Skocz do zawartości
Hereford

Kontrola sadów ekologicznych

Polecane posty

Hereford    18

Witam wszystkich zakładam temat ponieważ nasiliły sie kontrole sadów przez armir .

Kontrole są skrupulatne a konsekwencje bardzo dotkliwe włącznie z windykacją dopłat w stecz.

Może ktoś orjentujecie sie co w przypadku jak gdy obsada sie nie zgadza? Ale niekoniecznie z winy rolnika? ( zwierzyna,susza)

cece    0

Witam,

U mnie w okolicy rownież nasiliły się kontrole. Czy ktoś może ma już doświadczenia jakie są konsekwencje gdy obsada się nie zgadza? Tak ja pisze kolega wyżej nie z winy rolnika tylko występowały susze oraz przez zwierzęta ?

Wiadomość z agroFakt.pl

saszeta    73

jak mogą zwierzęta szkody w sadzie zrobić? Jak pamiętam to sady się grodzi a przynajmniej owija konary. I to jest sad. Ma przynosić zysk z owoców a nie dopłat.

U mnie jeden taki "rolnik" zresztą poznaniak zemdlał podczas kontroli

Hereford    18

Saszeta to mało wiesz jeżeli pytasz sie jak zwierzęta mogą zniszczyć drzewa. Moje sady niektóre sa ogrodzone we wszystkich założone osłonki i szkody są olbrzymie! . Ja jestem po kontroli poszło bardzo bardzo ciężko ale przeszedłem pozytywnie. Drzewka są mierzone na wysokość , grubość pnia i obsada. Nikogo nie obchodzi że jest lipiec sucho jak w d*pie nie można dosadzić na dzień kontroli jak brak obsady to sankcje. Podobno zabierają wszystkie lata wstecz . Obsada musi być do działki rolnej nie do hektara. Ja uważam że nie wolno pod żadnym pozorem podpisywać protokołu który stwierdza brak obsady , trzeba sie sądzić ja w tym roku chciałem wyjść z tego interesu ale nie można!!!! Minister rolnictwa zamknął nam drogę do zrezygnowania! Piszcie co u was

saszeta    73

ja wiem jakie szkody mogą wyrządzić zwierzęta. Ty jesteś rolnikiem ale 90% ekologicznych to miasto i ich za bardzo szkody czy susza nie interesują.

A tego nie rozumiem. Jeżeli obsada się nie zgadza i to jest w protokole to dlaczego tego nie podpisywać?

Hereford    18

Nie bo jezeli podpiszesz to zamkniesz sobie droge do postępowania sądowego. Rozumiem że jak niema nawet korzenia to juz pozamiatane ale w przypadku gdzie jest korzeń stoi obtarty lub zeschłe drzewko ? ja dosadzam co roku kilkaset drzewek po kilkunastu tygodniach zwierzyna robi take spustoszenie że wyglada jak gdybym tam nie zagladał kilka lat. Bardzo mnie wnerwia że rząd i armir za wszelką cene chcą zabrać nam kase!!!!!

Jednak rozumiem że najgorszą robotę robią pseudo rolnicy i powinno oddzielić się ziarno od plew

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez node3mer
      Przeglądając forum można się natknąć na wiele pytań, typu jak wygląda kontrola młodego rolnika, dopłat bezpośrednich, wzajemniej zgodności itp.
      Pomyślałem sobie, że dobry pogląd na tą sprawę dało by przejrzenie protokołu z przeprowadzonych czynności kontrolnych.
      Szukałem wzorów takich protokołów i nie znalazłem. Da się to gdzieś podejrzeć? A może ktoś swój i by się podzielił - oczywiście wymazując wszystkie dane osobowe. Mnie najbardziej interesowała by kontrola modernizacji gosp. i wzajemnej zgodności. Natomiast sam posiadam z zalesienia. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę zeskanować.

A tak na marginesie to chyba nie jest utajnione? jakby iść do arimr to dali by taki czysty protokół??
    • Przez aappaa
      Witam. Miał juz ktoś kontrole z weterynarii ?? jakie były konsekwencje kary w przypadku nieprawidłowości. Byli u mnie niedawno i wykryli kilka niedociągnieć . powiedzieli żebym uzupalnił i przyjadą za tydzień ale bez kary się nie obejdzie.. czego mogę się spodziewać??
    • Przez jareq66
      Witam.
      mam problem z zapalajacą się czerwoną kontrolką w jd 6920S 2002rok( tryb z kropelką w środku strzałkami do środka). wg instukcji jest to kontrolka oznaczająca niskie ciśnienie w skrzyni biegów. Zaczyna migać przeważnie po godzinie, dwóch godz pracy. zdarza się, że miga od razu po zapaleniu zimnego silnika. Następnie po zgaszeniu i zapaleniu ciągnika przez pewien czas nie miga i ponownie zaczyna migać po jakimś czasie. W Ciągniku wymieniłem olej i dwa filtry hydrauliczne- oryginał john deere, stan oleju jest prawie na maximum. myślałem, że wymiana oleju rozwiąże problem, niestety kontrolka dalej miga.Ciągnik pracuje normalnie podczas migającej kontrolki. proszę o pomoc, może ktoś wie jak rozwiązać problem i czy może to być coś poważnego??
    • Przez arni251
      Witam czy sprzedaje z was ktoś nasiona traw z certyfikatem ekologicznym??
    • Przez kakus19
      witam co sprawdzaj podczas takiej kontroli?chodzi mi o faktury bo mam duzo podopisywane srodków i nie wiem czy dawac to do ksiegowej:)