Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

bob :) masz racje ze próchnica, w sumie jak się nie dogadam co do ceny to niech spadają całość potnę, bo nie dam się w ciula robić :) Bo my kalkulujemy tak, jak sprzedamy słome np z 30 ha x20 bel z ha= 600 bel x 5 zł to jest 3 tys. a za tą cene, to ja kupię tira bardzo dobrego wapna lub troszkę dołożę i kupie 2 tiry wapna średniego :) chyba mi nie powiesz że źle robię :D

Opublikowano

balota za 5, nigdy bym nie sprzedał za taką cenę.

@damianus2222 z tego co kalkulujesz to wyjdzie ci tylko na wapno a gdzie inne składniki NPK???? bez słomy będzie spory ubytek składników pokarmowych a także materii organicznej. Więc lepiej przemyśl to jeszcze raz. ;)

Opublikowano

No to ile byś chciał za słome może z tys zł ????? Albo jak jeden koleś mi powiedział że słomą by chciał zapłacić za kombajn, od tej pory nikt od niego nie bierze. Póżniej sam przyszedł żeby brać bo nie ma co z tym zrobić to mu powiedziałem żeby zjadł :). Co roku tez podonbo nie mozna przyorywać.

 

balota ważącego 150-200kg za 5zł to z hektara wychodzi jakieś 14x5=70zł= 50kg mocznika, lepiej rozdrobnić i przyorać

Opublikowano

No to ile byś chciał za słome może z tys zł ????? Albo jak jeden koleś mi powiedział że słomą by chciał zapłacić za kombajn, od tej pory nikt od niego nie bierze. Póżniej sam przyszedł żeby brać bo nie ma co z tym zrobić to mu powiedziałem żeby zjadł :). Co roku tez podonbo nie mozna przyorywać.

 

Chętnie wepchnąłbym ci ja w gardło, bo ten co ma słomę może z nią robić co mu się chce ( nawet przyorać dwa razy) i nic ci do tego. Ale jak będzie jej brakować to ty będziesz skomlił żeby ja kupić.

Opublikowano (edytowane)

balota ważącego 150-200kg za 5zł to z hektara wychodzi jakieś 14x5=70zł= 50kg mocznika, lepiej rozdrobnić i przyorać

 

dziś liczyłem z ojcem tak żyto da 3,5-4 t. bo sie nie wymadrzam ile to mi nie da. a słomy jest tak zawsze jak 3,5t zboża to 7 t z ha słomy, czyli bedzie jakieś 35 balotów (200kg 1 szt.). 35x5 = 175zł. czyli metr saletry kupie napewno, bo ja mocznika nie stosuje :P ewentualnie polifoski :) z cena na dzień dzisiejszy :)

 

My teraz za przyczepe słomy ze stodoły dawaliśmy przyczepe obornika(ładowane ile tylko wejdzie), załadunek i pomoc w wożeniu również z naszej strony. A jeżeli sie wymieniacie za obornik to w jakich proporcjach?

 

majster :) to ja ci daje tira słomy a ty mi tira obornika :) mieniamy sie ? :)

Edytowane przez damianus2222
Opublikowano

Samo wapno nie zrekompensuje Ci ubytku próchnicy materii organicznej próchnica m.in. zatrzymuje wilgoć w glebie a wapno nie i nie możesz zastąpić tego co wprowadza pocięta i rozdrobniona słoma samym wapnem, żeby była żyzna i urodzajna nie możesz zastąpić jednego składnika drugim ale to jest tylko moje skromne zdanie.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

bob :) masz racje ze próchnica, w sumie jak się nie dogadam co do ceny to niech spadają całość potnę, bo nie dam się w ciula robić :) Bo my kalkulujemy tak, jak sprzedamy słome np z 30 ha x20 bel z ha= 600 bel x 5 zł to jest 3 tys. a za tą cene, to ja kupię tira bardzo dobrego wapna lub troszkę dołożę i kupie 2 tiry wapna średniego :) chyba mi nie powiesz że źle robię :D

Słoma z pow.30ha przy założeniu ze jej masa to ok.5- 6 ton/ha wazy ok 150-180 ton. Średnia zawartość N w słomie to ok. 0,5 %N , 0,2 % P2O5 oraz 1,5 % K2O, co daje równowartość ok 750-800 kg N , 300 kg P2O5 oraz 2200 kg K20. Taką ilość składników zawiera łącznie dawka nawozu składająca się z 2 ton saletry, 1,5 tony superfosfatu poj. oraz 3,5 tony soli potasowej. Wartość tych nawozów to ok 2600 zł za saletrę, 1300 zł za superfosfat i ok 5500 zł za sól potasową co daje łącznie kwotę 9,5 tyś. Do tej kwoty należało by doliczyć koszt S i Ca oraz mikroelementy i które coraz trudniej.

