Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamil496

Dominator 88 classic

Polecane posty

kamil496    39
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich, właśnie od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem claasa :-) Chciałbym sie dowiedzieć od posiadaczy takiego kombajnu lub tych co mieli z nimi styczność od czego są te wszystkie kontrolki post-17710-0-29113700-1360008993_thumb.jpg bo niestety nie mam instrukcji obsługi ;( Za każdą odpowiedź będe bardzo wdzięczny. Z góry Pozdrawiam

Edytowano przez kamil496

zyza    0

Witam Kolegów :). Podłączam się pod temat,wiec jeśli ktoś chciałby podzielić się swoją wiedzą byłbym wdzięczny :rolleyes:,albo jakiś link do instrukcji, też mile widziany.

kamil496    39
Napisano (edytowany)

Właśnie kupiłem sobie instrukcje obsługi i wiem co i jak ;) Te diody z prawej to straty ziarna na wytrząsaczach, z lewej to na sitach. Te małe wskazówki to jedna jest od położenia hederu, a druga od jego nacisku na ziemie ( im bliżej zera tym większy nacisk i trzeba heder ulżyć do góry ). Ten duży zegar pokazuje obroty młocarni i wentylatora w zależności na co sobie przełączymy i od tego są te dwie zielone lampeczki na dole z prawej strony ( taka tak jakby młocarnia i wentylator ), Dobra teraz te kontrolki; stopy to mi sie wydaje że sie zapalają jak jakiś awaryjności sie zaświeci pod nimi od lewej to jest od podajnika ( ten cały od hederu ), obok niego jest od podajnika ziarna do zbiornika. Drugie okienko; podajnik ten co podaje to gorsze zboże z powrotem na młocarnie, dalej masz sieczkarnie, pod nimi wytrząsacze , następnie młocarnia. Trzecie okienko; rura rozłożona, wysyp rury włączony ( w instrukcji pisze że w tym modelu nie występuje i to sie zgadza ), na dole zapchanie nad wytrząsaczami i obok pełny zbiornik ziarna 100%. Czwarte okienko; tak jak pisałem wczesniej że wybierasz sobie przyciskiem obroty albo młocarni albo wentylatora i to ci pokazuje co wybrałeś, na dole zbiornik ziarna wypełniony w 70% a na końcu masz usterkę klimatyzaci. Myśle że pomogłem. Pozdrawiam

P.S za instrukcje dałem 150 zł, a za płytke CD ( to jest chyba katalog napraw ) 50 zł

Edytowano przez kamil496

Wiadomość z agroFakt.pl

zyza    0

Wielkie dzięki za tak szybką i fachową odpowiedz :). A jeśli można wiedzieć to skąd zakupiłeś instrukcję? Bo poza tą konsolą jest jeszcze dużo do objaśnienia :D Jeśli możesz to podaj jakiś link lub kontakt,bo kombajn już w drodze,lecz bez żadnej książki :( więc chciałbym coś kupić,bo bez instrukcji ciężko będzie go odpowiednio ustawić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez TelefonyRadom
      Witam Mam zamiar kupić kombajn do 100 tys, jutro jadę oglądać 78 s i 88s. I nie wiem co bd lepsze bardziej wydajne i miało większy komfort pracy? Proszę o podpowiedź
    • Przez mistrzu124
      Witam. Planuje kupić Sipime 279/1 i tu moje pytanie bo czytałem na forach o tej prasie i wadą tej prasy wg ludzi są zamki klapy. Mam pytanie jak wyglądają te zamki klapy i gdzie się znajdują może ktoś ma zdjęcie. Z góry dzięki.
    • Przez Valtra123
      Mam taki dylemat . Chcę oprócz Bizona mieć 2 kombajn aby szybciej szło koszenie . Jest ok 60 ha , jaki kombajn polecacie . Znalazłem kombajn Claas Dominator Mega 208 taki ma mój kumpel rolnik . Czy wart jest tej ceny http://allegro.pl/claas-mega-208-i5486719893.html , czy szukać coś innego . Pozdrawiam
    • Przez PiotrG94
      Witam, w tym roku zakupiłem używanego Claasa Dominator 150 i mam problem z odczytaniem obrotów młocarni. Podczas jazdy na obrotomierzu wyświetla mi się chyba prędkość (?) Ale co zrobić żeby podczas młócenia obrotomierz pokazywał mi prędkość obrotową bębna młócącego? Da się to jakoś przełączyć? Nie powinno się to ustawiać samo podczas włączania młocarni?