Skocz do zawartości

Polecane posty

wojtek8244    5

Witam. Interesuje mnie kupno kombajnu, a dokładnie coś jednorzędowego i myślałem nad Kleine 3000. I tu pytanie. Czym się ten model różni od modelu 5000? Który waszym zdaniem jest lepszy? Bardzo proszę o odpowiedzi.

MichalP    12

Róznice :

• Wydajność
  • zbiornik- pojemność
  • "skrętna oś"
  • lepsze doczyszczanie

Tez się zastanawiałem między 3000 a 5000, ale niestety nie było żadnego 5000 za rozsądne pieniądze więc kupiłem neptuna. Kupiłem go za grosze, wiec parę przeróbek i jest oki. Ale jak bym miał teraz zmieniać kombajn to kupił bym kleine 5500..

wsza12345    0

MIchał IP nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli nie wiesz,

W 5000 jest większy zbiornik 2t, większe kola i grubszy zaczep

w 5002 doczyszczarka wzdłużna przez co nie gubi buraków, i cały zespół kopiący jest ruchomy i nie idzie przez to za głęboko na mokrej ziemi przez co jest bardziej wydajny i inny zbiornik 3t

w 5003 jest to samo + skręcony podajnik buraków przez co więcej wchodzi do zbiornika, i oś skrętna

w 5500 jest to wszystko plus dodany jest aktywny wyorywacz - jeszcze lepsza wydajnośc,

Może komuś się przyda na przyszłośc:-)

MichałIP jakich przeróbek dokonaleś? Masz czujnik głębokości kopania?:-)

Ps. Zgadzam się 5500 najlepszy

Wiadomość z agroFakt.pl

Bronek72    0

Posiadam 5500 bez zbioru liści do poprawek wiec mogę sprzedać w całosci lub na cześci do przeróbek.Proszę pisać na PW

p920    0

WYDAJE MI SIE ŻE INNĄ KONSTRUKCIĄ

Z takim kombajnem hyba da sobie rade

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam sprzedam kombajn Anna taki jak na foto stan dobry , do malowania i drobnych poprawek , bardzo mało używany , cały czas sprawny cena 3600 zł do negocjacj info pw albo kom 601-286-698 woj Łódzkie , pow Zgierski , gm Parzęczew .

• Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć jak ustawiać kombajn Bizon ZO-56 dla poszczególnych zbóż chodzi mi tu o ustawianie Sit i wiatrów
    • Przez mrursus360
      Zaciekawił mnie temat dlaczego niektóre modele np.: New Holland Bizon TC59 miał w nazwie dwie firmy "Bizon" i "New Holland". Domyślam się o co chodzi, ale chciałbym wiedzieć dla pewności i zaspokojenia moich myśli.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Wybieram się pojutrze obejrzeć taki kombajn do pobliskiego handlarza. Na co zwrócić uwagę? Jakie macie opinie na temat tego sprzętu? Miałby kosić u mnie około 5-6 ha zboża i ze 2 ha łubinu.