron nie owinięte brzegi.
      Wstaw inne multimedia
    • Przez gruszon18
      Witam. Zakupiliśmy na gospodarkę używaną prasę Claas Rollant 44.  Ta wersja ma zdemontowany podajnik na sznurek i zamocowany podajnik do siatki, więc owija jedynie siatką. I mamy problem właśnie że tej siatki nie chce podawać gdy komora się dopełni. Sezon już praktycznie ku końcowi a my w czarnej d , całe szczęście dużo do sprasowania nie ma, ale mimo wszystko trzeba. 

Mógłby ktoś objaśnić zasadę działania tej prasy? BO brat pracował na modelu chyba Rollant 46 i osobiście nie pasuje mi to co on mówi ..  Różne rzeczy wyczytałem w internecie. Że przy zapełnieniu komory siatka ma się automatycznie podać, potem zapala się lampka i dopiero wtedy uruchamiamy hydraulikę aby otworzyć komorę i wyrzucić belkę.  Dodam że demontowaliśmy silniczek który ma zbijać tą zapadkę od noża, ponieważ wcale się nie uruchamiał.  Prasa owijać owinie, ale jak się poda ręcznie siatkę. 
    • Przez dsbh
      Mam problem przy włączaniu młocarni w w.w Claasie.Jeżeli wciskam i trzymam wajche młocarni,wtedy wszystko działa.Jeżeli ją puszcze wtedy mi rozłącza młocarnie.Wymienione były sprężyny,ślizgi na nowe.Złożone tak jak rozbierane.Nie wiem czy to wcześniej działało bo po zakupie kombajnu od razu nadawało się do naprawy.
    • Przez Kuba84241
      Witam 
      Wałek wom wkręcił mi panel sterujący i wyrwało mi klable z gniazda który się podłącza do prasy.  Tych kabli jest 13 i nie wiem jak je podłączyć. Jak ktoś ma varianta 280 z nożami i siatką to czy mógł by podesłać mi zdjęcie z schematem. Panel jest biały bo od żółtego to schemat jest w internecie a białego nie ma.  

Z kostki wychodzą kable i w taki sposób toa być zrobione. Do tego potrzeba miernik prądu żeby to sprawdzić

Albo ma ktoś może katalog do tej prasy i tam może jest ta instalacja 

• Przez Theprzemo205
      Witam! Posiadam kombajn claas cosmos z silnikiem cztero cylindrowym perkinsa. Do tej pory wszystko było ok. Z tlumnika zaczął lecieć bialawo niebieski dym jakby coś sie palilo. Po zgaszeniu musiałem poczekać trochę by go odpalic. Po odpaleniu silnik ładnie zaczol chodzić. Nic nie dymił ani nic aż po około 15 minutach znów zaczol schodzić z obrotów i dymić. Gdzie szukać przyczyny?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.