Adam0702

Strajk

Polecane posty

Adam0702    2

Tak ja mogę to potwierdzić w wielkopolsce i kuj-pom jest problem ze spadkobiercami ale gdyby nie oni to dawno ziemia trafiłaby w "obce" ręce. Pierwsze słyszę że w moim regionie nie ma słupów.

Nawet nazwiskami Ci mogę powiedzieć kto kupuję w mojej okolicy.

 

P.S W którym miejscu Kalemba powiedział że w wielkop. nie ma słupów????

 

W szczecinie na sportaniu z protestującymi rolnikami 28 XII 2012 zasugerował tak jak by w zach pom są gorsi ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powinno się wprowadzić przepis umożliwiający powiększenie gospodarstwa maksymalnie trzy krotnie w ciągu jednego roku. tak wię majac 2 ha jako słup możemy dokupić maksymalnie 4ha, natoniast mając już 10 ha możemy kupić 20 mając 50 możemy kupić 100. za wielkość gospodarstwa powinno sie uznać grunty własne lub dierżawione od ANR taie jest moje zdanie i do tego wsystkiego powinna być pozytywna opinia izby rolniczej. problem byłby w prypadku młodych rolników zaczynających gospodarzyć , ale oni mogli by przystępować do przetargów po uzyskaniu pozytywnej opini izby rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I w łape braliby tamci z Izb Rolniczych za pozytywną opinię. Jak dla mnie... chory pomysł i znów blokowani są najmniejsi. Jak masz 3 ha - może ci się trafić jakaś dobra oferta i dokupisz np 10-12 ha i co? Zablokować gościa niech kupi tylko 9ha?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy każde rozwiązanie ma plusy i minusy, ale cholera nic nie robić to też kijowa sprawa.... najgorsze jest to że urzędasy nie widzą problemu, a jak naocznie go już im się przedstawi to sr**ą na to bo to nie w ich interesie.... oni mają ciepłą posadkę, pensyjka - często nie mała - jest, więc po co nerwy szarpać "bo ktoś coś tam komuś"... a polski rolnik i tak sobie poradzi... bo nie będzie miał wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Urzędnik postępuje zgodnie z wytycznymi jakie zostaną mu przedstawione. Jeśli szukać winnych to w naszym kochanym rządzie. Jak rozwiązać sprawę słupów... raczej się nie da. Niech ziemia agencyjna zostanie w rękach agencji, niech ją wydzierżawią rolnikom w kawałkach po 10-30ha umowa dzierżawna na dłuższy okres i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swinkitrzy    0

Tu chodzi tylko naszej władzy sprzedać nasz majątek państwowy.Inne państwa chodziarz Ukraina sobie z tym problemem poradziła Obco krajowiec może tylko wydzierżawić i tyle.I poco nasze pokolenia o nasze Państwo walczyło krew przelewało jak my tera sprzedajemy np. Niemcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W akcie notarialnym powinien tez byc zapis ze pole przez 10 lat nie bedzie sprzedane i uprawiane tylko przez osobe ktora to kupila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja bym zapisał by musiał osobiście orać tę ziemię do śmierci i nawet tam zostać pochowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15389

Prawo rynku Wy kupujecie ich dzondiry i newholandy, oni kupują ziemię. Biznes to biznes sentymentów niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Prawo rynku? Prawo stanowi człowiek. Gospodarka powinna być dla człowieka a nie człowiek dla gospodarki. Ziemia jest państwowa, państwo to obywatele, obywatele to my. My chcemy żeby ziemia ta nie trafiła do rąk obcokrajowców i żeby mógł ją kupić również ten mniej zamożny rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

