Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Papier

DF 5485- Jak zmieniać biegi ?

Polecane posty

Papier    4

witam mam taki problem
kombajn na hydrostacie a z boku ma dzwignie od wlaczania biegow ;1.2.3
i jak je wlaczac nie chce urwac dzwigni i co trzeba zrobic.
Troche dziwne pytanie ale kupilismy 2006r
i takie pytanie czy trzeba ja podniesc i przekrecic i czy jeszcze tzeba cos wdusic aby nie było oporow podczas przesuwania ? prosze o odpowiedz :D

minimax    0

z tego co pamiętam w lexionie jest cewka (zawór elektrohydrauliczny ) który musi się załączyć przy zmianie biegów

Kamil1998    85

Z tego co wiem w hydrostacie,to sie zatrzymuje kombajn, wrzucasz bieg 1-3 i ruszasz. Podczas jazdy sie tego nie rusza

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sebas97
      Witam, niedawno zakupiliśmy ciągnik Fendt Farmer 310 LSA (1992). Wcześniej nie mieliśmy do czynienia z Fendtem, tak więc chciałbym się tutaj czegoś o nim dowiedzieć  
      Do czego służy ten.. "lewarek"? ze zdjęcia?  
      W trakcie jazdy podciągam go do siebie i nic się nie dzieje, puszczam - wraca do swojej neutralnej pozycji i tyle, a ciekaw jestem do czego służy, bo zapewne byłby przydatny
    • Przez szczypek91
      Witam. Mam problem ze skrzynią c385, a mianowcie jak wbije wsteczny (którykolwiek bieg) i puszczam sprzęgło to coś strasznie wali w skrzyni a ciągniki niejedzie tylko tak delikatnie łapie i przeskakuje, dopiero po chwili załapie ale nadal wali i bardzo powoli jedzie jak jest na pusto bo jak załaduje przyczepę to niema szans cofnąć tylko wali. Dodam że psuło się to stopniowo, wcześniej delikatnie pukało i można było cofać. A jak jadę do przodu to puka delikatnie. Więc co to może być? Znajomy powiedział że może atak ale miał wytłumaczony problem tylko przez tel. Kuzyn miał podobnie przy c330 i zdjeli siedzenie i obudowę z góry i tylko skręcili z góry atak i wszystko wróciło do normy. Więc czy jest możliwość że coś się poluzowało i da się skręcić z góry? No i co w ogóle się stało? I czy mogę prosić o jakiś schemat skrzyni albo cała tą książkę od ciągnika. Z góry dzięki.
    • Przez 235Ferguson
      Witam.
      Planuję zakupić traktor Massey Ferguson w granicach 85KM. Byłem oglądać MF-a 6245 i zauważyłem, że przy zmianie biegów żółw-zając nie zapala się kontrolka od żółwia, lecz biegi wskakują. Sprzedawca mówił, że jak go kupił, to nie mógł przebić biegów z zająca na żółwia i wyczyścił elektrozawór.
      I moje pytanie, czy winą tego był tylko elektrozawór czy coś innego? I dlaczego kontrolka się na zapala?
      Pozdrawiam

• Przez 235Ferguson
      Witam,
      przymierzam się do zakupu Masseya 6245. Mam tylko jeden problem. Sprzedawca wyczyścił elektrozawór, bo mu nie przeskakiwały biegi żółw-zając. I dopatrzyłem się, że przy przebijaniu właśnie z zająca na żółwia nie zapala się kontrolka od żółwia, ale biegi wchodzą. Co może być tego przyczyną? Czy tylko elektrozawór? Jakie macie opinie na temat traktorów z tej serii?
      Pozdrawiam
    • Przez michal1232
      Witam  
      Planuje zakup ciągnika Renault, chciałbym zdać kilka pytań przed kupnem i prosić o pomoc w wybraniu odpowiedniego modelu
      Chciałbym ciągnik który ma około 100-120 KM (modele 133 120 100) 
      Pytania:
      czym różnią się wersje z innymi końcowymi numerami np. 14 54? 
      Jakie są skrzynie biegów i czym się różnią?
      Gdzie jest rewers? Jak się go obsługuje? 
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie? 
      Czy jest różnica z którego kraju jest sprowadzony? 
      Srednie spalanie? 
      Słyszałem że jak w tych ciągnikach jest awaria to załącza się jakby "alarm " czy to prawda i jak sprawdzić czy nie jest odłączony jeśli jest? 
      Inne informacje także mile widziane