Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nht6030    16

Witam !

W tym roku chcę zakupić pług obrotowy, przymierzam się pod Gregoire Besson, znajomy ze wsi zakupił używanego z 93 roku, i nie znalazł do niego lemieszy zamiennych i bulił po 800 zł za lemiesz z dłutem a to LEKKA przesada. Ktoś się orientuje czy są częsci zamienne do tych pługów czy tylko orginały.. ?

boku27    225

Pługi GB słyną z drogich części a im starszy model tym części droższe przeważnie

Wiadomość z agroFakt.pl

nht6030    16

unirol produkuje zamienniki

Wiem, że unirol produkuje części zamienne, ale w ich katalogu nei znalazłem części do tej marki

malkolm    23

na lemiesze.pl najdziesz wszystko co potrzeba, ja mam pług pewnie jeszcze starszy i nie ma problemu.

GB słynie z uniwersalnych części, na przykład odkładniczki i lemieszyki do przedpłużków nie zmieniły się od ponad 20 lat

zresztą oryginały do mojego nie są wcale takie drogie

jeśli już musisz oryginał to zadzwoń do GB Polska, u korbanków strasznie drogo

Leszek74    0

Witam

Miałem pług Gregoire używany z 87 roku a od 2 lat mam nowy bo byłem bardzo zadowolony i wziąłem na PROW , raz kupiłem części w zamienniku właśnie z unirolu i powiem szczerze że tyle ile kosztują tyle są warte nie wytrzymały nawet sezonu a jeden lemiesz nawet pękł na kamieniach i oprucz tego że odleciał kawałek lemiesza to jeszcze z dłutem , podwójna strata . Nie chce mi się wierzyć w cenę 800 zł za lemiesz z dłutem do starego pługa bo ja do swojego staruszka kupowałem 4 lata temu oryginały za około 170 zł netto i dłuto chyba 32 zł a w zeszłym tygodniu robiłem przedsezonowe zakupy i kupiłem do mojego nowego pługa oryginalny lemiesz wzmocniony za 198 zł netto i dłuto za 39 zł tylko że kupowałem bezpośredni w Bessonie a jak szukacie u pośredników to może i zdzieraja ja napewno nie wezmę już zamiennika do ręki bo szkoda mi czasu na przykręcanie co chwilę nowych zamienników wolę kupić oryginał i orać zamiast bawić się kluczami .

niezlygagatek    424

Panowie potrzebuje lemiesze do GB 127401 szukałem przez Google i nic, podobnie jak w lokalnym sklepie. Z plozami nie było najmniejszego problemu a tu pewnie trzeba będzie gdzieś dorabiać na wymiar.Lemiesze proste posiadają jedynie 3 dziury.

jasiek11961    0

niezlygagatek napisał:

Panowie potrzebuje lemiesze do GB 127401 szukałem przez Google i nic, podobnie jak w lokalnym sklepie. Z plozami nie było najmniejszego problemu a tu pewnie trzeba będzie gdzieś dorabiać na wymiar.Lemiesze proste posiadają jedynie 3 dziury.

polecam sprawdzić firmę ROLLAND z miejscowości Przedbórz dorabia wszystko ze stali borowej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KacperSzalast
      Chcę kupić pługi 3 obrotowe nowe , jakiej firmy polecacie ? 
    • Przez Arturo1610
      Witam mam takie pytanie odnosnie pługów kverneland. Czy to prawda ze pługi na rurowej ramie sa starsze niz 1990 ? A pługi na kwadratowej ramie sa od 1990 ? I ile waszym zdaniem jest wart pług kverneland mz 4 16" 40 cm z 4 krojami i 4 przedpłużkami oraz 4 scinaczami w takim srednim stanie ( odkładnie zaczynaja sie wycierać na początku) jak sie stasnie z boku pługa to widać gołym okiem ze sa w odkładni takie wytarte miejsca wielkosci okolo 15x10 i czuć reką ze jest tam taki dołek, dziur jeszcze nie ma ale juz wytarte tam jest. ile taki pług mozę byc wart bo mam okazje kupic, jest jeszcze na tej okrągłej ramie.
    • Przez bizonlukaszZ056
      Jak w temacie prosiłbym o opinie na temat tego pługa, czy ktoś go posiada i pracuje nim lub czy widział jego prace. Przymierzam się do kupna pługa i tu pytanie czy wart jest uwagi, kusi ceną i odkładnice kvernelanda i stąd moje pytanie. Czekam na odpowiedzi
    • Przez aadamm153
      Witam!
      Planuję zakup używanego pługa kverneland 5 skibowe, obrotowe z zabezpieczeniem resorowym 12-20 cali.
      Pytanie jest takie jaki model wybrać, ES czy jakieś EG czy może ED.
      Pług ma pracować przy 150-160 ha, Z ciągnikiem Renault Ares 826 (180 KM)
      Przewaga ziemi lekkiej, dość kamieniste, trochę ciężkiej gliny.
      Jeśli chodzi o uprawę to: Kukurydza, Rzepak, Pszenica, Zyto, Owies, Łubin
      O tym ze obrotnica ma być nie wyrobiona itp. wiem.
      Znalazłem oto taki pług, ale wśród znajomych usłyszałem opinie ze za słaby model do mego ciągnika, ze niby ten pług jest z przeznaczeniem do 150 KM
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-5-skibowy-kverneland-es95-resor-vario-lemken-CID757-IDnBrT2.html
      Jaka jest wasza opinia?
      Może ktoś znalazł ciekawszy, i wart swojej ceny chętnie obejrzę, dodam ze oferty pługów powyżej 40 tyś nie wchodzą w grę, a najchętniej nie wydał bym na zakup więcej niż 35 tysięcy.
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam!
    • Przez Rolnik117
      Witam czy jesli mam plugi obrotowe w vario 50cm ustawione na skibe, to przy każdym obrocie muszę je najpierw złożyć żeby je obrucic, (żeby nie zaczepialy o ziemię), czy nie muszę. Proszę o odpowiedź 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj