dominogx

Renowacja/odbudowa Z056

Polecane posty

dominogx    1

Witam wszystkich!

Jestem nowy na tym forum, i mam pierwsze pytanie w wsumie poradę. Poziadam bizona z056 użytkował go mój tata ale niestety z powodu nowej pracy bizon stoi nieuzywany już około 8 lat. 2 lata temu uruchomiłem go i wymuciłem u siebie (nie dużo bo wszystko łącznie zajeło 40 min) wprowadziem go spowrotem i w ubiegłym roku znowu stał. Postanowiłem w tym roku wziasc sie troche za niego i wyremontować, bo chciałbym chociaż na pare godzin w sezonie wyjechać a nie chce co 5 min stać. I teraz moje pytanie, co po takim długim przestoju trzeba remontować? Ogólnie duże były by koszty remontu? Nie wiem wgl od czego zacząc bo jestem nowy w tym temacie ale szybko sie ucze;d.

 

Dodam że bizon jest z 1981r w orginale nie malowany bez sieczkarni. Lekko dopala itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Sprawdź wszystkie węże chłodnicy czy nie są spękane. Wymień olej w silniku. Filtry paliwa itp. Posprawdzaj pasy. I oczywiście obficie przesmaruj. Bo wymiana części może być niekonieczna. Wszystko samo wyjdzie w praniu bo tak nie można wybadać usterki.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Najgorsze dla maszyn jest brak przepalania. Po 10miesiecznym nieodpalaniu jak zazwyczaj kazdy tak robi wdaje sie korozja na elementy narazone na tarcie w silniku: tuleje, pierscienie, wal korbowy, walek rozrzadu reszta jakos ujdzie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

zepuste

 

Ciezko powiedziec ktore, nie wiemy czy kombajn stał pod chmurka czy pod wiata a to tez moze nam cos powiedziec o stanie lozysk. Nie wiemy jak sie kombajn spisywal wczesniej, czy wszystko robione na czas czy zdarzaly sie wpadki na zniwach.

 

Teoretycznie lozysko do wymiany powinno sie grzac mocniej niz pozostale, wiec moglbys odpalic kombajn na jakies pol godzinki zeby pochodzil i nastepnie sprawdzasz wszystkie lozyska


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominogx    1

aha dzieki, kombajn jest cały czas garażowany, wcześniej wszystkie naprawy wykonywane były na bieżąco, wstępnie ustaliłem że do wymiany sa łańcuchy w podajnkach i w gardzielu. Na pewno sporo bedzie do wymiany bo jak 2 lata temu nim młóciłem to po uruchomieniu maszyn strasznie wszystko głośno chodziło ( wiem że i tak jest głośno ale tak sie wszystko tłukło)

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Ja jak kupilem swojego dwa lata wedlug tego co mówil poprzedni wlasciciel nie kosil nic i powiem tak pierwszy sezon to byla masakra ale do rzeczy ja swoj rozebralem w sumie wszystko co bylo na wierzchu tzn wszystkie podajnik lozyska oprocz na odrzutniku mlocarni i gardzili naped wentylatota kalwisze a tak to czy dobre czy nie wszystkie poszly wek na zlom, w sumie masakra z tego wzgledu ze poleciala skrzynia biegow problem z ukladem paliwa padla pompa ale ogolnie co by nie gadac o bizonie powiem tak nie ma czegos czego nie dalo by sie naprawic nawet na polu w srodku nocy

Edytowano przez Matey

zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

czy drogo powiem tak w sumie nie liczylem robilem to dla samego siebie i liczylo sie dla mnie to zeby doprowadzic maszyne do jak najlepszego stanu i w miare bezawaryjnego, mysle ze z pare tysi napewno


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Ale powiem ci jedno nie zaluje ani grosza jakie wsadzilem w niego bi nie ma nic bardziej wkurzajacego jak masz przestu z powodu jakies pier**ly a sasiad kosi w najleprze za miedza


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Ja podobnie jak kolega kupiłem bizona dwa lata temu po rocznym przestoju i to pod chmurką. Po ostatnich żniwach u gościa nawet nie był wyczyszczony. Przedstawie takie zgrubne wyliczenia:

I rok po zakupie:

-Orbitrol i wszytkie łożyska w kolumnie kierowniczej-650

-Piasta na odrzutniku-200

-Obudowa wentylatora plus fartuchy-800

-pas na młocarni i 2 jezdne nie pamiętam ale one są drogie zakładam że 1000

-wariator jazdy po regeneracji (ma bicie)-300

-łożyska na bębnie i odrzutniku x 2 bo mi poszły też w sezonie-300

-podajnik ziarnowy-600

-łopatki do podajników-250

Ponad to mase innych mniejszych łożysk, elektrod i innych d*pereli zakładam 500.

 

II rok:

-podłoga hederu i dno zbiornika-700

-wszystkie łożyska w hederze-300

-wiatrak za chłodnicą-250

-pompa wody-100

-łożyska w dużym kole jezdnym-350

-na końcu poszłą skrzynia bo jakiś pajac co kiedyś robił ją zostawił w niej młotek z żelazną rączką. Wciągnęło go w tryby i po zawodach-1200 na wrocławskich częściach.

-łożyska w napinaczach i 2 koła pasowe z nich bo sie pokruszyły-300

-koło pasowe na sieczkarni-200

-łożyska od napędu podsiewacza-150

Dużo węży i śrub.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Darek914
      Witam mieliście co takiego w bizonie.Jak kosisz pod wzniesienie obroty stoją na silniku 2000- 2100tak jak po wino a jak jedziesz ze wzniesienia to warjują na 2800.Tak samo robi sie jak wjedziesz w zboże to jest ok a jak wyjeżdzasz to znowu wskakują do maxa prawie.co to morze być pompa,czy cos innego?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie do użytkowników Z056,czy u was szybko nagrzewa się górny pas jezdny.Bo w moim chwile pochodzi i już jest ciepły,czy może to być wina łożysk w przystawce pasowej?
    • Przez ursusikc330m
      Ile czasu zajmuje wymontowanie kosza sitowego i czy trzeba odkręcać tylną oś i obudowę wytrząsaczy?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez ursusikc330m
      Co może być przyczyną tego że podczas otwierania rury wyładowczej w momencie gdy rura dochodzi już do ściany zbiornika to ślimak który jest w ruże nie może natrafić w ten ślimak skośny,proszę was o pomoc bo już 2 dni nad tym siedzę,założyłem drugą rurę i dalej to samo 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj