Skocz do zawartości
andrejus

Gaszenie silnika w E- 514

Polecane posty

andrejus    158

W jaki sposób gasicie silnik? u mnie poprzedni właściciel sznurek który trzeba pociągnąć żeby silnik zgasł.

Czy fabrycznie tak to było? Nie powinno być jak w bizonie lub po przekręceniu kluczyka gaśnie silnik?

Jak to u was wygląda?

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

KamilK199    8

Silnik gasi sie raczka od gazu tak jak w wiekszosci kombajnow, powinno byc napisane obok niej "stop","start" i pelne obroty. Do pompy idzie linka z tej raczki.

Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

locke    291

Pewnie masz tak zrobione jak w perkinsach że gaszenie odbywa się drugą wajchą.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Wiadomość z agroFakt.pl

speeeder    32

Tak jak napisał Kamilk rączką do gazu dajesz w pozycję STOP a jeśli Ci nie gaśnie to:

albo linkę masz źle wyregulowaną

albo zła długość cięgła łączącą pompę z linką

albo źle ustawione jarzmo na pompie.

To tylko kwestia wyregulowania tych łączników tak żeby gasł ale również żeby miał max. obroty.

andrejus    158

Pompa Lucasa. Jest na niej czujnik lub podobne ustrojstwo z kabelkiem , czy to nie służyło do gaszenia?

pompay.jpg

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

locke    291

No to masz tak jak w perkinsach jest że gasisz do tak jakby "ssaniem" W senatorze miałem drugą wajchę od gaszenia, a w mercatorze 75 już mam jedną.Zrób zdjęcie wajchy od gazu, bo jak masz jedną to pod tą wajchę powinny być przykręcone dwie linki.Pewnie się tamta urwała i koleś zrobił tak jak jest.

Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

andrejus    158

a ten czujnik od czego jest?

KamilK199    8

Bardziej przypomina mi to elektrozawor odcinajacy paliwo...wiekszosc starych dyzli w samochodach tak ma, ale najlepiej niech wypowie sie ktos kto ma taki sam silnik.

Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

locke    291

Co do czujnika zobacz dokąd idzie kabel od niego.

Sebek32    0

teraz przeczytałem.

Mam taki czujnik i też miałem spalony , i to jest wina .

wymień i po kłopocie .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cugiel
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie grzałki silnika.Chodzi mi głównie oto gdzie się ją montuje w tym modelu?
      Prosiłbym o jakieś zdjęcie.
    • Przez kamiljaro
      Witam, case 5150 1996r. skrzynia powershitf polbiegi zmieniane w dźwigni zmiany biegów licznik ten najbardziej cyfrowy.
      Licznik wskazuje mi na  wolnych obrotach 280 a przy maksymalnych obrotach około 600. Orientuje sie ktoś jak mogę to przestawić lub co może to powodować 
    • Przez kamiljaro
      Witam, case 5150 1996r. skrzynia powershitf polbiegi zmieniane w dźwigni zmiany biegów licznik ten najbardziej cyfrowy.
      Licznik wskazuje mi na  wolnych obrotach 280 a przy maksymalnych obrotach około 600. Orientuje sie ktoś jak mogę to przestawić lub co może to powodować 
    • Przez RolHub22
      Witam, jest problem z odpaleniem T25 A1 rok prod. 1972 lub 1973. Ciężko pali prawie wogule nie może zapalić sprężanie schychac ,że ma z tłumika wydobywa się gęsty czarny dym. Gdy po "setnej" próbie uda się odpalić nie może utrzymać obrotów pomimo dodawania gazu. W tym momencie słychać dziwny dźwięk z silnika jak by "pisk", stukanie i od razu gaśnie. Przewody paliwowe zostały oczyszczone tak samo jak zbiornik paliwowy. Pompa został wymieniona. Ktoś miał coś takiego w swoim T25?
    • Przez Fendt612
      Mam parę pytań dotyczący silnika Fendt 612
      1.Z jakim momentem powinna być dociągana głowica( na forum wyczytałem że z siłą od 200 od 210Nm, ale nie jestem pewien czy nie za duża)
      2. Z jakim momentem powinny być dokręcane stopy korbowodów
      3. Jaki luz zaworowy należy ustawić
      Bardzo prosze o odp.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.