Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lawrenowicz

AMAZONE, LEMKEN ?

Polecane posty

Lawrenowicz    1

Witam serdecznie, zastanawiam się nad kupnem nowego opryskiwacza. Pod uwage biore LEMKEN ALBATROS ORAZ AMAZONE UG badz UX.

AREAL to 200ha, produkcja intensywna. Czy ktoś miał juz doczyneinia z tymi opryskiwaczami ? moze mi któryś polecic ?

maniek83    5

gdybym miał wybierać między tymi dwoma markami to chyba zdecydowałbym się na Amazone - choć obie marki dobre to Amazone bardziej "dopieszczone" i przemyślane

petro11    20

A czy zastanawiałeś się nad Kuhnem? Np. Metris? Kuhn przejął BLANCHARDA a ja jestem użytkownikiem tego opryskiwacza od 2005roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Podstawową różnicą jest belka aluminiowa której raczej nie ma ani w lemkenie ani w amazone. Użytkuje go na 270ha również prowadzę produkcję intensywną, mało tego wszystki nawóz azotowy idzie u mnie w RSMie i nie posiadam rozsiewacza. Będe kupował nie długo pewnie drugi i poważnie zastanowie się nad Kuhnem. W moim Blanchardzie jest na komputerze aktualnie 8000ha i jeśli chodzi o belkę to nie ma kompletnie rzadnych luzów. Zero. Dlatego zastanów się nad lekką belką aluminiową.

Wiadomość z agroFakt.pl

AgroSlask    76

Znajomy mi mówił że BLANCHARD robił ponoć najlepsze opryskiwacze,więc kolega wyżej ma chyba dużo racji ;)

maniek83    5

akurat te same belki aluminiowe co w Kuhnie znajdziesz u kilku innych producentów opryskiwaczy, bo robi je ta sama firma jako podwykonawca

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Dawid5671
      Witam , zastanawiam się nad zakupem 3 metrowego siewnika pneumatycznego.
      Mam 110 ha pola / różne rodzaje ziemi od 2 do 4a
      Nie wiem czy wziąć zawieszany z broną aktywną ( lemken solitair 8 , pottinger aerosem) czy ciągany z talerzówą (horsch pronto 3dc ,lemken solitair 9, pottinger terrasem 3 )
      Traktor który by z tym jeździł to 165 konny John Deere, lub jakby dawał radę to 140 konny New Holland.
    • Przez kamil5421
      Sprzedam rozsiewacz amazone za-u 1801 stan dobry , nie malowany ,  cena 6 400 do nego . Priv  

• Przez Nowak5425
      Witam wszystkich. Zamierzam kupić rozsiewacz nawozów tej zimy. Rozważam tylko i wyłącznie dwie opcje Amazone ZAX-602 ( 600l ) i Kuhn MDS 17.1( 700l ).  Z początku bardziej stawiałem na Amazone, jednak po przeczytaniu kilku tematów na AgroFoto dotyczących tego rozsiewacza trochę zaczynam się rozmyślać, ponieważ dużo osób pisze, że szybko rdzewieją i mieszadła od nawozu są jak młynek. Czy to prawda? Jak jest z Kuhnem ?
      Ścieżki mam na 15m. Na stronie Amazona doczytałem się, że rzuci mocznik na 15 m max, więc z saletrą też nie będzie problemów. Jednak o Kuhnie takiej informacji nie znalazłem. Posiada ktoś może takowy model i sieje nim saletrę na 15m ? W Amazonie boję się również tego siłownika ze sprężyną. Posiadam 80 ha zbóż. Nawozów sieję sporo. Wie ktoś może jak wyglądały by cenowo te rozsiewacze Amazone (w wersji standardowej) Kuhn (podstawa + otwieranie hydrauliczne zasuw, ew. ile trzeba dopłacić za ogranicznik wysiewu granicznego?) Który z nich będzie lepszy i dlaczego ?
      PS. Na forum czytałem kilka tematów, za wiele się nie dowiedziałem. Jeśli już coś znalazłem to na temat starszych modeli.
    • Przez Marek_m37
      Witam, poszukuję siewnika do ursusa c330m. Obsiewać ma ok 10 ha. Przeznaczony do zboża i rzepaku. Pole wszędzie jest równe. Do tej pory siałem konnym siewnikiem, ale jest duży problem gdy norma wysiewu jest mała (głównie żyto hybrydowe i rzepak). Ziarenka się przypychają, siewnik sieje nierówno. 
      Jaki siewnik polecicie? Czytałem opinie że Hassia jest dobra, ale jest problem z częsciami. Znalazłem coś takiego:
      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-siewnik-hassia-250-dkl-CID757-IDo6CdS.html#9e93a47cf6

Dzieki z góry za pomoc!
    • Przez sroka332
      witam kupiłem siewnik amazone d8 super 29 rajek jak mam wykonać probę kręconą ktoś pomoże