Skocz do zawartości
oczkomac

ustawienia jd 1470

Polecane posty

oczkomac    0

witam szanownych kolegów jestem posiadaczem nowego jd 1470 i mam prośbe odnośnie ustawień podczas koszenia w poszczególnych zbożach jeczmienia , pszenicy ,żyta, pszenżyta i rzepaku. instrukcja obsługi jest troche nie dokładna.

z góry dziekuję

Jacolino    3

Cześć.

Mam 1470 trzy sezony. Nie ma uniwersalnych ustawień dla poszczególnych zbóż. Ja ustawiam mniej więcej z instrukcją tak w połowie, i w zależności od plonu i jego jakości koryguję ustawienia. Latam głównie w usłudze i kosząc jeden rodzaj zbóż na różnych kawałkach ustawienia trzeba zmieniać. Nie można podać jednych uniwersalnych parametrów.

yacenty    567

nie tylko od kawałka zależy ale i od pory dnia,

cały czas reguluje się maszynę - inaczej jest zaraz po rosie a inaczej koło 15, 17, a kolo 20 czy 21 znów inaczej jak nabiera wilgoci

Wiadomość z agroFakt.pl

seat    1

Koledzy, dlaczego mi śrutuje pszenice, ustawienia mam: bęben 820, szczelina 13-14, wiatr 850?

yacenty    567

sita za mało otwarte, może wracać materiał i kręcić się w kółko,

ewentualnie szpara za mała.

Co leci do zbiornika? Co z tyłu?

Ostatnio kosiłem to szpara na 14, bęben 920, wiatr 850, ale sita mocno otwarte - mniej więcej do połowy skali

Jacolino    3

Z tego co pamiętam oścista jest podatna na uszkodzenia podczas omłotu. Spróbuj zmniejszyć jeszcze obroty bębna młócącego. I patrz czy Ci wymłaca.

Czasami się trafi taki kawałek, że ciężko dojść co i jak.

Sita jak by były za mało otwarte, to by szło dużo materiału na przenośnik niedomłotów. U mnie efektem takiego działania jest zapchanie przenośnika niedomłotów.

Czasami koszę z parametrami wykraczającymi poza instrukcję i jest dobrze.

Edytowano przez Jacolino

kbagro    1

ja w pszenżycie miałem taki problem i pomogło ustawienie klepiska na 30 przy obrotach 1000 i nie było ani śruty ani niedomłotów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lampo55W
      Witam wszystkich:)
      W moim gospodarstwie nadszedł czas na wymiane popularnego Supra i tu moja wątpliwość co teraz kupić...posiadam około 55ha pod kose i usługi na które raczej wolałbym ostro nie iść, pola bez wzniesień a wydajności rózne, kombajn bedzie kosił tez rzepak.
      Najbliżej mi do
      DFa 5465 którego moge kupić za 300tys z wózkiem, stołem i sieczkarnią lepszą kabiną itp

Panowie sprzedawca powiedział mi ze jest on produkowany w Finlandi w fabryce Sampo a silnik ma Sisu a nie Deutza... Czy ten kombajn jest produktem DFa czy jest to napodobnej zasadzie jak Fendt i Laverda?? Czy Sampo to były dobre kombajny?

Jako alternatywe mam:
      DF 5485 silnik Sisu ale 190km +beben wstepny oraz zbiornik 1000l wiecej za 330tys netto
      Claasa Dominatora 150 za 317tys (bez stołu)
      Claasa Avero 240 za 380tys (też bez stołu)
      JD CWS 1470 350tys (bez stołu i wózka) tylko ze JD jest sporo wiekszy i z tego powodu raczej odpada
      Są jeszcze NH ale nie podobają mi sie za bardzo

Pomóżcie mi w wyborze
    • Przez robert983
      witam wszystkich uzytkownikow forum intersuje mnie wszystko na temat kombajnu fahr m900 kupilem taki mam problem z rozdzielaczami nie dzialaja za dobrze cos jest nie tak heder chodzi a przyspieszacz i motowidla nie jak sie lekko przytrzyma dzwignie od hedra to inne dzialaja co moze byc nie tak z gory dzieki mial bym prosbe jak ustawic wiatr i klepisko ps to moj pierwszy kombajbn mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tego modelu lub podobnych czy ta maszyna bardzo sie trzesie z wloczona maszyna i trzesie na miejscu kierowcy chodzi mi o to czy porusza sie do przodu i do tylu a tyl kombajnu podskakuje do gury i w dul na polowie obrotuw jest to bardziej nasilone na pelnych mnierj trzesie i zbiornik od zborza drzy nie wiem czy to normalne
    • Przez Piotrek1985
      witam,
      interesuja mnie klepki w kłosownikach, do czego one służa i ich rodzaje oraz jak ustawiacie swoje deutz-fahry aby dobrze czyściły
    • Przez bambik
      Witam wszystkich użytkowników. Przymierzam się do zakupu kombajnu tej klasy i nie wiem na który się zdecydować. Jest wiele postów na temat 5070 i 1470 ale nie wiem jak one wypadają względem siebie. Parametry bardzo zbliżone, ale głównie chodzi mi o opinie użytkowników tzn. spalanie, awaryjność, trwałość, jakość wykonania i stosunek ceny do jakości czekam na wasze odpowiedzi. Z góry dzięki kombajn będzie użytkowany na ok 100-150 ha, i nie będzie kosił kukurydzy.
      Na TC z 2012 mam ofertę 380 netto z hederem 4,8 i sieczkarnią i separatorem
      Na 1470 z 2012 mam ofertę 345 netto z hederem 316 4,8m + dodatkowo separator +- 8 tys zł
    • Przez domguralesku
      Witam serdecznie.Zakupiłem rozsiewacz jak wyżej w temacie i nie wiem jak go ustawic zeby mi wysiał 200 kg saletry na ha? na ile ustawić podziałkę? dodam tez ze bedzie rozsiewane ursusem 360 wiec jakim biegiem jechac i jakimi obrotami zeby to wszystko wyszło tak jak powinno?