Skocz do zawartości
fish71

Rozsiewacz kos - adaptacja do sadu.

Polecane posty

fish71    0

Jestem szczęśliwym posiadaczem rozsiewacza Kos. Spisuje się bardzo ładnie. Posiadam także 1,5 ha sadu w którym nawóz chcę rozsiewać tylko pasami w rzędach drzewek. Wiem że powinienem zamknąć talerz z łopatkami w jakieś obudowie z dwoma otworami po bokach. Czy Ktoś z Was już robi coś takiego ?

pozdrawiam

mariusz0209    21

dobrze kombinujesz tylko jak go zamkniesz w obudowie to ciekawe czy nie będzie się on gromadził w obudowie tzn ten który będzie miał wylatywać z tyłu za rozsiewaczem i czy nie będzie dawał tylko na jedną stronę. nie wiem może źle myślę więc nich mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale tak mi się wydaje. Miałem kiedyś kosa i nasz ładnie siał ale kiedyś pożyczyliśmy od sąsiada z powodu awarii naszego i był problem że na jedną stronę dawał bardziej co było widać po tygodniu (ciemniejsze zboże z jednej strony).

mtracz    71

Rozsiewacze jedno-talerzowe zawsze będą siać mocniej-szerzej na jedną stronę.

A dlaczego chcesz siać nawóz tylko w rzędach? A nie po całości?

To korzenie drzewek są tylko w rzędach? A w międzyrzędziach nie?

Wiadomość z agroFakt.pl

fish71    0

Rozsiewacze jedno-talerzowe zawsze będą siać mocniej-szerzej na jedną stronę.

A dlaczego chcesz siać nawóz tylko w rzędach? A nie po całości?

To korzenie drzewek są tylko w rzędach? A w międzyrzędziach nie?

Oczywiście masz rację. Ale to bardzo młody sad o szerokości miedrzyrzędzi od 3 do 4 metrów. Ze względów ekonomiczych chciałem wysiać tylko w pasach drzewek. Nawozy coraz droższe...

Edytowano przez fish71

jarek11144    0

Można kupić adapter do zwykłego leja, ale pewnie po małych przeróbkach będzie pasował i do kosa.

widziałem kiedyś na allegro przystawkę do rozsiewacza amazone ale do kuku na 4 rzędy chyba jak dobrze pamiętam też super sprawa. tam przy talerzach była taka obudowa i przewody wyprowadzone nad rządkami kuku

kamis    0

kos ma przesuwany talerz przez co można ustawić żeby sypał bardziej w lewo lub prawo . może takie ustawienie i zredukowanie prędkości wystarczy ci aby wysiać nawóz na wąski pas pola . a może jakaś rynienka zamiast talerza i i grawitacyjnie nawóz poleci pod drzewa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafal11195
      Cześć wszystkim, mam takie pytanie, zakupiłem rauch axis z kompem quantron, tworzy się tam pliki pola, po zrzuceniu na pena, na kompie odczytuje mi ze jest to plik z końcówką ( rozszerzeniem ?) .bin
      Czym powinno sie to otwierac wie ktoś moze ?

• Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

• Przez kamil5421
      Posiadam do sprzedania rozsiewacz nawozów Amazone o pojemności 600l , otwierany hydrauliczne , stan dobry, widoczny na zdjeciach , Cena 2300 zł  do negocjacji .Więcej informacji udziele na PW .

• Przez simsinek
      Witam
      zwracam się do was z zapytaniem jaki rozsiewacz wybrać?? Napewno AMAZONE tylko zastanawiam się nad modelem ZA-M z komputerem dozującym nawóz do prędkości czy ZA-V z systemem ważenia i GPS. Chciałbym zapoznać się z opinią na temat obu modeli. Z góry dziękuje za pomoc   Zdjęcie dla uwagi 
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Zabrałem się za naprawę przekładni w rozsiewaczu Amazone Zaf 400, i teraz nie wiem co zrobić z tym luzem pokazanym na filmiku, nie wygląda to na zużyte łożysko, po prostu tak stuka, czy da się to jakoś naprawić? 
      film: