Skocz do zawartości
oczkomac

ustawienia jd 1470

Polecane posty

oczkomac    0

witam szanownych kolegów jestem posiadaczem nowego jd 1470 i mam prośbe odnośnie ustawień podczas koszenia w poszczególnych zbożach jeczmienia , pszenicy ,żyta, pszenżyta i rzepaku. instrukcja obsługi jest troche nie dokładna.

z góry dziekuję

Jacolino    6

Cześć.

Mam 1470 trzy sezony. Nie ma uniwersalnych ustawień dla poszczególnych zbóż. Ja ustawiam mniej więcej z instrukcją tak w połowie, i w zależności od plonu i jego jakości koryguję ustawienia. Latam głównie w usłudze i kosząc jeden rodzaj zbóż na różnych kawałkach ustawienia trzeba zmieniać. Nie można podać jednych uniwersalnych parametrów.

yacenty    733

nie tylko od kawałka zależy ale i od pory dnia,

cały czas reguluje się maszynę - inaczej jest zaraz po rosie a inaczej koło 15, 17, a kolo 20 czy 21 znów inaczej jak nabiera wilgoci

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Wiadomość z agroFakt.pl

seat    1

Koledzy, dlaczego mi śrutuje pszenice, ustawienia mam: bęben 820, szczelina 13-14, wiatr 850?

yacenty    733

sita za mało otwarte, może wracać materiał i kręcić się w kółko,

ewentualnie szpara za mała.

Co leci do zbiornika? Co z tyłu?

Ostatnio kosiłem to szpara na 14, bęben 920, wiatr 850, ale sita mocno otwarte - mniej więcej do połowy skali

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Jacolino    6

Z tego co pamiętam oścista jest podatna na uszkodzenia podczas omłotu. Spróbuj zmniejszyć jeszcze obroty bębna młócącego. I patrz czy Ci wymłaca.

Czasami się trafi taki kawałek, że ciężko dojść co i jak.

Sita jak by były za mało otwarte, to by szło dużo materiału na przenośnik niedomłotów. U mnie efektem takiego działania jest zapchanie przenośnika niedomłotów.

Czasami koszę z parametrami wykraczającymi poza instrukcję i jest dobrze.

Edytowano przez Jacolino

kbagro    2

ja w pszenżycie miałem taki problem i pomogło ustawienie klepiska na 30 przy obrotach 1000 i nie było ani śruty ani niedomłotów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lampo55W
      Witam wszystkich:)
      W moim gospodarstwie nadszedł czas na wymiane popularnego Supra i tu moja wątpliwość co teraz kupić...posiadam około 55ha pod kose i usługi na które raczej wolałbym ostro nie iść, pola bez wzniesień a wydajności rózne, kombajn bedzie kosił tez rzepak.
      Najbliżej mi do
      DFa 5465 którego moge kupić za 300tys z wózkiem, stołem i sieczkarnią lepszą kabiną itp

Panowie sprzedawca powiedział mi ze jest on produkowany w Finlandi w fabryce Sampo a silnik ma Sisu a nie Deutza... Czy ten kombajn jest produktem DFa czy jest to napodobnej zasadzie jak Fendt i Laverda?? Czy Sampo to były dobre kombajny?

Jako alternatywe mam:
      DF 5485 silnik Sisu ale 190km +beben wstepny oraz zbiornik 1000l wiecej za 330tys netto
      Claasa Dominatora 150 za 317tys (bez stołu)
      Claasa Avero 240 za 380tys (też bez stołu)
      JD CWS 1470 350tys (bez stołu i wózka) tylko ze JD jest sporo wiekszy i z tego powodu raczej odpada
      Są jeszcze NH ale nie podobają mi sie za bardzo

Pomóżcie mi w wyborze
    • Przez Piotrek1985
      witam,
      interesuja mnie klepki w kłosownikach, do czego one służa i ich rodzaje oraz jak ustawiacie swoje deutz-fahry aby dobrze czyściły
    • Przez grzesiekwr4
      Witam widzialem podobny temat ale za duzo sie z niego nie dowiedzialem, otoz mam taki problem dymi mi strasznie ciagnik nawet na wolnych obrotach na czarno, wykluczam wtryski, filtr paliwa, glowice, wsztko bylo sprawdzane i regenerowane byl robiony kapitalny remont, Przed remontem oczywiscie nie dymil ale mial przedmuchy dlatego byl robiony, dzwonilem do serwisu i powiedzieli mi ze mam za grube uszczelki pod glowicami a w powiedzieli tez ze w fendtcie 509 byly montowane dwa silniki ale przed wymiana uszczelek chce sprawdzic ustawienie pompy bo po powrocie z warsztatu widac bylo zerwana farbe na laczeniu pompy z silnikiem z czego mechanicy nie przyznawali sie ze ja wogole ruszali, z gory dzieki za kazda wskazowke.
    • Przez lew908
      Witam jestem początkującym użytkownikiem kombajnu zbożowego Fahr M1000 i wielu rzeczy nie wiem mimo że posiadam książkę od tego kombajnu (niestety w języku Francuskim) I dlatego chciałbym się dowiedzieć jaka powinna być dokładnie ustawiona szczelina omłotowa dla tego modelu.
    • Przez Spaluchwp
      Witam,
      panowie nie mogę ustawić za nic kombajnu żeby było czyste ziarno, lecą mi co chwila resztki słomy i kawałki kłosów. Dolne sito mam przymknięte prawie na maksa górne uchylone dużo mocniej wiatr ok 650 bęben na ok 800, jak tylko wzmocnie wiatr to leci za kombajnem, a jak bardziej otworze to w zbiorniku syf jak ... .

Proszę o radę

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.