kotek0

Odsadki z Łotwy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kotek0    1

witam czy ktoś z was słyszał o odosadkach z Łotwy cena rewelacyjna 9.0pln za kg netto będę wdzięczny za jakieś informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie tak dawno cena była 10.80 netto dzwoniłem do tej firmy co ogłasza się na tablicy z Ciechanowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

mój kolega to sprowadza,jest konkurencyjny do tych z ciechanowa,firma primarol,kwestia ceny zależy od wagi i płci,kwestia dogadania,to co kotek piszeto dolny próg ceny netto za byczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Tadzik a jak to się odbywa?Mają na stanie jedzie się i wybiera czy się zamawia i przywożą za jakiś czas,jak ze zdrowotnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Podłącze się do pytanka jak wygląda kupno czy ktoś brał ? Jakie rasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

opiekun ze sokołowa mi mówił że zataką cene mi mogą przywieź ale nic z tego nie będzie bo mussi w moją strone iść transport ze60 sztuk ja potrzebuje15 to musiałbym dopłacić 1400zł za transport tadzik skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

ja jestem z podlasia i mam bizony mleczne,kolega ma baze w paproci wielkiej ,okolice szumowa i to już jest mazowieckie,trasa zambrów-warszawa,na święta było 200 sztuk ,i cały czas się rozsprzedają,dalej to trzeba liczyć 2 zł. do km,szarolezy ,limuzyny,simy herefordy,czerwony angus,często bbb ale mieszany,wszystkie kolory tęczy,co mnie dziwi to waga ,takie kwadraciaki biegają i po 300 ciągną a mi do pępka nie sięga.,szczegóły z bosem się domawia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

dzięki tadzik wszystko pasuje mówił że okolice ostrów mazowiecka i tak jak mówisz wszystkie kolory tęczy a jakiś namiar na tego kolege będe wdzięczny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Jest ktos na forum kto moglby powiedziec cos wiecej o tych odsadkach. Interesuje mnie jaka zdrowotnosc i jaka srednia waga a takze jakie srednie przyrosty. Przy obecnych cenach cielat miesnych rozwazam kupno takich wiekszych byczkow. Stad moja prosba o jakies info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Są dwie firmy sprowadzające z Łotwy i Estoni - Primarol i Agra Impex.

Ja dowiadywałam się o Tą drugą. Agraimpex to duża firma z wielokierunkową działalnością. Mają swoją ubojnię Eco Beef i jakieś zakłady wędliniarskie. Zajmują się też zbożem i paszami. Sprawziłam ich w KRSie i jest ok. Sprowadzają cielęta od 4 miesięcy, więc nie ma jeszcze o nich wielu opini. i ciężko mówić o zdrowotności po tak krótkim czasie. Cielęta są od mamek z pastwiskowego chowu. Są to najczęściej mieszańce, ale ras wyłącznie mięsnych. Tak zapewniają.

Dzwoniłam do jednego gościa, któremu przywieźli 100 szt w zeszłym tygodniu i jest zadowolony.

 

Zamówiliśmy u nich 50 kilka sztuk i się okaże co za towar. Daje się zaliczkę, nr gospodarstwa i przyważą ci towar na miejsce, jak nie pasuje, to wyganiasz i zaliczka do zwrotu.

Dam znać jak coś więcej będę wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Cena 11 netto, ale taniej takiego towaru nie znajdziemy.

Jak ktoś jest zainteresowany tak ok 12 szt, to wiadom. na priv, bo by dołożył do 65 szt na pełny transport. Do nas jedzie na granicę ze świętokrzyskim. Nie płaciłbyś wtedy za transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

My zamówiliśmy średnio 270-280 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

dokładnie gdzie na granice świętokrzyskiego ? ja bym wziął z 12,15i czy ta cena netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Napisałam ci na priva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

a takie 100 kg też mają? Bo chciałbym takie a sprzedawać w wadze koło 300 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Nie nie maja, bo są od mamek miesnych z pastwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Odświeżam.

Cielęta przyszły wczoraj. 50 szt. Zdjęcia są w galerii.

Dostaję dużo wiadomości z pytaniem : jaka waga i za ile, a wszystko jest napisane pod zdjęciami. Wystarczy przeczytać.

My wzięliśmy w śr wadze 275 kg.

A cena jak już pisałam 11+vat (transport w cenie powyżej 30 szt).

O zdrowotności napiszę jak je poobserwuję, na razie są odrętwiałe i zmęczone.

 

Podaje się p.Grzegorzowi lub p. Michałowi (nr tel na str Agraimpex) ile mają mieć średnio byczki lub ile szt do jakiej kwoty chce się kupić. Jak są na miejscu to dzwonią z info jakie są byczki. Przywożą je w ciągu 2 dni na miejsce wraz z listem przewozowym - dane szt na dane gospodarstwo i świadectwem zdrowia.

Byki rejestruje się z paszportami Łotewskimi, wymiana na polskie trwa ok miesiąca, do każdego paszportu trzeba dopłacić 1,30zł, zgłosić należy też fakt przywozu do powiatowego lekarza weterynarii.

Edytowano przez nikolajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Chorowała ponad połowa po przyjeździe - zespół oddechowy... Raz zaszczepiliśmy wszystkie, a potem raz czy dwa pojedyncze sztuki jeszcze chore. teraz jest spokój. apetyt maja bardzo duży, pochłaniają kiszonkę z qq w tempie ekspresowym. Już widać że podrosły. Jeszcze odrobaczenie nas czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj