Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
7891Firefox

INRAtion - kto ma?

Polecane posty

7891Firefox    52

Witam ! Czy ktoś z Was ma taki program w swoim gospodarstwie ? rozważam zakup tegożże programu i wypadałoby wpierw zasięgnąć jezyka na ten temat. Swego czasu obsługiwałam WinPasze, ale szczerze powiedziawszy jest to raczej program dla drobiu i świń a nie bydła, zwłaszcza krów mlecznych -_- Jeśli ktoś ma takie cudo u siebie bądź u znajomych to proszę o szczerą recenzję. Dziękuję z góry i pozdrawiam ^^

Thomas2135    1223

Sam kiedyś poszukiwałem takiego programu, ale jak trafiłem na tę stronę to odechciało mi się dalej szukać. http://www.djgroup.com.pl/index.php?p=3 http://djg.pl/index.php?p=6

Znajomy pracujący w firmie pośredniczącej w sprzedaży pasz, preparatów mlekozastępczych, mieszanek witaminowych, śrut zbóż mówił mi, że Trouw Nutrition miało wyposażyć ich w analizator składu pasz i właśnie jakiś program do ustalania dawki pokarmowej. Jak na razie cisza, ale jeśli coś by się zmieniło to dam znać.

7891Firefox    52

Thomas2135 w ubiegłym tygodniu zajechał do mnie przedstawiciel z Soymax i zaproponował mi ciekawy program, właśnie od Nutrition (Soymax Computer Nutrition)

byc może że ten sam o którym piszesz, poklikałam trochę w nim, jest dużo prostszy od Inration, z tym że nie układa domyślnie sam, jest trochę zabawy, i trzeba znać dokładnie zasady układania dawek, ale dla zaawansowanych myslę że to nie problem. No przede wszystkim jest dużo tańszy koszt to ok. 450zł, chyba zakupię. Pozdr

Thomas2135    1223

Widzę po poście, że miałaś do czynienia także z INRAtion? Jak bardzo jest skomplikowany? Czy laik po szkole rolniczej znający jakies podstawy żywienia może ogarnąć ten program i samodzielnie układać dawki. Szkoda, że się nie znamy i nie ma nikogo chętnego, bo mógłbym się dołożyć i np w 3-4 osoby kupili program i licencję dla kilku komputerów. Wyszłoby taniej i mielibyśmy program ze znacznie większymi możliwościami.

7891Firefox    52

Inration jest dość prostym programem, myślę że po szkole rolniczej, znając podstawy żywienia przezuwaczy bez problemu krok po kroku można samemu obliczyc dawkę w takim programie. Miałam zajęcia z żywienia właśnie w Inrationie, ten program sam Ci ustala ile czego dać aby pokryć zapotrzebowanie krowy, której profil ustalasz sam wcześniej (%tłuszczu, wydajność, masa ciała itd.) Wybierasz pasze jakie masz w gosp. i klikasz oblicz-program sam ustala dawkę. Jak ci coś nie pasuje to można też samemu regulować ilość poszczeglnych pasz w dawce. Fajne jest to że program na bieząco informuje czy coś jest nie tak w dawce, czyli wydaje ostrzeżenia że np. po podanej dawce przez ciebie krowa pobierze za mało/dużo włókna, lub stosunek objętościowych do treściwych jest niewłaściwy, lub przekroczyłeś jednostki wypełnieniowe i krowa nie jest w stanie pobrać tyle paszy itp.

W Nutrition nie ma takich ostrzeżeń, więc trzeba się mieć na baczności ustalając dawkę, W inration jak coś nie tak to na czerwono się zaświeca, a w Nutrition nie. Ale jeden i drugi program bazuje na tym samym systemie Inra. Trzeba znać tylko zasady, czyli ile czego dać i w jakiej formie strawiania (żwaczowe czy jelitowe bypass) żeby nie spieprzyć sprawy i bedzie ok. Pozdr

wiesz co, mam siostrę niedaleko w Twoich stronach, 15km od myszyńca mieszka. Fajne macie tam tereny, gdzie nie spojrzeć to stado krów na łąkach B) u mnie takie widoki to już rzadkość.

Edytowano przez 7891Firefox

Thomas2135    1223

15km zależy z której strony. Ja mam do Myszyńca 25km i jeżdżę tam nawet kilka razy w miesiącu do lecznicy i po witaminy. Na jarmark też czasem się zajrzy. Tych widoków to szczerze mam dość, bo nie są zbyt ciekawe. Krów może trochę jest, ale w większości to stare bydło i HF jest niewiele. Gospodarstwa też zaniedbane. lubię się wyrwać i popatrzeć na rejony z bardziej różnorodnym wyżynno-nizinnym krajobrazem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez zetor5321
      spalił mi się komp i mam dylemat
      co kupić laptop czy komputer stacjonarny.
    • Przez Pka93
      Witam 
      Każdy z nas przed zakupem nowej maszyny do naszego gospodarstwa zbiera o niej opinie i nie tak dawno zaczęła mi chodzić po głowie pewna myśl. Mianowicie pomysł na stronę internetową poświęconą zbieraniu opinii(głównie od użytkowników) na temat ciągników czy też sprzętów rolniczych. Wszystko miało by kształt podobny do serwisów które już istnieją(lecz ich tematyka tyczy się z reguły aut osobowych). Użytkownik miał by wgląd w dane wybranej maszyny, jakieś skromne zdjęcie. Do tego opinie użytkowników na temat danej maszyny spalanie, komfort, koszty utrzymania itp. Informacje takowe są chociażby na tym forum i dlatego się zastanawiam czy jest sens tworzenia takiego serwisu w takiej formie. Będę wdzięczny za podzielenie się opiniami na ten temat. Pozdrawiam  
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/

Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 

Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.

Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  

• Przez bhdemeter
      Witam!

Ktoś ma jakieś ciekawe apki dla smartfonów rolników? 

Jakieś propozycje?
    • Przez yacenty
      Witam!
      ktos ma ten program? cos mozecie wiecej o nim powiedziec?

pozdrawiam
      Jacek