Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
filp3090

jaki pług do massey ferguson 3090

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
filp3090    0

witam!

Zmiezam kupic pług obrotowy do massey ferguson 3090 (107 km) i chcaiłbym proic was o rade jaki bylby najlepszy (marka , trzy albo cztery skiby i co najwazniejsze jakie wmiary?)moje ziemie to czwarta piąta klasa cztery ha gliny razem 25 ornych , ale zmiezam powiększyc areał . Mój fundusz to jakieś12 tyś. Zależy mi na tym żeby pług nie był zamaly , ale równie bardzo zalezży mi na tym zeby oszczędza ciągnik i żeby nie miał za ciężko. Prosze o pomoc. Z góry dzieki za pomoc.

pisklaczun    86

jaCi polecam jakiegoś kvernelanda w obrocie 4 skiby 35cm; spokojnie da radę ciągnąć i praca tym pługiem to przyjemność, ewentualnie jakiś lemken lub overum też 4 w obrocie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kverneland vd85 albo vd100 4 skiby 900kg 20cali odkladnie śrubowe

Wiadomość z agroFakt.pl

filp3090    0

@Przemo 1999pl , ale to tlko 4 ha te gliny . Można powiedzie zejej nie mam bo tak mało ha, nie będę przez to kupował pługa ""jak do ursusa c- 360:"".. A jeszczetakie pytanko :czy wszystkie pługi można ustawiac ze mogą brac odiluś do iluś , jeśl tak to jak to się robi że cały pług sie przestawia cze kazdą skibe?

nie we wszystkich plugach mozna regulowac szerokosc orki, ale w wiekszosci mozna. jak plug jest VARIO to przestawia sie jego szerokosc krecac sruba rzymska lub w jej miejscu jest silownik i jest wtedy bezstopniowa szerokosc orki a kiedy plug jest ze zwykla regulacja przesuwa sie kazdy korpus na otworach. w VARIO szerokosc orki wynosi najczesciej 12-20 cali a w zwyklej regulacji 14/16/18. ja polecal bym ci jeszcze zabezpieczenie resorowe lub sprezynowe, plug jest przez to troche ciezszy i drozszy, ale to dobra sprawa takie zabezpieczenie, bo jak jest na kolek, to trzeba co chwila z traktora wyskakiwac, jak sie zerwie zbezpieczenie. a co do tej gliny to ok, masz racje, to tylko 4ha, ale bez przesady, plug o ktorym ci napisalem orze na 160 cm

Edytowano przez przemo1999pl

filp3090    0

Panowie możecie pisac te wymiary w centymetrach a nie w calach , bo jeśli chodzi o tecale to jestem ''ciemna masa''? No i piszcie, piszcie więcej.. :P.

gaga195    20

czemu się zdecydowałeś za obrót? trochę lekki ten ciągnik jak na 4 obrotową. W sumie 3 skiby to za mało. Polecam wszystkie zachodnie marki bo z polskimi to już jest kilkanaście zdjeć na af jak się rama urywa, korpusy odpadają itp

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez robigal
      Witam,
      przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.
      Posiadam MF 3090 i w nim jest świeca płomieniowa.
      Jak długo należy podgrzewać, na desce nie ma żadnej kontrolki która by wskazywała że świeca jest już wystarczająco podgrzana.

Jak ewentualnie sprawdzić świece?
    • Przez michasko
      stosuje to paliwo w swoim ferdku od ponad roku i nie widzę różnicy, a cena jednak o ok 50 gr mniejsza. Ciekaw jestem jak u Was spisuje się to paliwo?
    • Przez farmer120ha
      Chciałbym się dowiedzieć gdzie zaopatrujecie się w części zamienne do swoich Massey Fergusonów..???Gdzie można kupić tańsze zamienniki...?? Prosiłbym o adresy,strony www,numery telefonów...??

P.S Potrzebuje fragmentu maski ("trapez"lewa,dolna,przednia część) do Massey Fergusona 3095!!!PILNIE
    • Przez rafalpronar82a
      montuje sprężarkę w mf 3090 silnik perkins i nie wiem gdzie podłączyć obieg oleju powrót znalazłem ale skąd wziąści ciśnie myślałem o czujniku oleju wstawić trójnik ale czy nie spadnie mi ciśnie oleju w silniku skąd jest brany oryginalnie obieg oleju do sprężarki ?
    • Przez sylwek292
      ZAstanawiam sie co daje literka E przy nazwie MF 3050E.I terz czym sie róznie 3050 a 3050E prsze o odpowiedzi