Skocz do zawartości
jacekP82

Kasa na zakup maszyn

Polecane posty

jacekP82    6

Witam wszystkich. Mam pytanie, szukałem na forum ale nie mogłem znalezc. Prowadze 4 hektarowe gospodarstwo ogrodniczo-sadownicze, w tym produkcja kwiatów ciętych w tunelach foliowych i sady śliwowe i czereśniowe. Chciałbym zakupić pare maszyn typu opryskiwacz sadowniczy z belką herbicydową, kosiarkę sadowniczą itp. Zapytam krótko czy idzie wyrwać jakąś kase z ARIMR na te maszyny ? Dotej pory dostaje dopłaty obszarowe i raz tylko sie załapałem na tzw Gospodarstwo niskotowarowe dostałem wtedy 25 tyś. Dziękuje z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam Jacek

tomek73    190

To pytanie to raczej skieruj do ARiMR, może coś jest, jakieś mikroprzedsiębiorstwo.

jacekP82    6

No tak masz racje. Ale pytałem już nie raz i zawsze mówili że nic nie ma, pozatym ARiMR w mojej okolicy jest tak słabą jednostką że szok. Tereny nie rolnicze. Może ktoś ma jakiś pomysł z jakiego programu można by coś było zadziałać :)

Wiadomość z agroFakt.pl

majkel207    18

w nowym Prow, ma być dla małych gospodarstw 60tys zł, jeszcze nic nie jest pewne, ale pilnuj sprawy to może uda ci się coś uzyskać

majkel207    18

coś mówili o końcu 2014, ale raczej dużo bardziej realnym terminem jest 2015, po za tym jak masz kwiaty i wartość hektara uprawy jest wysoka, to może będziesz miał szanse skorzystać z modernizacji gospodarstw, nie wiem jak będą punktowali w nowy PROW ale warto i tym się zainteresować

jacekP82    6

Ale myślisz że mam realne szanse skorzystać z PROW na modernizacje gospodarstwa ? Jak to było do tej pory? z tego co słyszałem to im większe gospodarstwa tym maja większe szanse na pieniądze z PROW.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez uiop86
      Witam
      Proszę o pomoc chcę kupić ciągnik 100KM ma być to główny ciągnik w gospodarstwie współpracujący z ładowaczem. Ciągnik ma kosztować około 160 tys brutto. W tej cenie zaproponowano mi Valtre A92 oraz Same (Lamborghini) Explorer 100, który z nich wybrać a może coś innego w tej cenie myślę też o Farmtracu 7100 ale nie mogę dośtać żadnych informacji może ktoś z Was wie coś więcej o nim szczególnie chodzi mi o jego cene.
    • Przez szpymar
      Witam wszystkich. Mam na imię Marcin mieszkam koło Brzeszcz. Nie jestem rolnikiem z zawodu jestem mechanikiem samochodowym a obecnie kierowcą. Dawniej mój tata miał pole ale z powodu szkód górniczych poszło pod żwirownię. Jako rolnik to tylko pomagam teściowej na jej polu w drobnych pracach rolnych.Po tacie odziedziczyłem MF 255 i często zaglądałem na forum aby się troszkę douczyć. Pozdrawiam.
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez TraktorRider2
      Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.