Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
haesek

UE najlepiej doją rolnicy

Polecane posty

WHATEVER

xerion3800    42

Powiem tyle.Skandal! Takie coś to wymyśliła osoba siedząca za biureczkiem w klimatyzowany pomieszczeniu jednej z gazet. Redaktor ĆWOK! i tyle.

node3mer    12

A ja się zgadzam że z dopłatami jest patologia. Dlaczego jednakowe dopłaty bierze ten co zaorze ogór i posieje żyto i ten co nawozi pole, wapnuje, odchwaszcza. Nie mówiąc już o tym że kto inny bierze dopłaty a kto inny uprawia pole.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    321

Szkoda się denerwować nawet nie można wypowiedzieć swojego zdania na ich forum mój post potraktowali jako spam .

jacus    100

rzadko udaje sie gdzies przeczytac tak prawdziwy i rzetelny artykul nt. rolnictwa-prawda w oczy was kole ?

Soulshakin    79

Powiem tyle.Skandal! Takie coś to wymyśliła osoba siedząca za biureczkiem w klimatyzowany pomieszczeniu jednej z gazet. Redaktor ĆWOK! i tyle.

Ty widzę reprezentujesz typowego rolnika który nie potrafi logicznie ocenić stanu faktycznego tylko murem stanąć ze wszystko co złe o rolnikach to nieprawda i jak nam jest źle.

Co do artykułu nie podoba mi się zbytnie przekoloryzowanie sytuacji opisanych jednak taka formę reprezentuje dzisiejsze psedo dziennikarstwo ze wszystko musi być afera i to na ostro.

Jednak w artykule jest cześć prawdy pomieszane z dziwnymi liczbami i śmiesznymi faktami.

Osobiście w moim otoczeniu spotkałem się z wyzyskiwaniem unii, szczególnie jak ktoś ma kasę. Dopłaty do łąk gdzie na początku nie wymagali posiadania zwierząt, sady jabłoniowe tylko dla kasy, renty strukturalne to w większości przepisanie ziemi na dzieci i pracowanie w ten sam sposób co się pracowało, dotacje na syna/córkę itp

Nie wiem za to z skąd wyciągnęli wsadzanie jakiś gałązek, porównywanie zusu do krusu, płakanie jak ciężko mając ludzie z 50 ha ziemi, sprzedawanie sprzętu drożej niż się kupiło, 60% pokrycie kosztów, dawanie kredytów od tak z możliwością umorzenia, zwrot akcyzy za paliwo jakby to była nie wiadomo jaka suma.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować