Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MichalP

monosem - sekcja wysiewajaca

Polecane posty

MichalP    12

Witam. Kupiłem wreszcie siewnik, i zabrałem się ostro do jego remontu i mam problem z sekcja wysiewającą.

Mianowicie tarcza wysiewająca ociera o obudowę całej sekcji, myślałem ze winne są tulejki, wymieniłem je na nowe ale, nadal jest to samo, i zastanawiam się może tak ma być?

Sekcje mam ze zbiornikami metalowymi u w.marek(Skrzyszów) mówili mi ze mam siewnik typ nspn82, ale na dobra sprawę sekcja wysiewająca rożni się od tej z tego katalogu w budowie w wnętrza, bardziej są zbliżone do pnu.

Pozdrawiam i czekam

bomber84    6

Kolego czy mógłbyś zamieścić jakieś fotki i zaznaczyć w którym miejscu ociera??

MichalP    12

tak dzisiaj postaram się wrzucić

Popatrzcie i powiedzcie mi czy tak powinno być, bo niestety z tego co widzę ze ten siewnik użytkował ktoś kto bawił się w wielka prowizorkę.

.post-2533-0-46578000-1393775528_thumb.jpgpost-2533-0-99519200-1393775537_thumb.jpg

Tarcza ociera o zaznaczony plastik. W tej sekcji ten plastik jeszcze jeszcze w miarę ale w pozostałych już nie ciekawie. Jaki numer katalogowy ma ten plastik ? W tym drugim miejscu natomiast jest zatkana ta szczelina. We wszystkich sekcjach tak mam...

Edytowano przez MichalP

Wiadomość z agroFakt.pl

bomber84    6

Witam nie widziałem takiego siewnika. Wygląda on na mechaniczny. Ten biały plastik to ślizg i tarcza może o niego ocierać. Powinien troszkę wystawać ponad płaszczyznę aparatu wysiewającego. Myślę że dało by się go do robić.

maskin    7

Jak dla mnie to wszystko jest w porządku, tarcza ma ocierać się po karterze aluminiowym w którym zatopiony jest mosiądz. Jest to rodzaj "uszczelnienia". Trzeba przeczyscić rdze i w pole. Tylko nie wiem po co jest ten plastik, bo raczej nie powinno go być w tym miejscu

MichalP    12

a to "COS" włozone w połowe sekcji, jakby blokujące dostęp powietrza z zewnątrz?

MichalP    12

dobra, wszystko poskręcałem i jednak jest problem, bo po skręceniu obudowy wysiewacza, tacza jest..zaciśnięta i ręką nie idzie ruszyć wałka żeby przekręcić. Chyba jednak jest cos nie tak. Jakieś sugestie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować