Skocz do zawartości
przem159

[truskawka] Maszyny do uprawy

Polecane posty

przem159    0
Napisano (edytowany)

Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?

Edytowano przez dogberry

wojtal24    269

opryskiwacz z nadmuchem, sadzarkę i coś do międzyrzędzi, ogólnie jest duży nakład pracy zapał Ci minie po tegorocznym sezonie jak na razie jest małe zainteresowanie truskawka i przewidują niską cenę ale wszystko może się zmienić

ZETOR TEAM

przem159    0
Napisano (edytowany)

Sezon sezonowi nie równy. W jednym się dorobisz w drugim ledwo co, ale z IV klasy ziemi dużo plonu ze zboża miał nie będę a truskawki na takiej ziemi obrodzą. Zapał mi nie minie, bo od małego dziecka jeżdżę na zbiory. Wiadomo że czasami się nie chcę się ale robić trzeba. I na pewno nie jest to cięższa robota od folii, a odkąd pamiętam mieliśmy po 8-10 foli pomidorów i ogórków i tam był dopiero zapiernicz

Edytowano przez przem159

Wiadomość z agroFakt.pl

jarecki01    1

To prawda, że sezon sezonowi nie równy, tylko że od tego roku najprawdopodobniej będzie coraz tańsza. Tak jest od lat, rok, dwa lata płaci dobrze a przez natępne dwa, trzy sezony jest coraz gorzej. Jeśli chodzi o maszyny to pdstawą jest sadzarka, bo musisz czymś wsadzić (może byś zwykła, bo poco się pchać na początku w tak duże koszta), pielnik, opryskiwacz wentylatorowy (tańszym rozwiązaniem jest fregaria), glebogryzarka, moze być zwykła, odkcasz norze i będzie dobrze, oczywiście jak posadzisz w odpowiedniej rozstawie. Licz się również z dużymi wydatkami na nawozy i opryski. Przykładowo w tym roku na 4ha plantacji pod osłonami wydałem ok. 30 tyś. zł

krychu    50

To prawda, że sezon sezonowi nie równy, tylko że od tego roku najprawdopodobniej będzie coraz tańsza. Tak jest od lat, rok, dwa lata płaci dobrze a przez natępne dwa, trzy sezony jest coraz gorzej. Jeśli chodzi o maszyny to pdstawą jest sadzarka, bo musisz czymś wsadzić (może byś zwykła, bo poco się pchać na początku w tak duże koszta), pielnik, opryskiwacz wentylatorowy (tańszym rozwiązaniem jest fregaria), glebogryzarka, moze być zwykła, odkcasz norze i będzie dobrze, oczywiście jak posadzisz w odpowiedniej rozstawie. Licz się również z dużymi wydatkami na nawozy i opryski. Przykładowo w tym roku na 4ha plantacji pod osłonami wydałem ok. 30 tyś. zł

Jaki średni plon uzyskujesz z zbiorów truskawek?

jarecki01    1

@up

Uwzględniając, że sezon sezonowi nie jest równy to z odmiany "Hanoey" średni plon wynosi do 15 ton z ha.

Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?

Takja jest bardzo dobra do sadzonek zielonych czy frigo. Sadzonek doniczkowanych nią nie posadzisz. pielnik do międzyrzędzi możesz zrobić we własnym zakresie i wyniesie Cię kilka tyś. a nie 20-30.

tomn95    33

Wiecie może skąd można zdobyć takie zęby które idą za siewnikiem i zagarniają ?

OPawel    4

Witam kolegów i koleżanki. Czy ktoś z tu obecnych posiada może opryskiwacz Bury Pelikan 1500 z pomocniczym strumieniem powietrza (14 dyfuzorów)? Czy ursus 2812 da sobie radę z tym opryskiwaczem? Jakie ciągniki współpracują z nim u Was?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mlodykom1
      Witam.Mam na sprzedaż prasę kostkującą Sipma , sadzarkę i kopaczke do ziemniaków jeśli ktoś chętny zaprzszam woj.Wlkp
    • Przez UrsusC-330
      Witam, 
      Mam pytanie odnoszące się do wyboru parametrów pompy i agregatu prądotwórczego, mam około 1 ha truskawek, wykopałem studnie głębinową, głębokość studni  30 m, lustro wody jest na ok. 12m i teraz jakie parametry, moc powinna mieć pompa i agregat żeby  dały rade pchać tę wodę? 
    • Przez Smoka
      Sprzedam sieczkarnie pz 80 w bardzo dobrym stanie rok temu wymienione noże zrobiona stolnica i tarka 
    • Przez dobruchowskiYT
      Witam forumowiczów O jakiej szerokości roboczej agregat (nowy najlepiej Polskiej firmy lub taniej zagranicznej)  dałby radę uciągnąć ciągnik 140 koni, na głebokość około 25 centymetrów na ziemiach IV-V klasa, na większości płaskich pól? I jakiej firmy byście polecili taki Agregat ? Może jakieś ceny ? Niech wypowiedzą sie osoby posiadajace taki agregat z ciagnikiem 140-150 koni. Czy jest to wydajne ?  Czy może szybciej w takim wypadku będzie szla orka pługiem obrotowym 4x50 z prędkością 10km/h z głębokością 25 cm? Czekam na dyskusję i jakieś rady Pozdrawiam
    • Przez pelepele22
      Witam wszystkich . Na wstępie zaznaczam jestem lajkiem w uprawie truskawki  
      Posadziłem we wtorek(17.04)   80 arów truskaweczki (sadzonka mrożona) zabrakło mi sadzonki  i na razie czekam na dostawę. Przed sadzenie rozsiałem  na ten areał 300 Kg  YAra COMPLEX  .
        Przysłali mi badania gleby  i okazało się, że Ph jest za niskie 5,1  co mogę zrobić aby poprawić jakość gleby . Co rozsiać aby nie uszkodzic sadzonki i?  Zamieszczam zdjęcie. Z góry dziękuje . 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.