Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam następujące pytanie jak zrobić stelaż pod gniazdo dla bociana bo któryś dzień siedzi u mnie na domu(piętrowym) i chce mu przygotować podest pod gniazdo i myśle żeby go zamontować na starym domu przy stajni na kominie jak mysliće czy może na stodole????

januszm1    3

U mnie niedaleko gosciu zamocowal opone na nieczynnym kominie i bocian zrobil tam gniazdo. A u ciebie to sam musisz zadecydowac gdzie bo licz sie tez z pewnymi uciezliwosciami ze strony bocianow; porozrzucany budulec na gniazdo czy puzniej odchody. A nie kazdemu puzniej juz to odpowiada a wrecz przeszkadza.

Wiadomość z agroFakt.pl

Szymi40    373

lepiej może na kominie bo bardziej stabilnie będzie.

Tylko w piecu nie palić co-by jajek nie obkopcić ;)

romek6340    203

Mam następujące pytanie jak zrobić stelaż pod gniazdo dla bociana bo któryś dzień siedzi u mnie na domu(piętrowym) i chce mu przygotować podest pod gniazdo i myśle żeby go zamontować na starym domu przy stajni na kominie jak mysliće czy może na stodole????

Dom czy stodoła to obojętne aby stabilnie i jak najwyżej było szczególnie jeśli będzie to blisko nowego domu. Te cwane bociany wybierają przeważnie wyższe miejsca do siadania jak są one obok sb. I jak najdalej od blachodachówki z nimi, w ogóle jak najdalej od ładnych, nowych dachów bo tak Ci go... odchodami pobrudzi, że raczej Ci się to nie spodoba. Później to nawet go zganiaj jak Ci będzie na dom siadał.

haczyk5    24

Najlepiej to wcale nie rób bo będziesz miał w koło biało na dachach. Koło domu u mnie rośnie topola i tam mają bociany gniazdo . Raz jak bocian narobił na dachu to aż rynną zleciały odchody. Nie polecam tego pomysłu ale zrobisz jak będziesz uważał

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się