przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol0604    0

Uważam że silniki claas marki john deere z pewnością różnią się od silników stosowanych w jelonkach Nie wierzę żeby john deere sprzedał claasowi patent na silniki identyczne jakie stosują w swojej stajni. Silniki zapewne są starsze technologicznie, lub sprzedawane bez najważniejszych "podzespołów" decydujących o wydajności spalaniu itd...

Edytowano przez karol0604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Jest identyczny jak w jd, tylko elektronika jest claasa i całe oprzyrządowanie...

Edytowano przez krzysiek16m
ortografia+ cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@karol, wogóle jak by mogli sprzedawać starsze generacje silników Claasowi, które nie spełniały by norm emisji spalin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

karol0604 czy mógłbyś to w jakiś sposób udowodnić? Bo na samo "uważam" to można odpowiedzieć że "uważam" że nie masz racji ale mogę się mylić. Piszesz że sprzedawane są bez najważniejszych podzespołów czyli co masz na myśli: tłoki, korbowody, pierścienie czy głowicę bo moim zdaniem są najważniejsze. No sorki że się troszkę droczę ale takie mi myśli przychodzą. Wydaje mi się że czasem sprzedawcy Jelonka budują taki wizerunek silnika w Claasie aby go zdyskretytować w oczach potencjalnych zainteresowanych.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebo62    2

wydaje mi sie ze kolega Maszland ma racje. Sam niedawno stalem przed trudno decyzja wyboru ciagnika...tzn wahalem sie miedzy claasem i jelonkiem. Mialem dwa na testach tej samej mocy...i wybor padl na claasa. Silnik jelonka w clasie spala mniej paliwa o ok 2 litry na godzine w tej samej pracy i warunkach.Dodatkowo wydawal mi sie nawet bardziej żwawy od jelonka. Komfort w kabinie rowniez przemawial za classem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Znam osoby co miały ciągniki 4-5 letnie Claasa ok 120-140 km i teraz zakupiły już innych firm, więc coś o tym świadczy.

Głównie chodzi o spalanie i awaryjność.Z tego co wiem, nie są to najlepsze ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebo62    2

Roter wiesz takie pisanie znam osoby... miales jakikolwiek ciagnik classa zeby porownac z inna marka? Równie dobrze moge powiedziec ze ja tez znam osoby ktore maja ciagniki john deer'a... przy kupnie drugiego ciagnika juz nie wybraly tej marki, jak np moj sasiad;p widzisz daleko nie trzeba szukac. Opinie na ich temat najlepiej samych uzytkownikow sie podpytac, takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Spalanie jest ważne, ale ja bym nie patrzył na to tak do końca. Ja mam Ariona i powiem, może troszkę więcej spali od innych marek, chociaż jest z tym rożnie. Ale dla mnie najważniejsze jest jakie Classy mają duże gabaryty i ciężar i przy tym duży uciąg. I dlatego niech spali troszkę więcej ale przy dużych maszynach nie zamula. Orałem pod rzepak, taka ciężka rędzina, kit. I moja 620 spaliła 20l na hektar może i dużo ale swoje i zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Piters182@ Claasy mają rozłożenie masy 50 na 50 to też swoje robi jak to w Claasach bywa.Co do wykonania to bym powiedział że wykonanie tych ciagników jest na bardzo wysokim poziomie nawet przy Fendtcie nie ma się co wstydzić już wszystko ladnie dopasowane i rozmieszczone i elementy wykonane z dobrych materiałów.

Edytowano przez Gago

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Garo --> ten rozkład 50-50 to plus w transporcie ciężkich maszyn na tylnym tuz. Ale w polu to kijowy rozkład.

Tak z grubsza licząc jak masz ciągnik o wadze 6000kg przy rozkładzie 50-50 to masz 3000kg na przedniej i 3000kg na tylnej osi. Zaczepiając na przedni tuz lub poprostu obciążnik 1000kg i ciągnąć maszynę po ziemi (pług, agregarty wszelkiej maści, siewniki itp) a nie wioząc czyli 90% prac polowych robi się rozkład 4000kg na przód i 3000kg na tył, a nawet mniej bo część ciężaru z tyłu jest przenoszona na przód. Czyli robi sie rozkład 58% na przód i 42% na tył. Gdzie to korzystne w pracach polowych? Gdzie to tylne koła odpowiadają za największy uciąg. Może w rozsiewaczu czy jakimś tandemie (rozrzutnik, beczka, przyczepa).

