Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Aro106

Co to za pług?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aro106    0

Witam. Posiadam pług bez tabliczki znamionowej. Czy ktoś orientuje się jaki jest jego model? Potrzebuję tych danych do zakupu brakujących części.

post-66085-0-23259000-1363798792_thumb.jpg

post-66085-0-62751500-1363798806_thumb.jpg

post-66085-0-87316300-1363798815_thumb.jpg

post-66085-0-82172100-1363798869_thumb.jpg

post-66085-0-71632700-1363798887_thumb.jpg

post-66085-0-94331000-1363798911_thumb.jpg

post-66085-0-12118700-1363798932_thumb.jpg

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Kverneland

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega pyta o model, nie markę.

razor275    279

Kverneland - Fraugde ale jaki model to nie mam pojęcia,

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Darpol    16

Model to pewnie F ale jeśli chodzi ci o części to nie mają nic wspólnego z modelem bo do takiego samego modelu były montowane różne korpusy,na każdej części roboczej masz numer widoczny przeważnie po jej odkręceniu i na podstawie tego numeru znajdziesz to czego będziesz potrzebował.W kwernelandzie do jednego korpusu nadają się zawsze po kilka odkładni i innych części więc bez problemu możesz zamówić np dłuższe odkładnie.Zapytaj w firmie UNIROL ,mają bardzo dobre części w przystępnej cenie.

Aro106    0

Dowiedziałem się że to Kverneland E 30-letni. Chcę go przywrócić do życia i potrzebuję: siłownik do obrotu, regulator szerokości orki (hydrauliczny), koło oporowe tylne (kompletne, cały zestaw) ale obdzwoniłem już parę firm i nie mogą sobie poradzić. W firmie Kvernelanda uslyszałem że nie da sie dokupić tych części, co mnie zaskoczyło bo jak oni nie mają to kto. Zaraz spróbuję w tym Unirolu. Dzięki chłopaki za pomoc!

Darpol    16

Unirol na pewno też nie ma tych części. Siłownik obrotu to zwykły dwustronnego działania,aby górne ucho zaginane w "U",Długość mogę zmierzyć,bo gdzieś powinienem mieć zapasowy. Regulacji szer. orki ten model nie ma, tylko regulację pierwszej skiby może być tam siłownik hydrauliczny koniecznie z zamkiem lub jak to jest najczęściej cięgło regulacyjne.Koło to tylko używane bo nawet jakbyś znalazł nowe to cena powala na glebę niejednego, czasem trafia się na np.allegro niekoniecznie od kvernelanda, lub zrobić samemu.Koszt materiału to max 500zł

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez piotrek4x4
      Witam może ktoś z was posiada taki zestaw i mógłby się podzielić informacjami na ten temat. pozdrawiam
    • Przez Kacper123022
      Sprzedam pług Rumptstad 4 zagonowy na zabezpieczeniach śrubowych, nowe lemiesze orały tylko na jesień 2016. Bardzo ładne krycie. Sprzedam również agregat uprawowy o szerokości 2.80m nowe końcówki graczek i tulejki w wałkach, 2 rządy wałków uprawowych rok produkcji 2004. Maszyny do obejrzenia w województwie Łódzkim okolice Uniejowa. Zainteresowanych proszę o kontakt na skrzynke. Mam również na sprzedaż opryskiwacz Pilmet 400 L w całości lub na części (lance, rozdzielacz i pompa sprawna jedynie beczka do wymiany) 
      Cena pługu - 3300 zł
      Agregat - 2500 zł
      Opryskiwacz - do ustalenia 
      P.S. Oczywiście ceny maszyn mogą ulec negocjacją przy ewentualnych oględzinach i chęci zakupu. Trzeba być otwartym na propozycje.
      Łódzkie-Uniejów.

• Przez bizonlukaszZ056
      Jak w temacie prosiłbym o opinie na temat tego pługa, czy ktoś go posiada i pracuje nim lub czy widział jego prace. Przymierzam się do kupna pługa i tu pytanie czy wart jest uwagi, kusi ceną i odkładnice kvernelanda i stąd moje pytanie. Czekam na odpowiedzi
    • Przez aadamm153
      Witam!
      Planuję zakup używanego pługa kverneland 5 skibowe, obrotowe z zabezpieczeniem resorowym 12-20 cali.
      Pytanie jest takie jaki model wybrać, ES czy jakieś EG czy może ED.
      Pług ma pracować przy 150-160 ha, Z ciągnikiem Renault Ares 826 (180 KM)
      Przewaga ziemi lekkiej, dość kamieniste, trochę ciężkiej gliny.
      Jeśli chodzi o uprawę to: Kukurydza, Rzepak, Pszenica, Zyto, Owies, Łubin
      O tym ze obrotnica ma być nie wyrobiona itp. wiem.
      Znalazłem oto taki pług, ale wśród znajomych usłyszałem opinie ze za słaby model do mego ciągnika, ze niby ten pług jest z przeznaczeniem do 150 KM
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-5-skibowy-kverneland-es95-resor-vario-lemken-CID757-IDnBrT2.html
      Jaka jest wasza opinia?
      Może ktoś znalazł ciekawszy, i wart swojej ceny chętnie obejrzę, dodam ze oferty pługów powyżej 40 tyś nie wchodzą w grę, a najchętniej nie wydał bym na zakup więcej niż 35 tysięcy.
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam!
    • Przez ArkadiuszMajewski
      Witajcie. Może ktoś orientuje się za ile sprzedam ten pług (Podlasie). Stan jak na zdjęciach. Chcemy zmienić na jakiś nieobracalny z zabezpieczeniem na kamienie. Będę wdzięczny za pomoc.