Skocz do zawartości
przemek7711

Tur 3B Ursus c360

Polecane posty

przemek7711    0

Witam . Mam takie pytanie czy do zewnętrznej hydrauliki do tura 3b w ursusie c 360 lepiej będzie zastosować nową pompe hydrauliczną nsz 50 na wał kardana , czy nową pompe hydrauliczną na przystawke od cyklopa o wydajności 60l/mi ?

przemek7711    0

a czy lepiej pompe od cyklopa czy trola i o jakiej wydajnosci. I dlaczego lepiej na wom a nie na wal kardana

Edytowano przez przemek7711

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    261

Od Trolla spokojnie wystarczy, ale w przypadku pompy od cyklopa warto by było zastosować większy rozdzielacz (klasy 60l/min- bo te standardowe mają przepływ 40l/min).

Co do kosztów przerobienia ładowacza na 3 sekcje:

Rozdzielacz 3 sekcyjny ok 300zł

Siłownik od wychylania narzędzia ok 300zł

Gotowy chwytak do bel ok 2tys zł

Dorobienie euroramki (zależnie od zasobności materiałów własnych) myślę że 500zł nie przekroczy, gotowa kosztuje ok 800-900zł jeżeli dobrze pamiętam. Zawsze można z euroramki zrezygnować i chwytak podłączać tak samo jak szuflę.

Węże i złącza- tu trzeba policzyć, no ale uznajmy te 300zł (o stówę w te czy we wte nie chodzi).

Ceny podzespołów tak na szybko z allegro.

przemek7711    0

czyli od trola o wydajnosci 60-70l wystarczy ale rozdzielacz mam nowy od 4 miesiecy wiec teraz niebede go zmienial rozdzielacz ma 40l/min.A czy pompe od trola podczepi do przystawki od cyklopa

przemek7711    0

mi chodzi o to żeby tur szybciej podnosił a mam w nim silowniki o udzwigu 1,5 tony i czy lepiej by się opłacało kupić nowe "cięsze" siłowniki czy zainwestować w nową pompe hydrauliczną od cyklopa albo trolla, i wogule czy ta nowa pompa wpłyneła by na szybkość podnoszenia takich siłownków o udzwigu 1,5 tony

Edytowano przez przemek7711

kris14    261

Im większa wydajność pompy tym szybciej podnosi. Jak masz grube siłowniki to się nie patyczkuj i zaraz pompę od Cyklopa wstaw.

przemek7711    0

bo jak zaloze ciensze silowniki to nie podniesie mi beli sianokiszonki a pompe o jakiej wydajnosci zalozyc mi sie wydaje ze 50l/min to za malo ja myslalem o 80,90l/min

przemek7711    0

bo lepiej na wom niz na wal kardana. I niewiem czy zaduza bo to jest starsza wersja tur 3b i tam sa bardzo grube silowniki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bartek99718
      Witam wszystkich . W ubiegłym tygodniu zakupiliśmy do gospodarstwa MF 3080 E bez tura. Mamy zamiar dokupić , więc tak jak w temacie szukam informacji jakie ładowacze pasują na ten ciągnik. Myślimy tu o czymś używanym. Z góry dzięki za pomoc .
    • Przez magiq123
      Witam jestem wlascicielem mccronick mc 95 z ladowaczem czolowym quick i jest takie pytanie tur opadl do dolu i niechce sie podniesc co moze byc spowodowac takie zdarzenie? Czy moze te cholerstwo wlaczyla sie na pelzajacego tura .? 
    • Przez slawek4020
      Witam potrzebuje wymiarów ,kątów w łyżce do tura ,ponieważ planuje ją zrobić przez zimę. Jak ktoś kupił nową łyżke to niech pomierzy mi się przyda;)Z góry Dzięki
    • Przez wrbl
      Witam,
      panowie doradźcie jaki ciągnik wybrać do 100km z turem lub pod tura, w przedziale cenowym 90-120 tys zł. Przeglądam już trochę tych maszyn a nie wiem co wybrać, więc szukam pomocy.
      pozdrawiam
    • Przez maly_1816
      Siemka Ludziska, mam problem z turem przy Ursusie C330. Otóż kupiłem tura 2 sekcyjnego jednak siłowniki od podnoszenia są jednostronnego działania, zasilanie podłączyłem bezpośrednio pod pompę a na powrocie założyłem zawór 3 drożny, jedno odejście od zaworu podłączyłem w miejsce miarki od oleju w skrzyni a drugie podłączyłem pod zawór pod siedzeniem. Wszystko niby tak jak powinno być, tylko że tur nie opuszcza się (opada tylko wtedy gry się pompę rozłączy, jednak i wtedy na wysokości metra w dół szarpie). Cierpliwość i pomysły moje już się skończyły. Gdyby jeszcze tego było mało to wcześniej wpadłem na pomysł aby nie podłączać spływu oleju w miejsce miarki od oleju tylko pod powrót na rozdzielaczu na błotniku, pech w tym że pomyliłem wejścia i zamiast podłączyć się pod powrót to podłączyłem się pod zasilanie i teraz nie ma ciśnienia na rozdzielaczu i słabo podnosi. Ręce opadają!!!! Ma ktoś jakieś pomysły???