Skocz do zawartości
PatrykReich

Siewnik Gaspardo czy Monosem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PatrykReich    0

Witam, Zastanawiam się nad kupnem siewnika punktowego i w grę wchodzą dwie maszyny. Mowa o nówkach. Gaspardo MTER i Monosem NG PLUS 4. Co sądzicie o tych dwóch modelach, proszę o szybkie odpowiedzi bo czas goni. Co Waszym zdaniem jest lepsze i dlaczego. Z góry dzięki

Miras886    0

Witaj!

Sądzę że monosem byłby trafnym wyborem. Dlaczzego? Kuzyn jest posiadaczem siewnika Gaspardo (nie pamiętam jaki model) ale 6 sekcyjny. Maszyna, jeśli chodzi o siew kukurydzy oszukiwała tzn nie wysiewała zadanej ilości, trzeba było wozić ze sobą dodatkowy worek QQ bo czasem zostawało, czasem brakowało. Dróga rzecz to skrajne sekcje zwężały się (same schodziły do środka). Ale jest już zamówiony monosem. Jego siewnik jest z 2009 roku więc może teraz już to dopracowali. Tyle mogłem Ci pomóc.

Pozdrawiam!

konrad82    46

JA posiadam Monosema Ng na redlicach talerzowych 1 rok zasiane 80ha , znajomy ma taki już kilka lat i złego słowa na niego nie słyszałem a zasiał dużo dużo więcej, bardzo porządna maszyna , wykonanie i jakość są bardzo dobre , dość szybko można siać 10km/h to dobra predkość :)

Mnie osobiście gaspardo sie nie podobał , wykonanie.... Napisz mi cene na Pw

Wiadomość z agroFakt.pl

DarekAre    5

mam Maschio Magice 8rzedów i raczej nie jestem do konca zadowolony

zastanawiałem sie własnie miedzy monosem a maschio

mogłem mieć maksymalnie wyposażonego Monosema 6 rzedowego

albo również na maksa wyposażonego Maschio Magice 8 rzedową taniej niż Monosem 6rzędowy

i wziełem tańszą Magice gdybym teraz miał decydować zdecydowanie wolałbym coś bardziej Markowego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Patitek285
      Witam, dzisiaj w kukurydzy zauważyłem kilka(naście) zwiniętych liści, po rozwinięciu okazało się że siedzi tam jakaś mała zielona gąsienica. Co to może być za robak? Niestety nie posiadam zdjęcia.
    • Przez reflex52
      Sprzedam siewnik zbożowy agromasz sr-250 stopkowy praktycznie nowy zasiał może 3 ha z 2016 r na gwarancji jeszcze.
      cena 14200 umowa. Więcej info na pw.

• Przez johniy861
      Sprzedam wał gumowy 3 metrowy w bardzo dobrym stanie
      W komplecie rama plus skrobaki
      Cena 4750zł  do negocjacji    telefon 605371128

• Przez Sylwunio
      Witam.
      Drodzy Państwo potrzebuje pomocy.
      Jak posiac facelie?
      Mój siewnik poznaniak jest rozkrecony i przechodzi remont. Pozyczylem siewnik od kuzyna również poznaniak i chciałem pociać Ale licho leci bo ma założone rolki do zboża A wymiana rolek to pewnie nie trwa 5 minut i nigdy tego nie robiłem. Kupiłem 15 kg na 90arow i czy mogę to posiac lejem i później bronami czy nie bardzo bo wszystko za szybko wyleci. Proszę o pomoc bo nigdzie nie piszą informacji na ten temat.