Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kulako

Świnia a mróz

Polecane posty

kulako    0

Chcę kupić wieprzka ok. 25kg siedziałby w pomieszczeniu gospodarczym nieogrzewanym na głębokiej ściółce. Pomieszczenie 5 x 3 metry. Byłby jedynym zwierzakiem tam, czy jak przyjdą mrozy to nic mu to nie będzie przeszkadzało?

Wiadomość z agroFakt.pl

darek1972    45

Nie będzie mu zimno tylko słomy musi być dużo żeby się zakopał w niej a później jak będzie wilgotna i się grzała to będzie mu aż za ciepło :) Miałem kiedyś w półotwartym budynku tuczniki przez 10 lat i nawet razu nie był tam weterynarz. Zimą przyrosty trochę słabsze, za to rekompensowała je wyższa cena jaką dostawałem od rzeźni za jakość tusz. Mięso z nich często szło do jednej restauracji "bo nie próbowało uciekać z patelni" :D. Przy 30 stopniowych mrozach na naszej Suwalszczyźnie w pomieszczeniu nocą było nawet -18 ale wszystkie tuczniki spały na jednej kupie że tylko uszy i ryjki było widać :D

mariuszd93    489

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć ,podstawowa sprawa żeby miał sucho, zależy jaka będzie zima jak przyjdą mrozy jak teraz w Stanach i Kanadzie to może być kiepsko ,

kulako    0

A jak bym wziął dwa i razem by siedziały? Do tego pomieszczenie byłoby ocieplone styropianem.

motyl0803    0

Witam Wszystkich popieram wypowiedz.dareka1972, Hm 2 szt.bedzie dobrze.;)Tylko nie kawalera bo za 6 miesiecy przybedzie ci wjęcej(Rodzinka);-). Znajomy tak trzymał w pomieszczeniu 2.5na 4m. i bylo git nie mówiąc ze okno bylo z foli i stary budynek ;-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować