Skocz do zawartości
OryginalTrick

hydraulika w Claas Rollant 250

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Drodzy koledzy niedawno kupiłem sobie prasę Claas Rollant 250 i w tej oto prasie musi być non stop przepływ oleju. Lecz niestety w moim traktorze

(New Holland T 5060) czegoś takiego nie da się ustawić. Jak to zrobić żeby mój traktor dawał non stop ciśnienie na prasę ????

pomóżcie proszę

z góry dzięki :)

Ecopiotr    105

Niby po co? Prasa jest napędzana hydromotorem? Masz dwa przewody hydrauliczne (ew.3 jeśli podbierak jest podnoszony hydraulicznie), zasilanie i powrót, podłączasz pod dwa gniazda w ciągniku i koniec. Nawet jak pomylisz powrót z zasilaniem, to nie problem - zorientujesz się (najpóźniej) otwierając klapę.

Fircyk81    18

Nie musi być,dajesz olej jak będziesz musiał opuścić podbieracz albo podnieść klapę. Ja tak robiłem...

Wiadomość z agroFakt.pl

Burn001    16

Mam ten sam model traktora i prasy i nic takiego nie muszę robić , może napisz dokładnie w czym tkwi problem a postaram się ci pomóc.

Chodzi mi oto że w jednym momencie trzeba trzymać przycisk (np od klapy ) i wajchę od hydrauliki.Nie dało by rady jakoś to zrobić może z tym komputerem żeby nie trzeba było trzymać oby dwa naraz?????

a i jeszcze mam takie sugestie :) :

- moja prasa jest na 2 przewody i na komputer ( comfort )

- gdy nie będzie ciśnienia non stop na prasę to przecież się komora z tyłu zacznie otwierać. Tak ????

ale i tak dzięki że mi pomagacie :D

Burn001    16

A więc co do otwierającej się klapy z tyłu to się mylisz, ustaw tylko odpowiednie ciśnienie na zawoże i tyle. Skoro masz tak małą wiedzę o tej prasie radze ci przeczytać to: http://chomikuj.pl/B...i,555936727.pdf , oprucz owijarki jest to praktycznie to samo co twoja prasa, a więc powinieneś coś z tego się dowiedzieć.

Edytowano przez Burn001

zizuza    6

Obowiązkowo musi być ciśnienie non stop,bo pełna obsługa jest na komputerku ,a także samo dobija ciśnienie na tłoki klapy podczas prasowania,Podpowiem Ci jak teść zrobił w Fotonie toć to to samo co NH- do tura bo ma podpiętego pod wyjścia hydr. z tyłu,a więc dokupił taką śrubę rzymską chyba z gwintem M6 coś takiego >klik<Zamocował z tyłu do kabiny a zahacza za rączkę sekcji hydrauliki i skręca śrubę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania bardzo solidna kosiarkę bębnową Claas Corto 270 , szerokość robocza 2,7m , bardzo cicha, 4 talerze tnące na każdym po 3 noże , możliwość regulacji szerokości pokosu , składana hydrauliczne , w komplecie wałek , klucz do zmiany noży .
      Cena  7600 zł

• Przez Łukasz1987
      Proszę o pomoc jd 2650 na zajcu tuz (podnosnik) szarpie nie chce podniesc ramion szarpie nimi, wspomaganie sie przycina na zółwiu działa hydraulika choc leko ramiona poszarpuje wspomaganie działa. ćisnienie na wyjściu przyczepy 160 bar a na korku w pompie z przodu obok filterka korek (17) ok 9 10 bar po włączeniu zająca spada do zera i sie podnosi podobnie z tuzem. Panowie co robic gdzie jeszcze pomiezyc cisnienie?
    • Przez sumek666
      Cześć . 
      Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 
      New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 
      Pozdrawiam
      Sumek 
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam agregat uprawowy brakuje kilkinastu pazurów hydraulicznie składany szeroki 3 m