Jednym słowem robisz darowiznę rzędu nie mniej jak 6,5 tyś zł.

Opublikowano (edytowane)
My teraz za przyczepe słomy ze stodoły dawaliśmy przyczepe obornika(ładowane ile tylko wejdzie), załadunek i pomoc w wożeniu również z naszej strony. A jeżeli sie wymieniacie za obornik to w jakich proporcjach?

 

 

 

 

Obornik kurzy może?

Skąd jesteś? jakie województwo?

 

@Xemit gdzie mogę znaleźć informacje o przybliżonej zawartości składników w słomie poszczególnych zbóż?

Edytowane przez Rolnikix
Opublikowano

Panowie słoma jest za dobrym nawozem żeby się jej pozbywać z pola zwłaszcza jeśli uprawa była ostro nowożona.Osobiście nigdy jeszcze jej nie sprzedawałem i nigdy to nie nastąpi,zawsze polewam ją Rsm-em i mieszam ścierniskowym i co ważne jest to nawóz naturalny.Pewnie że lepiej jak słomę zamieni się w obornik ,ale w dobie braku świnek jest to u mnie nie do zrobienia.Jednak każdy musi sam sobie obliczyć co bardziej się mu opłaci?.

Opublikowano

dziś liczyłem z ojcem tak żyto da 3,5-4 t. bo sie nie wymadrzam ile to mi nie da. a słomy jest tak zawsze jak 3,5t zboża to 7 t z ha słomy, czyli bedzie jakieś 35 balotów (200kg 1 szt.). 35x5 = 175zł. czyli metr saletry kupie napewno, bo ja mocznika nie stosuje :P ewentualnie polifoski :) z cena na dzień dzisiejszy :)

 

 

 

majster :) to ja ci daje tira słomy a ty mi tira obornika :) mieniamy sie ? :)

No jakbyś był z bliska to czemu nie bo i tak do żniw bedzie za mało a gówna u nas pod dostatkiem :)

Opublikowano

Jak ja uwielbiam takich niedouczonych inteligentów jak ten MajsterPopsuj88 co zaczynają obrażać innych jak im argumentów brakuje.

Dlaczego nie szanujesz ludzi???

Jesteś kimś lepszym??? Po tym co napisałeś to raczej odwrotnie, od razu widać że parasz się tylko p;racą fizyczną, a od przypadku coś piszesz bez przemyślenia.

Uważasz że słoma w cenie kombajnowania to nieuczciwa cena???

Ja uważam że uczciwa. I z tego powodu nikogo nie obrażam.

Lepiej się nie ośmieszaj i nie wchodź na portal.

pozdrawiam Jankris

 

 

Opublikowano

my 1 raz chcemy sprzedawać słome. Wiem ze słoma posiada waże mikro i makroelementy :) i ze to nawóz. Z tym że chcemy to sprawdzić :D a po za tym nawóż i tak będe miał tez z gorczycy którą posieję jako poplon :) chcemy sprawdzić czy bedzie jakaś różnica, trzeba szukać panowie róznych rozwiązań :) zwłaszcza gdy nawozy drogie :( a nie oszukujmy się dopłaty do produkcji mamy małe, w porównaniu do innych panstw w unii. i wg. mnie, oczywiscie nie chce obrażać ludzi którzy prowadzą gospodarstwa ekologiczne, ale to rolnicy którzy sieja zboża, oraja, nawoża, robia opryski powinni miec wieksze dopłaty. Nie wiem jak u was ale u mnie porobiło sie duzo ekologów i tylko trawy ;[ a tam same chwasty i ja sąsiadujac z nimi muszę zwiekszac koszty poprzez opryski

Opublikowano

ale jaja, kombajnowanie za słomę. Proszę napiszcie to w temacie "Ceny kombajnowania" już nie mogę się doczekać jazgotu jaki tam powstanie. W zeszłym roku brakowało mi słomy, znalazłem cwaniaczka który zażyczył sobie 30zł. za bele którą sam mam sobie zrobić, zaproponowałem mu 10zł, ale nie. Efekt był taki że sam przyorywał w wrześniu te słomę, a ja zimą kupiłem po 13 z pryzmy tylko że dwuletnią.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v