 

W ciągniku o masie 6000kg gdzie rozkład mas to 40-60 na tył i dociążeniu 1000kg na przód robi się 3400kg na przód i 3600na tył czyli jakieś 48-52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Gizio zamiast wyliczać po swojemu spojrzałbyś na stronę Claasa gdzie jest ładnie opisany rozkład mas z obciążnikami który wynosi 47% tył i 53% przód.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zaczepiając na przedni tuz lub poprostu obciążnik 1000kg i ciągnąć maszynę po ziemi (pług, agregarty wszelkiej maści, siewniki itp) a nie wioząc czyli 90% prac polowych robi się rozkład 4000kg na przód i 3000kg na tył, a nawet mniej bo część ciężaru z tyłu jest przenoszona na przód. Czyli robi sie rozkład 58% na przód i 42% na tył. Gdzie to korzystne w pracach polowych? Gdzie to tylne koła odpowiadają za największy uciąg.

 

A pomyśl czasem, czy pług nie wywiera nacisku w czasie orki na tylną oś ciągnika? Wywiera i to im większy pług tym większy jest nacisk na oś, bo w czasie orki pług "wciąga" się w ziemie a podnośnik trzyma pług w równej płaszczyźnie razem z ciągnikiem, czyli pług wciąga siebie i naciska przy tym na tylną oś ciągnika.

Następuje wtedy odciążenie przodu, przez co zmniejsza się efektywne wykorzystanie powierzchni przylegania wszystkich kół, a stosowanie przedniego dociążenia wyrównuje ten naciski przez co ciągnik wykorzystuje całą drzemiącą w nim siłę uciągu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

avenderion --> ja tylko odniosłem sie tylko do tego że szczycił się tym rozkładem mas.

Claasy mają rozłożenie masy 50 na 50 to też swoje robi jak to w Claasach bywa.
Ale skoro to z obciążnikiem to tak jak w prawie każdym ciągniku czyli nic nadzwyczajnego co trzeba by było akcentować.

kris --> ja jakiś tego nie zauważyłem. Orałem bez przedniego obciążnika i podczas nawrotów czy jazdy szybsze puszczenie sprzęgła i dodanie gazu kończyło się jazdą na dwóch kołach to pomiędzy opuszczeniem pługa i orką żadnej różnicy nie było widać (ugięcie opon czy większe uniesienie TLS).

Skoro tak niewiele było potrzeba żeby oderwać przednie koła to podczas orki gdzie nie tylko dodaję przy ruszeniu gazu ale też pług wciąga w ziemię i odciąża przednią oś to powinienem jechać cały czas z przodem w górze.

Może i coś tam pług wciąga ciągnik w ziemię ale tyle co nic, no chyba że jest źle ustawiony i przód ryje głębiej. Druga sprawa to gdyby odciążało to istotnie przednią oś to górny łącznik powinien się zapierać o tył fasolki, a jak pług jest dobrze ustawiony to jest z przodu albo pływa na środku.

Edytowano przez marekgizio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Duża to siła nie jest, ale zawsze coś tam nacisku jest.

Ale jak by nie było, rozkład masy zawsze można skorygować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ogólnie zozkład nasy 50 na 50 jest uwazany za lepszy w większości, ale jesli chodzi o transport tak zawanych tandemowców to w tym jest to super sprawa takie rozłożenie. A jak komus ten rozkład sie nie podoba to jak to kris14@ napisał zawsze można to skorygować.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Ile kosztuje Claas arion 410 C w wersji podstawowej bez bajerów które nie są przydatne w małym gospodarstwie najlepiej bez przedniego tuz-a i WON-a ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Bez przesady, za tyle to kupisz 420Cis

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

A z jakim wyposażeniem jesli można wiedziec? I kiedy go zamawialeś bo cena jest niezła? :)

Edytowano przez demolka19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Nie zamawiałem tylko odwiedził mnie dealer claasa i zostawił mi dwie oferty na C i CIS ale jakie wyposażenie to musiał bym poszukać oferty bo gdzieś je wrzuciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

To jak byś mogł to weź poszukaj bo kolega po sasiedzku bylby zainteresowany taka cena 640 w cis :) a z jakiej firmy dealer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Dlaczego po sąsiedzku ?? ;D Sorki ale źle napisałem ta oferta jest na 630 CIS i 277 tys netto w konfiguracji standardowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

A no właśnie.. tak mi sie zdawało ze cos tanio:) Sąsiad szuka czegoś podobnego tak ok 160KM i ta cena bardzo by mu odpowiadała :D . Ja zadatkowałem 620 cis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj