Skocz do zawartości
OryginalTrick

hydraulika w Claas Rollant 250

Polecane posty

Drodzy koledzy niedawno kupiłem sobie prasę Claas Rollant 250 i w tej oto prasie musi być non stop przepływ oleju. Lecz niestety w moim traktorze

(New Holland T 5060) czegoś takiego nie da się ustawić. Jak to zrobić żeby mój traktor dawał non stop ciśnienie na prasę ????

pomóżcie proszę

z góry dzięki :)

Ecopiotr    105

Niby po co? Prasa jest napędzana hydromotorem? Masz dwa przewody hydrauliczne (ew.3 jeśli podbierak jest podnoszony hydraulicznie), zasilanie i powrót, podłączasz pod dwa gniazda w ciągniku i koniec. Nawet jak pomylisz powrót z zasilaniem, to nie problem - zorientujesz się (najpóźniej) otwierając klapę.

Fircyk81    18

Nie musi być,dajesz olej jak będziesz musiał opuścić podbieracz albo podnieść klapę. Ja tak robiłem...

Wiadomość z agroFakt.pl

Burn001    16

Mam ten sam model traktora i prasy i nic takiego nie muszę robić , może napisz dokładnie w czym tkwi problem a postaram się ci pomóc.

Chodzi mi oto że w jednym momencie trzeba trzymać przycisk (np od klapy ) i wajchę od hydrauliki.Nie dało by rady jakoś to zrobić może z tym komputerem żeby nie trzeba było trzymać oby dwa naraz?????

a i jeszcze mam takie sugestie :) :

- moja prasa jest na 2 przewody i na komputer ( comfort )

- gdy nie będzie ciśnienia non stop na prasę to przecież się komora z tyłu zacznie otwierać. Tak ????

ale i tak dzięki że mi pomagacie :D

Burn001    16

A więc co do otwierającej się klapy z tyłu to się mylisz, ustaw tylko odpowiednie ciśnienie na zawoże i tyle. Skoro masz tak małą wiedzę o tej prasie radze ci przeczytać to: http://chomikuj.pl/B...i,555936727.pdf , oprucz owijarki jest to praktycznie to samo co twoja prasa, a więc powinieneś coś z tego się dowiedzieć.

Edytowano przez Burn001

zizuza    6

Obowiązkowo musi być ciśnienie non stop,bo pełna obsługa jest na komputerku ,a także samo dobija ciśnienie na tłoki klapy podczas prasowania,Podpowiem Ci jak teść zrobił w Fotonie toć to to samo co NH- do tura bo ma podpiętego pod wyjścia hydr. z tyłu,a więc dokupił taką śrubę rzymską chyba z gwintem M6 coś takiego >klik<Zamocował z tyłu do kabiny a zahacza za rączkę sekcji hydrauliki i skręca śrubę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szymonek5320
      mam problem ponieważ przy wyjściu jedna para gniazd działa bardzo ładnie dźwignia chodzi lekko natomiast druga to trzeba użyć i to dużej siły żeby ją w ogóle ruszyć.
      dziś rozebrałem odpiąłem linkę od dźwigni przy rozdzielaczy i linka chodzi bardzo lekko
      czyli wychodzi na to ze wino może leżeć w rozdzielaczu tylko co może być przyczyna
      i jak naprawić ta usterkę
    • Przez piterq1991
      Witam!

Ostatnio coś słabo zaczęła mi działać hydraulika przy MF 3080. Chciałem pomierzyć ciśnienia aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Potrzebuję tylko informacji gdzie mierzy się ciśnienie i jakie ono powinno być.
      Wymieniłem filtr i olej na AGROL STOU PLUS 10W30. To dobry olej?

Pozdrawiam
    • Przez jan222
      Witam!
      Stało się to niedawno i nagle. Zapaliła się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni na maxymalnie skręconych kołach (oczywiście wyłączyło półbieg itp co mnie zaniepokoiło) Zatrzymałem ciągnik i sprawdzam poszczególne funkcja i:
      - uruchamiam Wom kontrolka zapala się i następnie wyłącza wszystko
      - uruchamiam blokadę kontrolka tylko mignie
      - uruchamiam półbieg kontrolka tylko mignie

Pomierzyłem ciśnienia i faktycznie mam duże spadki z 17bar do nawet 2 bar i powrót do 17 (oprócz wom tu mam tylko 8 - 10 bar, ale tu wiem że mam już nieszczelność bo w zeszłym roku podobny pomiar wskazał 15 bar) Martwią mnie jednak te duże spadki podczas załączania poszczególnych rzeczy tak jakby pompa nie dawało odpowiedniej ilości oleju. Dodam że pompa ma 3 lata (bosch-rexrot). Zawór 17 bar też wykluczam bo założyłem inny i to samo. Dziwny jest dla mnie obiaw zapalającej się kontrolki na max skręcie kołami?
      Proszę o wskazówki bo nie wiem już gdzie szukać. Skłaniam się ku pompie ale tak by szybko padła - w końcu ciśnienia utrzymuje w normie te 17 bar oraz ok 140bar na skręceniu kół na max 155bar jak depnę gazu mierzone w punktach pomiarowych (o ile dobrze pamiętam takie samo ciśnienie było w zeszłym roku jak wszystko działało, nie miałem tylko tak dużych spadków w układzie 17 bar).

Aha olej to Agrol STOU filtr oryginalny z metalową siatką sprawdzałem i jest czysty. Powietrza w oleju nie mam (nic się nie pieni).

POMOCY!
    • Przez Karol123456
      W ciągniku jest tur podpięty pod rozdzielacze ciągnika.  Od pewnego czasu zauważyłem problem z hydrauliką, mianowicie działa ona z opóźnieniem. Czyli próbując podnieść tura muszę czekać kilka, czasem kilkanaście sekund na reakcję. Później podnosi normalnie, ma siłę.  Dodatkowo jeśli ciągle używam jakiejś funkcji hydrauliki wszystko działa ok, problem się pojawia gdy wszystkie rozdzielacze są w pozycji zero. Wszystkie filtry zostały zmienione, układ ssawny uszczelniony, pompa wymieniona.
      Dodatkowo dodam, że jak odpalę ciągnik i włączę którąś z funkcji wszystko działa ok, lecz jak wyłączę, to po chwili znów muszę czekać.
      Czy ktoś miał podobny problem, bądź wie czym może być on spowodowany?
    • Przez krzysiek130287
      OChcialem w tym roku przystosowac swojego mercatora do mucenia fasoli czerwonej, tylko nie wiem co przerobic trzeba. Czy ktos juz to robil i wie jak sie wzias za to.