Skocz do zawartości
kompaktor

nie wymłacanie

Polecane posty

kompaktor    0

Witam!

Posiadam kombajn zbożowy MF660, nie wymlaca dobrze, a kluski przetracone zabijaja dolne sito.sa dwie regulacje mlocarni; jedna znajduje sie w kabinie, a druga przy silniku. dolne sito nie ma regulacji,czy jest jakis sposob na ten problem?

Marcin91    280

Opisz dokładniej co się dzieje, bo nie wiem czy dobrze rozumiem, całe kłosy z ziarnem lecą na sita i wyrzuca je z tyłu? Jeżeli tak to szczelina pomiędzy bębnem młócącym, a klepiskiem jest za duża.

Wiadomość z agroFakt.pl

kompaktor    0

Witam!

młocarnia jest skręcona maxymalnie, aż kombajn odpowiada; kłuski żyta, pszenżyta lecą przetrącone na pół, które po zabiciu sit, wyrzuca...a jęczmienia kłuski wyszczerbuje i idą do zbiornika z ziarnem

cepy wizualnie wyglądają na dobre.

mtracz    71

A jakie masz górne sito?

Dużo takich kłosów?

Jaką masz szczelinę miedzy klepiskiem a młocarnią?

1210    0

Według mnie to albo cepy na bębnie krzywe lub zjechane i nie wymłaca z kłusków albo za słaby wiatr i nie zgarnia kłusków między sitami z powrotem jeszcze raz na bęben młócący. Masz oprócz regulacji siły wiatru także regulację kierunku?

boryss    5

Mam podobny problem ze swojim masseyem ,ogulnie przenice owies czysci super tylko jeczmień zapycha dolne sito

eugene    0

temat ten sam u mnie zyto owies poszlo a wlasnie z przenicy zobaczylem dolne sito zabite kluskami i to jakos tak na sztorc powbijane w to sito na klepisko nie zwrocilem uwagi ale cepy tez wygladaja na dobre a co do szczeliny to chyba w miare dobrze bo az kombajn odczuwal no nie wiem co z wiatremb bo nie nauczylem sie jeszcze uustawiac i jestem zaskoczony tymi kluskami

dodam jeszcz

e ze te dolne sito kluskami jest zabite z tylu przod sita jest czysty

Edytowano przez eugene

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się