Skocz do zawartości
kotek0

Odsadki z Łotwy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Odsadki

kotek0    1

witam czy ktoś z was słyszał o odosadkach z Łotwy cena rewelacyjna 9.0pln za kg netto będę wdzięczny za jakieś informacje

karolr2    180

Nie tak dawno cena była 10.80 netto dzwoniłem do tej firmy co ogłasza się na tablicy z Ciechanowa.

tadzik22    7

mój kolega to sprowadza,jest konkurencyjny do tych z ciechanowa,firma primarol,kwestia ceny zależy od wagi i płci,kwestia dogadania,to co kotek piszeto dolny próg ceny netto za byczki

Wiadomość z agroFakt.pl

karolr2    180

Tadzik a jak to się odbywa?Mają na stanie jedzie się i wybiera czy się zamawia i przywożą za jakiś czas,jak ze zdrowotnością?

kotek0    1

opiekun ze sokołowa mi mówił że zataką cene mi mogą przywieź ale nic z tego nie będzie bo mussi w moją strone iść transport ze60 sztuk ja potrzebuje15 to musiałbym dopłacić 1400zł za transport tadzik skąd jesteś?

tadzik22    7

ja jestem z podlasia i mam bizony mleczne,kolega ma baze w paproci wielkiej ,okolice szumowa i to już jest mazowieckie,trasa zambrów-warszawa,na święta było 200 sztuk ,i cały czas się rozsprzedają,dalej to trzeba liczyć 2 zł. do km,szarolezy ,limuzyny,simy herefordy,czerwony angus,często bbb ale mieszany,wszystkie kolory tęczy,co mnie dziwi to waga ,takie kwadraciaki biegają i po 300 ciągną a mi do pępka nie sięga.,szczegóły z bosem się domawia,

kotek0    1

dzięki tadzik wszystko pasuje mówił że okolice ostrów mazowiecka i tak jak mówisz wszystkie kolory tęczy a jakiś namiar na tego kolege będe wdzięczny pozdrawiam

TommyLee    17

Jest ktos na forum kto moglby powiedziec cos wiecej o tych odsadkach. Interesuje mnie jaka zdrowotnosc i jaka srednia waga a takze jakie srednie przyrosty. Przy obecnych cenach cielat miesnych rozwazam kupno takich wiekszych byczkow. Stad moja prosba o jakies info.

nikolajjj    54

Są dwie firmy sprowadzające z Łotwy i Estoni - Primarol i Agra Impex.

Ja dowiadywałam się o Tą drugą. Agraimpex to duża firma z wielokierunkową działalnością. Mają swoją ubojnię Eco Beef i jakieś zakłady wędliniarskie. Zajmują się też zbożem i paszami. Sprawziłam ich w KRSie i jest ok. Sprowadzają cielęta od 4 miesięcy, więc nie ma jeszcze o nich wielu opini. i ciężko mówić o zdrowotności po tak krótkim czasie. Cielęta są od mamek z pastwiskowego chowu. Są to najczęściej mieszańce, ale ras wyłącznie mięsnych. Tak zapewniają.

Dzwoniłam do jednego gościa, któremu przywieźli 100 szt w zeszłym tygodniu i jest zadowolony.

Zamówiliśmy u nich 50 kilka sztuk i się okaże co za towar. Daje się zaliczkę, nr gospodarstwa i przyważą ci towar na miejsce, jak nie pasuje, to wyganiasz i zaliczka do zwrotu.

Dam znać jak coś więcej będę wiedzieć.

nikolajjj    54

Cena 11 netto, ale taniej takiego towaru nie znajdziemy.

Jak ktoś jest zainteresowany tak ok 12 szt, to wiadom. na priv, bo by dołożył do 65 szt na pełny transport. Do nas jedzie na granicę ze świętokrzyskim. Nie płaciłbyś wtedy za transport.

kotek0    1

dokładnie gdzie na granice świętokrzyskiego ? ja bym wziął z 12,15i czy ta cena netto

nikolajjj    54

Odświeżam.

Cielęta przyszły wczoraj. 50 szt. Zdjęcia są w galerii.

Dostaję dużo wiadomości z pytaniem : jaka waga i za ile, a wszystko jest napisane pod zdjęciami. Wystarczy przeczytać.

My wzięliśmy w śr wadze 275 kg.

A cena jak już pisałam 11+vat (transport w cenie powyżej 30 szt).

O zdrowotności napiszę jak je poobserwuję, na razie są odrętwiałe i zmęczone.

Podaje się p.Grzegorzowi lub p. Michałowi (nr tel na str Agraimpex) ile mają mieć średnio byczki lub ile szt do jakiej kwoty chce się kupić. Jak są na miejscu to dzwonią z info jakie są byczki. Przywożą je w ciągu 2 dni na miejsce wraz z listem przewozowym - dane szt na dane gospodarstwo i świadectwem zdrowia.

Byki rejestruje się z paszportami Łotewskimi, wymiana na polskie trwa ok miesiąca, do każdego paszportu trzeba dopłacić 1,30zł, zgłosić należy też fakt przywozu do powiatowego lekarza weterynarii.

Edytowano przez nikolajjj

nikolajjj    54

Chorowała ponad połowa po przyjeździe - zespół oddechowy... Raz zaszczepiliśmy wszystkie, a potem raz czy dwa pojedyncze sztuki jeszcze chore. teraz jest spokój. apetyt maja bardzo duży, pochłaniają kiszonkę z qq w tempie ekspresowym. Już widać że podrosły. Jeszcze odrobaczenie nas czeka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrew176
      Panowie mam do was jedno duże pytanie, a mianowicie jak zwiększyć wydajność mleczną krów?
      A więc posiadam w tej chwili 15 sztuk dojnych i z wydajnością nie jest najlepiej ale też narzekać nie będę.
      Mam krowy o różnej wydajności najsłabsze do 10l na dzień i mniej, najlepsze do 25l.
      Krowy żywione są w następujący sposób:
      Rano  czyli zaraz po doju I posiłek
      -osypka z własnych zbóż (owies, pszenżyto, żyto) + otręby pszenne: około 3 kg na sztukę (wiadro 20l na 3 sztuki)
      -susz z qq tak zwany DDGS: ok 10-15 l mleka/1kg na sztukę
                                                        ok 15-20 l mleka/do 1,5 kg
                                                        ok 20-25 l mleka/1,5 do 2,5 kg
      II posiłek jak zjedzą osypkę :
      Kiszonka z traw do godziny 13 praktycznie na bieżąco
      III posiłek:
      Tj około godziny 13 do 15 siano.
      IV posiłek:
      -kiszonka z qq 1,5-2 wiadra 20 litrowe na sztukę
      -osypka ta co rano w tej samej dawce
      -mieszanka uzupełniająca mineralna MIX-Vit wg zaleceń 100-200g/sztukę
      lub Univit wg zaleceń 80-120g/sztukę
      V posiłek po doju wieczornym:
      -siano do rana.
      Czasem jeszcze przed porannym dojem kiszonka z traw i po qq przed sianem kiszonka z traw  w niewielkich ilościach.
      Czasem również kiszonkę z lucerny i koniczyny w miejsce kiszonki z trawy.
      Krowy mają ciągły dostęp do soli a i jeszcze jedno nie dostają wcale słomy, czy zacząć dawać w niewielkich ilościach?
      Krowy są dojone rano 6, wieczorem 17.

Mocznik na poziomie 200-300.
      Białko ok 3,5%
      Tłuszcz ok 4-4,5%
      Z góry dzięki za pomoc:)
      Pozdrawiam

• Przez stasiek26600
      Witam,
      jestem nowa na forum ale szukam pomocy bo moj tata napytał sobie biedy. Kupił nie dawno 10 byczków ok. 100kg od handlarza. Po przyjezdzie wszystko zdawało sie byc w porzadku, jeden podobno troche się smarkał. Troche były zmęczone po transporcie i wygłodniałe, na wszystkie sa papiery. Na drugi dzien cielak zaczoł kaszlec a po nastepnym kolejne. Wzywany byl weteryniaż, zaszczepił cielaki i miało byc wszystko w porzadku. Jednak stało sie inaczej pierwszy chory leżał osowiały, nie chciał jesc, ciezko oddychał. Poźniej dochodziły kolejne. Przyjezdzał inny weteryniaż i podawal inne leki, szczepionki. Stwirził ze to zapalenie płuc i ze to przyjechalo z transportem tych zwierzat. Obecnie 4szt padły, zutylizowane. Dwa osowite udalo sie uratowac, reszta w porzadku. Sprzedawca został po pierwszej wizycie lekarza został poinformowany ze zwierzeta sa chore. Niby poczatkowo twierdzil ze to nie u niego sie zarazily, ale po jakims czasie doszli do porozumienia ze w zamian za rozliczenie za 4 szt przywiezie 2 zdrowe w tej samej wadze. Wszystko bylo by dobrze ale to tylko obietnica slowna, nie chcial przysłać zednej wiadomosci tekstowaj ze sie do tego zobowiazuje. Obecnie milczy. Teraz moje najważniejsze pytanie.
      Co należy zrobić zeby odzyskać pianiądze za poniesione koszty? Czy można mu wytoczyć sprawe sądową. Dowiedzieiśmy się że u innych kupujących od niego tez padło pare sztuk (te same objawy). Jak można go ukarąć i jakie będą potrzebne do tego dokumenty. Czy ktoś miał taki kłopot?

• Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
    • Przez Patryk94
      Jeśli ktoś by miał namiar na byczki najlepiej simental w wadze ok 250-300 Kg do ok 3 tys w ilości 30 szt. i chciałby się podzielić lub podpowiedzieć gdzie szukać prosiłbym o namiar płace gotówką .
    • Przez 8mil
      Witam.
      Kupie jałóweczki simental w wieku do miesiąca, w grę wchodzi cała polska.
      Oferty proszę kierować na priv, proszę o namiary na rzetelnych dostawców/hodowców.