Skocz do zawartości
DFDaro

Obrzęk wymienia u krowy

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

DFDaro    0

pare dni temu ocieliła mi sie krowa problem w tym ze ma silny obrzek który po podaniu zastrzyków oraz smarowaniu maścią bardzo powoli schodzi oraz ma mało mleka wiecie co to może być? nigdy nie spotkałem sie z czyms takim :mellow:

DFDaro    0

po całym tylko ze wynie nie ma zmienionego koloru np na różowy i wyglada jak by w nim było mleko ale mleko nie leci... :mellow:

Wiadomość z agroFakt.pl

szoopcio    3

A może przedawkowałeś z paszami treściwymi?? czasem nadmiar bialka w w paszy może powodować takie stany. Jeśli odsadziłeś cielaka to czy dajesz zastrzyk z oxytocyny??

DFDaro    0

lekarz dawał jakies leki...ta krowa stałą w kojcu z inna (cielna krową ta 2 krowa ocieliła sie i wszystko było w porzadku) i na zasuszeniu dostawała samą kiszonke brat sypał im kukurydze ..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez wojtek8244
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma tabelę do mierzenia wagi dla bydła? Potrzebuję tabelę od 120 cm obwodu klatki piersiowej. Czy ktoś ma coś takiego?
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez darzenka
      Witam mam problem a raczej moj teść kazał sie zapytc dlaczego mleko od jego krowy nie chce się zsiąść. Z tego co wiem te mleko raz wypija cielak a wieczorem jest dojona jak cielak nie wypije. I te zdojone nie chce mu sie zsiąść. Krowa raczej jest zdrowa.