Skocz do zawartości
bel920

montaż turbo do u-1201

Polecane posty

bel920    7

mam pytanie , czy można zamontować turbo do tego ciągnika ale bez ingerencji w silnik - wymiana tłoków itd , cel lekkie podniesienie mocy ale głównie poprawa dynamiki silnika , chodzi aby ożywić ten silnik , był bardziej dynamiczny , prosze o odpowiedz , czy bez przeróbki jest to możliwe aby ten ciągnik mógł tak pracować

Edytowano przez Matey

boku27    222

Musisz zmienić sporo rzeczy. Tłoki ,korbowody nie wiem czy wal nie jest inny pompa paliwa tez musi być pod kręcona kolektory i jeszcze trochę innych rzeczy. Ale po co pod kręcąc silnik jak on napędu nie ma? W polu i tak szału nie zrobisz ewentualnie w transporcie.

Stefano1    39

bel920- jeszcze bardziej dynamiczny? :) Niby silnik starego typu nie jest przystosowany do turbo, ale z drugiej strony nic mu nie powinno być. Prędzej bym się obawiał o tylny most. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez odyniec
      Jestem ciekawy czy do T25 dało by się założyć jakieś najmniejsze turbo a jak tak to czy by wytrzymał silnik. Mi sie zdaje że trzeba by było wymienić wał tłoki itd na jakieś mocniejsze jak wy myslicie o tym
    • Przez Chudy44
      witam! mam pytanie chciałbym przerobic mojego MF 3080 rok 1986 typ sil:A6.354 na turbo:D
      co musze zmieniac w silniku?? tłoki korbowody walek rozrządu moze cos z głowiaca? wał korbowy?
      czy moze bez niczego turbo zalozyc??
      prosze o jakies wskazówki:P
      dzieki mam 20 ha
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Zastanawiam się nad małą innowacją w silniku mojego ursusa, chodzi mianowicie o wymianę starej "archaicznej " turbiny i zastąpienie jej jedną z obecnie dostępnych efektywnych turbo sprężarek oraz zastosowanie intercooler'a .
      Zapytacie poco taka ingerencja w traktor skoro wszystko działa?
      Zanim kupiłem moją szesnastkę, długo pytałem na forach o opinie o niej, sporo czytałem o jej wadach i zaletach, o szczegółach które psują ten traktor...
      Z racji tego że jestem z natury analitykiem, z wykształcenia inżynierem rodzi się we mnie chęć poprawienia paru szczegółów w mojej maszynie i znając siebie może z mozołem ale dopnę swego
      Zorientowałem się że istnieją dwa podstawowe mankamenty tegoż traktor, trakcja- nie adekwatny uciąg do mocy silnika oraz niski przyrost mocy z turbiny, kosztem sporego wzrostu spalania.
      Najpierw chciałbym się skupić na pierwszym problemie.
      Piętą achillesową tego traktora jest wyżej wymieniona turbina, stara, nie efektywna, przez co szesnastka jest po prostu smokiem wypijającym tony paliwa ...

Naturalne jest że wymiana samej sprężarki i zainstalowanie intercooler'a nie ograniczy spalania, ale połączenie tych zabiegów z regulacją dawki paliwa myślę że da spokojnie pożądany efekt.

Zastanawia mnie bardzo czy któryś z użytkowników tej maszyny przeprowadzał już taki zabieg, celem ograniczenia zużycia paliwa, mając przy tym przyrost mocy ?
    • Przez zetor7745T
      Witam, mam zamiar kupić prasę rolującą do zetora 7745 Turbo i nie wiem jaka będzie do niego odpowiednia, najlepiej jak by miała rotor i noże, Doradzi mi ktoś ?
    • Przez Pudzianoss
      witam wszystkich.
      mam pytanie czy ktoś wie może w jaki sposób i na ile to jest możliwe zamontować turbinę,intercooler w Renault 120.54 Nectra. typ silnika to MWM D226-6. rocznik 1994.