Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MichalP

monosem - sekcja wysiewajaca

Polecane posty

MichalP    13

Witam. Kupiłem wreszcie siewnik, i zabrałem się ostro do jego remontu i mam problem z sekcja wysiewającą.

Mianowicie tarcza wysiewająca ociera o obudowę całej sekcji, myślałem ze winne są tulejki, wymieniłem je na nowe ale, nadal jest to samo, i zastanawiam się może tak ma być?

Sekcje mam ze zbiornikami metalowymi u w.marek(Skrzyszów) mówili mi ze mam siewnik typ nspn82, ale na dobra sprawę sekcja wysiewająca rożni się od tej z tego katalogu w budowie w wnętrza, bardziej są zbliżone do pnu.

Pozdrawiam i czekam

MichalP    13

tak dzisiaj postaram się wrzucić

Popatrzcie i powiedzcie mi czy tak powinno być, bo niestety z tego co widzę ze ten siewnik użytkował ktoś kto bawił się w wielka prowizorkę.

.post-2533-0-46578000-1393775528_thumb.jpgpost-2533-0-99519200-1393775537_thumb.jpg

Tarcza ociera o zaznaczony plastik. W tej sekcji ten plastik jeszcze jeszcze w miarę ale w pozostałych już nie ciekawie. Jaki numer katalogowy ma ten plastik ? W tym drugim miejscu natomiast jest zatkana ta szczelina. We wszystkich sekcjach tak mam...

Edytowano przez MichalP

Wiadomość z agroFakt.pl

bomber84    6

Witam nie widziałem takiego siewnika. Wygląda on na mechaniczny. Ten biały plastik to ślizg i tarcza może o niego ocierać. Powinien troszkę wystawać ponad płaszczyznę aparatu wysiewającego. Myślę że dało by się go do robić.

maskin    7

Jak dla mnie to wszystko jest w porządku, tarcza ma ocierać się po karterze aluminiowym w którym zatopiony jest mosiądz. Jest to rodzaj "uszczelnienia". Trzeba przeczyscić rdze i w pole. Tylko nie wiem po co jest ten plastik, bo raczej nie powinno go być w tym miejscu

MichalP    13

a to "COS" włozone w połowe sekcji, jakby blokujące dostęp powietrza z zewnątrz?

MichalP    13

dobra, wszystko poskręcałem i jednak jest problem, bo po skręceniu obudowy wysiewacza, tacza jest..zaciśnięta i ręką nie idzie ruszyć wałka żeby przekręcić. Chyba jednak jest cos nie tak. Jakieś sugestie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez marco1
      Witam wszystkich uzytkownikow,
      Ostatnio zabrałem się od przerobki zakupionego ostrowka do uzytkowania w gospodarstwie rolnym. Chciałem zamontowac do niego na przod wycinak od kiszonki, wiec pierwszym krokiem bylo stworzenie euroramki laczacej wycinak z ladowaczem. Euroramke zaprojektowalem (jesli ktos potrzebuje mg udostepnic wymiary na ostrowek), zostala wykonana, a wycinak jest juz zawieszony na ostrowku. Nawet niezle to wspolpracuje. Efekt wydac na obrazku ponizej:
      http://imageshack.us.../p1020786p.jpg/

W kolejnym kroku chcialem podlaczyc hydraulike pod wycinak i tu pojawia sie problem. Sasiad podlaczyl mi stary rozdzielacz od wycinaka pod uklad hydrauliczny ostrowka ale nie dziala to jak nalezy. Moze najpierw przedstawie jak wyglada schemat po dolaczeniu dodatkowego rozdzielacza (na czerwono zaznaczona jest nowo dolaczona instalacja):
      http://imageshack.us...3/obraz38c.jpg/

Problem polega na tym ze silownik na wycinaku dziala tylko jak zblokuje pierwszy silownik za miejscem podlaczenia, czyli naciskam wajche od rozdzielacza z tylu i druga na dolaczonym rozdzielaczu. Podejrzewam ze spowodowane jest to tym, ze z ukladu przeplywowego szeregowego zrobiony zostal rownolegly i dlatego dziala tylko gdy zblokuje jedna sekcje, olej swobodnie nie przeplywa przez obieg i jest zmuszony pojsc na dodatkowy rozdzelacz. To jeszcze nie jest najgorsze, bo jakos to działa i da sie przezyc. Problem polega na tym ze gdy jest taki uklad to uzywajac wycinaka ostrowek nie ma sily podnosic wycinaka z ladunkiem (powrot z dodatkowego rozdzielacza jest doprowadzony oddzielnie do zbiornika z olejem). Nie wiem czym to jest spowodowane, czy moze tym ze przewody od nowego rozdzelacza maja mniejszy przekroj, czy pompa nie daje rady na uklad ktory jest powiekszony o jeszcze 1 silownik i z 7m dodatkowego przewodu, czy moze tylko spowodowane jest to za malym stanem oleju w instalacji. Jednak gdy odepne nowy uklad i ostrowek dziala w swoim wlasnym obiegu to podnosi elegancko mokre baloty. Nie wiem dlaczego tak jest i jak temu zaradzic. Dodam jeszcze, ze rozdzielacz ktory domontowalem rownolegle na tabliczce znamionowej ma tylko podane cisnienie robocze, z tego co pamietam okolo 220 bar no i ciensze przewody niz ostrowka. Nie wiem dlaczego ostrowek z dodatkowym rozdzelaczem nie ma sily targac ciezarow i jak temu zaradzic.
      Uprzejmie prosze o rady co powinienem zrobic, czy jakos wciac sie inaczej w instalacje, lub przede wszystkim o pomoc dlaczego ostrowek nie ma sily z dodatkowym silownikiem, a bez niego radzi sobie bardzo dobrze.
      Ponizej zamieszczam zdjecia jak to wyglada w kabinie:
      http://imageshack.us...p1020787ho.jpg/
      http://imageshack.us.../p1020788l.jpg/
      http://imageshack.us.../p1020790a.jpg/
      http://imageshack.us.../p1020789l.jpg/
    • Przez PatrykReich
      Witam, Zastanawiam się nad kupnem siewnika punktowego i w grę wchodzą dwie maszyny. Mowa o nówkach. Gaspardo MTER i Monosem NG PLUS 4. Co sądzicie o tych dwóch modelach, proszę o szybkie odpowiedzi bo czas goni. Co Waszym zdaniem jest lepsze i dlaczego. Z góry dzięki
    • Przez MichalP
      Witam. Chce zakupić siewnik monosem do kukurydzy bo słyszałem wiele pozytywnych opinii na jego temat.
      Siewnik ma być nie drogi bo to do użytku wewnętrznego nie zamierzam chodzić na zarobek itp.
      Mam ogromna prośbę potrzebuje kilku rad:
      - gdzie szukać tabliczki znamionowej( o ile miały)
      - na co zwracać uwagę podczas oglądania.
      i najważniejsze na przykładnie tego ogłoszenia :
      po czym poznać jaki to model
      http://tablica.pl/oferta/sprzedam-siewnik-do-kukurydzy-punktowy-pneumatyczny-monosem-CID757-ID4NNod.html#0ac4b7046e

a i jeszcze jedno jakieś sklepy internetowe z częściami ?

Wszystkie rady mile widziane
    • Przez farmer161
      Witam
      mam problem z Monosemem ng 4 plus 4 rzędowym, siewnik był kupiony nowy i zasiał w sumie przez 3 sezony 500ha, wysiew nasion zaniża mi o 5 do 10tys na hektar, sprawdzałem obwód koła i jest inny niż podaje tabela ale nawet po przeliczeniu tego wysiew jest zaniżany o ok 5 tyś...
      tarcze nie są zużyte, ciśnienie w ogómieniu według instrukcji, układ sprawdzałem na ile to możeliwe i nie dostaje lewego powietrza, predkość jazdy nie ma wpływu na ten wysiew sprawdzałem to na polu 5 ha, była wysiewana jedna odmiana, pierwsze 2 ha predkość 8,5km/h a nastepne 2 ha 7,2 km/h wysiew był jednakowy....
      przy każdej odmianie wychodzi inny wysiew ale to są niewielkie różnicze. w tym roku zasiałem 90ha do dzisiaj i tylko przy 4 ha wysiew wyszedł taki jaki ustawiłem...
      jedyne co mi przychodzi do głowy to ze komputer zawyża powierzchnię, wiadomo ze zawsze są skosy ale mi na 10ha (według tego co wychodzi z gps) wychodzi ok 11ha czyli na 1 ha zawyża o 10arów,
      czy miał ktoś podobny problem albo ma ktos jakiś pomysł co by mogło wpływać na to ze wysiew nie wychodzi zgodny, dodam że nie jest to stała wartosć o jaką zaniża
      Z góry bardzo dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez boo45
      Witam
      Czy w siewniku Monosem pnu z plastikowymi dozownikami do nawozów pod A coś się wkłada? Pod B wpina się przewód do nawozów, a pod A zatyka się korkiem? >Co tam się wkłada, czy też nic.

Edited:
      Sprawa rozwi@zana... zwykły korek....otwór jest gdy nawóz się zapcha od np wilgoci do przepchania.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.