Skocz do zawartości

Polecane posty

damian1992    72

Sądze że to jedna z ciekawszych ofert owijarek, u mnie na wiosce jest jedna taka dobrze się sprawuje nie trzeba jeździć w poprzek po ma przedni załadunek, bardzo praktyczne rozwiązanie

Wiadomość z agroFakt.pl

ursusy    16

słuchaj ja nie mam tej owijarki ale mój don=bry kolega ma taką i jest z niej bardzo zadowolony pracuje z ursusem 3512

damian1992    72

U mnie na wiosce też współpracuje z Ursusem 3512

Z tego co wiem to użytkownik wojtek3222 ma taką owijarkę.

szczepan222    0

Siema, ja mam taką owijarkę super sprawę pracuje z ciągnikiem C-360 nie ma żadnego problemu.

Warta zakupu tres cena to ok.36,000brutto.

A jeszcze jeast ciekawa owijarka z walfarmy Z-586 nie wiem jak ze sterowaniem ale pewnie jest tanicza.http://warfama.pl/Linia-do-zielonek-siana-i-slomy

Edytowano przez szczepan222

darek1972    45

Też taką mam, jeszcze jej nie używałem ale po oględzinach i konstrukcji myślę że jest mocna. Ma trzy tryby pracy: automat, krokowy i całkowicie ręczny. Na pewno lepsza od obecnej wersji Metalfachu

1634    0

Witam,mam zamiar kupic uzywaną owijarke samozaładowczą Sipme Maje i nie wiem czy w nie trzeba zmieniac tryb ktory kreci wałkami na których lezy bela gdy zmienie folie z 750 na 500 gdyz sprzedawca nie ma zadnego trybu . Sasiad ma owijarke samozaladowcza Pronara i aby zmienic rozmiar foli musi zmieniac własnie ten tryb .

1634    0

|eszcze interesuje mnie ktora strona tego trybu na jaka folie i moze przy okazji miałby ktos instrukcje obsłogi do tej owijarki gdzyz sprzedawca nie ma.

Suchy    0

Na folię 750 walce powinny obracać sie szybciej czyli mniejsze koło a na folię 500 wolniej czyli większe koło.

1634U    0

Witam , niedawno kupiłem używaną owijarkę Sipme Maję(bez instrukcji) i chciałbym dowiedzieć się od jakiegoś posiadacza Maji lub kogoś znającego temat jak obsługiwać komputer automatyczny ,jak zaprogramować itp. bo dziś próbowałem i jakoś mi się to nie udało go ustawić aby owijarka pracowała automatycznie. Oto mój sterownik.

post-91812-0-85344600-1394907017_thumb.jpg

hus2431    0

Napisz do firmy Sipma żeby ci przysłali oryginalną instrukcje. Ja tak zrobiłem i przysłali mi za darmo. :)

1634U    0

A może mógłby mi ktoś opisać w skrocie jak zaprogramować ten komputer . Wiem że dzwignią 1 się przestawia wszystko ręcznie aby zaprogramować ale jak to zaakceptować żeby potem samo chodziło po wcisnieciu guzika i co się robi guzikiem 3 i 4. Prosił bym o odpowiedz.

post-91812-0-69518900-1395034612_thumb.jpg

Edytowano przez 1634U

mati5048    0
Napisano (edytowany)

Witam mam maly problem z owijarka. W john deere (6100) mam za mocna pompe i na wolnych obrotach ciagnika bez gazu owijarka kreci jak szalona, i baloty wylatuja, w ciagniku zabardzo niewiem czy da sie to regulowac. Myslalem o wstawieniu dlawika do owijarki ale musze to przemyslec . Jakbyscie mi pomogli byloby fajnie, mam w ciagniku jedna regulacje ale tam sa ciegna narysowane to pewnie od szybkosci podnoszenia

Połączone

Edytowano przez danielhaker

leszekd    80

Wstaw zawór taki jak jest w rozrzutnikach do regulacji prędkości posuwu taśmy. Tym sposobem można zmniejszyć przepływ oleju na owijarkę.

jaro30    10

Kolego wiele tu nie poradzisz bo maksymalna pompa dla owijarki to 50 litrów .Czy masz zrobiony wolny spływ bo jeżeli nie to będzie ci też niedomagac .Ja mam swoją od 3 tygodni i powiem że owineła 300 bel bez najmniejszego problemu .Ale wydaje mi się że musi gdzieś byc regulacja przepływu na rozdzielaczu bo ja owijam deutz -em i jest pokrętło od przepływu.

mati5048    0

Jeszcze raz udzielam sie z pomoca , wstawilem do johna wolny splyw , ale podlaczam silowy do rozdzielacza a splywajacy do wolnego splywu i zero reakcji w owijarce czemu tak jest, a co do dlawika to jeszcze niemam i sie mecze troche . Poradzcie cos z tym wolnym splywem

A może mógłby mi ktoś opisać w skrocie jak zaprogramować ten komputer . Wiem że dzwignią 1 się przestawia wszystko ręcznie aby zaprogramować ale jak to zaakceptować żeby potem samo chodziło po wcisnieciu guzika i co się robi guzikiem 3 i 4. Prosił bym o odpowiedz.

wiesz już to co chciałeś?? czy nadal potrzebujesz pomocy??

andrzej2257    108

Panowie na dniach będę odbierał z Lublina owijarkę taką jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z awaryjnością, są wielkie problemy ? oraz ile belek można zrobić przez godzinę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez TraktortoZetor
      Mam problem z moim JD 6200. Mianowicie chodzi o to że potrzebuję wyciągnąć wałek łączący silnik ze skrzynią biegów. Odkręciłem wałek od skrzyni biegów i od silnika bodajże na 6 śrubach tłumik drgań. Teraz ten wałek nie chce wyjść. Pytanie jak wyciągnąć ten wałek? Muszę silnik wyciągnąć czy jak? 
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.