Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nitedor

Renault Ceres 95X problem z motogodzinami

Polecane posty

nitedor    0

Witam ! Mam problem który polega na tym że nie pokazuje mi na liczniku motogodzin (wyświetla się Err) Wiecie gdzie może znajduje się czujnik , bo chyba od tego zacznę ... . Chyba że macie inny pomysł od czego mam zacząć sprawdzać ?

Edytowano przez nitedor

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik554    8

err oznacza błąd może to być wina układu naliczania motogodzin lub błąd w komputerze sterującym albo jak sam mówisz sprawdż czujnik ale niewiem czy samemu usuniesz tą usterkę nawet jeśli byłaby to wina czujnika i wymieniłbyś go to i tak trzeba skasować ten błąd w komputerze sterującym bo będzi go pokazywać dalej

nitedor    0

A podpowiedziałbyś gdzie szukać tego czujnika ? Może przewód między komputerem a czujnikiem się przerwał , na początek chcę sprawdzić podstawowe możliwe usterki , jeśli będzie ok , to będzie trzeba już z komputerem się bawić.... no i kolejne pytanie, jak coś to jak usunąć błąd ? ;]

oaxis3333    34

dostań się do kabli i szukaj kabelka który jest tam podłączony on ma numer napisany i szukaj w ten sposób na wiązce tego czujnika:)

rolnik554    8

sam błędu z komputera nie wykasujesz bo trzeba mieć komputer diagnostyczny przyczyną może być równierz przerwany kabel

nitedor    0

wczoraj zostawiłem na całą noc odłączony akumulator , i jest zmiana . Poprzednio pisało Err (czyli jakiś błąd) a teraz licznik motogodzin wskazuje 0000 , i nic nie nalicza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Ares1x
      Witam, mam Kilka pytań do użytkowników ciągników Renault Ares. 
      1. Jak jest z awaryjnością tych ciągników? Głównie chodzi mi tu o skrzynie biegów, ponieważ cena jej naprawy jest dość wysoka.
      2. Jak użytkownicy oceniają komfort pracy w tych ciągnikach? 
      3. Na co trzeba uważać podczas zakupu tych maszyn?
      4. Czy polecają te ciągniki? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jestem zainteresowany zakupem ciągnika renault nectra
       https://www.otomoto.pl/oferta/renault-155-54-nectra-ID6zaIWR.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
      Prosze o opinie użytkowników
      Pozdrawiam
    • Przez klocek1231
      Witam, to mój pierwszy post.
      Chciałbym się doradzcic szczególnie osób które miały do czynienia z ciągnikami w temacie. Otóż Posiadam gospodarstwo 20ha i szukam jakiegos używanego ciągnika. Oglądałem ostatnio Renault Aresa 556RX z 2003r. oraz MC Cormick MC115. Obydwa ciągniki są 4-cylindrowe i zwrotne, czegoś takiego szukam. Nie interesuje mnie praca przy turze. Tylko orka, uprawa i siewy. CIągnik ma pracować przy pługu AGROMASZ PO4 na zabezp. kołkowym o szerokości orki od:35 do 50cm na korpus. Posiadam głównie glebę 4 klasy, w tym 3ha III klasy. DO tej pory wszystko obrabiałem ciągnikiem URSUS 3512 + pług 3 skibowy BOMET. Na tym kawałku trzeciej klasy musiałem czasem orać na 2 skiby (zalezy jakie warunki).
      Który ciągnik byście polecili, biorąc pod uwagę pracę przy tym pługu, spalanie, żywotnosć podzespołów, oraz koszty utrzymania i serwisowania?
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez WiktorGorzaa
      #Renault 110.54 1998r tx
      Ciągnik ma kilka wad co może być przyczyną? 
      -zmiana z 2-1 pólbieg jest płynne ale słychać lekkie pukniecie 
      -biegi wchodzą ciężko 
      -rewers elektro hydrauliczny na zimnym przy zmianie kierunku jazdy słychać lekki trzask pukanie, czasem na ciepłym też się zdarza ale rzadko 
      PROSZĘ O POMOC POZDRAWIAM 
    • Przez kingkenny131092
      Witam, zakupiłem własnie ciągnik Renault Ares 825 z 2000r , i chciałbym prosić bardziej obeznanych uzytkowników ciągników Renault o pomoc w nauce obsługi tego ciągnika. Może jesteście w stanie dac mi jakies wskazówki co do użytkowania , eksploatacji czy serwisowania tego ciągnika?