My to znaczy kto? Ci mniej zamożni rolnicy? Czy bardziej zamożny rolnik nie jest już obywatelem tego kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak wystawiają działkę 50 ha to wiadomo że ten co ma 10 ha nie kupi tych 50. Mniejsze działki powinni tworzyć aby również ten mniejszy mógł kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Jutro podobno zaostrzenie protestu, szkoda że tylko w Szczecinie protestują, cała Polska powinna się temu sprzeciwić i pokazać że jesteśmy zjednoczeni, ale dobrze nie można im odpuszczać bo jak teraz odpuścimy to następnym razem nas oleją. Walczcie o swoje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@pawelol111 bzdury opowiadasz agencja wystawia działki max 2,5 krotności średniej wojewódzkiej powierzchni gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czyli u mnie ok 30 ha. To jest za dużo. Mi nie chodzi żeby było tanio tylko żeby i ten mniejszy mógł skubnąć hektar czy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15389

Co to za strajk? To prezentacja i pokaz traktorów. Wątpię by przyniósł skutek. Strajk to w gumakach, waciak na plecach widły w ręku i głodówka, wtedy może im się chłopa zrobi szkoda, a taki co nowymi traktorami w ciepełku jeżdżą to oni patrzą i podziwiają ładne sprzęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak pawel masz racje. 30 hektarów na raz to nawet dużo dla takiego co ma 60-80 ha. a jakby porobili mniejsze działki i na prawdę sprzedali je polskim rolnikom to i zarobili by więcej i na pewno szybciej. no ale niestety nasze kaleczne prawo... west a Ty wrzucasz wszystkich do jednego wora? nie każdy ma takie prosperity jak Ty. skoro Ciebie stać na wykup dużych połaci to dobrze, ale niech mniejszy też może sobie troszkę powiększyć gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

Jutro podobno zaostrzenie protestu, szkoda że tylko w Szczecinie protestują, cała Polska powinna się temu sprzeciwić i pokazać że jesteśmy zjednoczeni, ale dobrze nie można im odpuszczać bo jak teraz odpuścimy to następnym razem nas oleją. Walczcie o swoje!!!

 

 

Przeciez nikt nie zabrania się wam organizować jak dziś w kilku miejscach w całym zach pom sami rolnicy się skrzykneli i zaczeli jeździć po drogach krajowych nie mówiąc o Szczecinie. Apeluje abyście się mobilizowali i również wyjezdzaili. Możecie sobie po czytać o tym co dziś się działo na naszej stronie. Jak ruszymy w całym kraju jak dziś to wtedy znajdą sie rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golomb90    0

najkonkretniejsze było by własnie zablokowanie szczecina i podobnych na kilka dnia ale takie konkretne wtedy rzad by inaczej rozmawial wszytsko na pismie i nie jakies tam obietnice.olac policje i ich kierowanie ruchem blokowac po całosci kiedys władza nazywała protestujacych zdrajcami a etraz bohaterami ciekawe jak nas oceni historia za pare lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

wiecie zastanawiam się dlaczego nie wyjechali ludzie z innych regionów polski chociażby na drogi krajowe. W zach pom rolnicy się organizują i jeżdzą na "zakupy" do miasta ciągnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To bierzcie C360, C330, jakieś stare rempy wytłuczone. Powiem jak Kargul "po co ich bogactwem w oczy dźgać?" Fakt że Pawlak powiedział "Dziady odgrywać??" ale panowie... jak lud niemający pojęcia o pracy na wsi zobaczy nówki sztuki DF, JD, NH, MF, Zetor, Fendt to nie spodziewajcie się że poprze waszą inicjatywę. Nawet biedniejsi rolnicy będą myśleć: ooo przyjechały krezusy protestować bo im hektarów mało... Troche takich dziadów trzeba poodgrywać żeby lepiej w TV to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

no tak tylko jak jesteśmy od 5 grudnia to i było po - 16 stopni to ciekawe jak by było wytrzymac w takich c 360 a policja tylko patrzy aby gdzieś olej kapał. My cały czas stoimy w szcz i nie wracamy do domów... co innego by było jak byśmy jeździli po krajówkach czy cos

 

a w tv mało pokazuja i tak bo jak by sie inni przyłaczyli to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Nie otrzymacie wsparcia od małych rolników bo ich żółć zalewa jak ktoś ma więcej jak 20 ha. Trzymajcie się jesteście i będziecie sami i mam nadzieję że wam się uda przekonać do swoich racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj