Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Arek47

Rozsiewacz wapna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek47    0

Na wstępie chciałbym się przywitać z Użytkownikami AF. Jest to mój pierwszy post, mimo iż sam na forum jestem od dłuższego czasu - zwykle udawało mi się wyszukać odpowiedzi na moje pytania w istniejących postach, ale do rzeczy, jestem w trakcie budowy nowego rozsiewacza do wapna i tutaj pytanie do Was, jaki sposób napędu tarcz i łańcuchów wybralibyście? W starym RCW mam napęd taśmy i talerzy z WOM, widziałem jeszcze "nówkę" w akcji która ma napęd łańcuchów od koła i hydrauliczny talerzy. Jest między nimi około 30 lat różnicy więc tego porównania nie mogę uznać za jakieś miarodajne...

W nowym na pewno zastosuję łańcuchy zamiast taśmy. A warianty napędu mam 2:

1 - Napęd z WOM łańcuchów i talerzy.

2 - Napęd Hydrauliczny talerzy + napęd łańcuchów od koła.

Proszę o sugestie wraz z argumentami, z góry dziękuje

A i jeżeli potrzebujecie jakiś części nie koniecznie do RCW to mogę je dorobić, mam dość duże możliwości jeśli chodzi o obróbkę metali....

prosty przykład - rolki podtrzymujące taśmę w RCW3 w sklepie zresztą już podrdzewiałe kosztowały 195 złoty, czyli jak dla mnie to o połowę za dużo....

Edytowano przez Arek47

grzegorz92    37

ja bym radził wariant drugi gdyż sądzę że będzie bardziej równo miernie rozprowadzone wapno niż jest to z wałka sam pracowałem rozsiewaczem na napędzie z womu i na każdym kawałku wyszło co innego

boku27    222

A ja jestem zdania że jeśli ma być rozsiewacz tylko do wapna to napęd na WOM jest bardzo dobry ponieważ na przepaleniskach możesz dawkować łatwo wapno poprzez zmianę predkości ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tasmowy napęd od koła ,tarcze napęd hydrauliczny

fezoi    48

Napęd hydrauliczny tależy jest dobry przy nawozach granulowanych, ale przy sypkich i pylistych może być za szybki ( kurzenie ) i nieregulowalny , czyli jednak moim zdaniem WOM . Posuw nawozu od koła ułatwia utrzymanie zadanej dawki.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silniki hydrauliczne reguluje się płynnie ilością przepływi oleju tak więc obroty ustawiasz jakie chcesz niezależnie od szybkości jazdyi obrotów silnika

fezoi    48

Napisz, jak w praktyce ustawisz tę ilość przepływającego oleju - obroty ( czym ?)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rekulatorem przepływu -więcej oleju szybsze obroty ,mniej oleju wolniejsze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kamil5421
      Posiadam do sprzedania rozsiewacz nawozów Amazone o pojemności 600l , otwierany hydrauliczne , stan dobry, widoczny na zdjeciach , Cena 2300 zł  do negocjacji .Więcej informacji udziele na PW .

• Przez simsinek
      Witam
      zwracam się do was z zapytaniem jaki rozsiewacz wybrać?? Napewno AMAZONE tylko zastanawiam się nad modelem ZA-M z komputerem dozującym nawóz do prędkości czy ZA-V z systemem ważenia i GPS. Chciałbym zapoznać się z opinią na temat obu modeli. Z góry dziękuje za pomoc   Zdjęcie dla uwagi 
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Zabrałem się za naprawę przekładni w rozsiewaczu Amazone Zaf 400, i teraz nie wiem co zrobić z tym luzem pokazanym na filmiku, nie wygląda to na zużyte łożysko, po prostu tak stuka, czy da się to jakoś naprawić? 
      film:

• Przez hydroplast
      Witam

Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.

Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.

Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.

Waga cały czas pokazuje 0,000kg.

Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.

Załączam zdjęcia.

Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.

• Przez musso
      Sprzedam rozsiewacz nawozów bogballe 600L jednotalerzowy.Woj.warmińsko mazurskie okolice Szczytna.