ssmacio

Zalesianie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ssmacio    0

Witam. Jest to mój pierwszy post więc proszę o łagodną krytykę, jeżeli moje treści będą nieścisłe.

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zalesienia lasu i skorzystania z dotacji. Przybliżę temat bardziej. Otóż ostatnimi czasy zajmuje się karczowaniem swojego działka w lesie z leszczyny i innych drzewnych chwastów. W działku znajdują się dęby, graby ale jeszcze kupę lat im brakuje do starości, jednakże teraz mój działek wygląda łyso i narodziło się pytanie czy dostanę dotacje na zalesienie terenu. Gleba klasy IV-VI.

Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ARiMR dofinansowuje zalesianie gruntów ornych , do lasów nic nie ma , myślę że raczej nie ma takiej możliwości


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssmacio    0

http://doplaty-unijne.eu/dotacje-dla-rolnikow/doplaty-na-posadzenie-lasu.html

Pieniądze na sadzenie lasu ARIMR przyznać może rolnikom chcącym przeprowadzić zalesienie gruntów rolnych (sady, grunty orne) ale również ziem innych, niż rolne – muszą one być wpisane do ewidencji użytków rolnych, mogą rosnąć na nich krzewy lub drzewa. Oprócz tego zalesić można również wszystkie inne tereny, w przypadku których inne sensowne zagospodarowanie nie wchodziłoby w grę.

z tego tekstu wnioskuje , że nie tylko gleby orne, sady. Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

O tym czy dostaniesz dotacje czy nie zadecyduje jeden szczegół otóż czy działka w ewidencji gruntów wpisana jest jako las czy jako grunt orny łąka czy jakos inaczej. Jesli las to łądnie ci podziekują i nic nie dostaniesz na zalesienie bo jak sama nazwa wskazuje zalesienie to wprowadzenie drzew na gruncie który nie był lasem wczesniej nawwt mimo tego że rosną tam drzewa. Moze niezrozumiale napisałem ale tak jak wczesniej wspomniałem liczy sie to jak ta działka jest ujęta w ewidencji gruntów. Jeśli masz czasa to znajdz na stronie radiowej jedynki audycje p. Janusza Weissa Wszystko co chciałbys wiedzieć i nie boisz sie zapytac on niedawno poruszył podobny temat, w archiwum ta audycja na pewno bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a może dało by się to pokarczować i zrobić łąkę lub pole, dotacje do lasu to żadna rewelacja i dużo pracy fizycznej trzeba włożyć, albo spróbuj zasadzić jakieś jabłonie leszczyny czy inne takie na dotacje, szkoda działki marnować na las ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

jak zrobisz z tego pole i posiejesz "dla oka" np pszenżyto i potem zapłacisz geodecie za przeklasyfikowanie całej działki na grunt orny to on to zrobi.

Tylko że to trochę kosztuje.

Potem mając grunt orny robisz z tego las pod program z ARiMR ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jarecki21
      Czy ktoś z Was toczy spory z urzędami w sprawie zalesiania działek rolnych na których funkcjonuje drenarka? Na jednej kupionej działce przez miedzę las rośnie już pięć lat i mam zablokowany odpływ zbieraczy. Na drugiej mam świeże zalesienie i w niedługiej perspektywie czasowej taki sam efekt jak na pierwszym zalesieniu. Sadzą las cwaniaki z miasta dla sowitych dopłat. Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.
    • Przez CheM
      Witam. Zastanawiam się już od dłuższego czasu nad Zalesieniem około 2ha grntów ornych. Chciałbym sie dowiedzieć jakie sa warunki i czy jest to opłacalne. Ile można otrzymać dotacji  na 1 ha max i przez jaki czas. Jeżeli ktoś jest w temacie prosił bym o informacje. Pozdrawiam
    • Przez zbyszek57
      Cześć mam takie pytanie, nie jestem rolnikiem, nie posiadam gospodarstwa lecz jestem w posiadaniu paru łąk o niewielkim areale. W chwili obecnej są używane przez innych rolników, co nie przynosi mi żadnego dochodu - chciałbym to zmienić. Niestety z braku wolnego czasu nie jestem w stanie podjąć się jakiejś produkcji roślinnej, która wymaga dużego nakładu czasowego. Pierwszym moim pomysłem była budowa kilku domków drewnianych, które można by wynająć. Co prawda teren ładnych, widoki również, ale przez dosyć trudny dojazd samochodem osobowym i dosyć duża odległość od '' cywilizacji " oraz jakiś większych atrakcji turystycznych, zrezygnowałem z tego pomysłu. Kolejnym pomysłem było zalesienie tychże kawałków. Co prawda dochodu z tego nie ma, ale zawsze było by to jakieś zabezpieczenie finansowe za 20-30 lat. Moje pytanie polega na tym czy takie zalesienie było by opłacalne? Tak jak mówię jest to kilka niewielkich kawałków w granicach 10- 20 Arów- jeden. O ile może wzrosnąć wartość pola po 10,20,30 latach. Wiem że nie można przewidzieć dokładnie co będzie za tak spory czas, ale jestem ciekaw tak orientacyjnie, bo jeśli wartość takiego pola wzrośnie o np 2-3 tyś to moim zdaniem nie warto się w to bawić. A może jesteście w stanie polecić jakiś inny sposób, w który można by wykorzystać takie działki, żeby przynosiły jakiś dochód, albo stanowiły zabezpieczenie finansowe na późniejsze lata, bo same w sobie nie stanowią zbyt dużego zabezpieczenia ze względów na niezbyt wysokie ceny ziemi rolnej w moich okolicach.
       
      PS: spotkałem się z podobnymi tematami na forum, lecz nie zbyt wiele mi pomogły, więc założyłem osobny.
       
      Z góry dziękuje za pomoc/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj