Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
romanwiatr

914 vs 5314 do ładowacza czołowego

Polecane posty

romanwiatr    0

Jak myślicie do ładowacza który będzie lepszy, będzie prcował głównie przy balotach (sianokiszonka-600szt rocznie, słoma, ewentualnie w krokodylu).

Wiem że to ciągniki różnych klas, będzie pracował w trudnym terenie (mokre), oraz stromy zjazd z balotami.

Ponadto posiadam proxime 7441, ursusa 3512, oraz mogę korzystać z c-360.

Ewentualnie rozważam http://moto.allegro.pl/ladowarka-teleskopowa-manitou-mlt-730-lsu-rok-2000-i2723083020.html.

Proszę o podpowiedz ewentualne komentarze.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do ładowania najlepsza byłaby teleskopówa, a do ura lepszy (moim zdaniem) będzie 5314. Ciągniczek z perkinsem-mało spali w takich pracach, w miare szeroki jest i pewnie zwrotniejszy :)

Ursusc385    601

Oczywiście, że ładowarka. Jeśli chcesz ciągnik to polecam 914 - ciężki ciągnik, mocny przedni most będzie bardzo dobry do ładowacza ;)

5314 ma za szybki wsteczny co czasami może być bardzo kłopotliwe, no i nisko się siedzi więc widoczność też nie najlepsza

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursus11    20

Jezeli masz wybierać miedzy ciągnikami to tylko 914. Jego przewaga nad rywalem ciężki 1.5t nawozu biore bez dociążenia tyłu. No i dobrze ustawione biegi do Tura I-4 R-4

farmer321    4

Też ci polecam 914 u mnie pracuje z turem 5 i jest bardzo dobry chciaż jeśli teraz miał bym wybierać wybrał bym 5314 ( zwrotniejszy mniej spali i chyba mocniejszy jeśli dobrze pamiętam) U mnie nie robi w bardzo ciężkich warunkach tylko transport bel do obory i ładowanie gnoju .

bboyUrsus    10

Za 914 przemawia jego masa. Ursus 5314 napewno sprawdzi się lepiej w pomieszczeniach, gdzie jest zwrotniejszy. Nie wiem jak jest u ciebie, ale u mnie na bardzo mokrych łąkach 902 (bo takiego posiadam) strasznie siada. Dlatego ja do wożenia balotów używam C 360.

bobcat2250    354

Według mnie ładowarka odpada jeżeli masz zamiar pracować na mokrym. A co do ciągnika do poleciłbym Ci Ursusa ale 6014 z większą mocą i masą od 5314 :)

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

jaco512    41

5314 z turem to niewypał. Skrzynia bez rewersu, tylko 2 wsteczne-polowy zbyt wolny, szosowy za szybki i ciągnik się dusi, więc trzeba dawać więcej gazu. 2 powód za mała masa ciągnika. 3 powód słaba hydraulika. Poza tym w 914 zakładane są tury z udźwigiem ok. 1600kg, do 5314 1200kg.

romanwiatr    0

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Na podwórku jest tak ciasno iż nawracam przed bramą lub za stodoła (samym ciągnikiem czasami da się nawrócić na podwórku). Dlatego zależy mi na rewersie.

ice2006    0

hmm pseudo rewers ma ursus 914 ja mam tura 5 w912 koła balony z przodu obciążnik z tyłu i jest super promień skrętu rewelacja (lepszy jak w 60)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez marles
      Witam robię remont silnika w c355 nowy wał tuleje tłoki ogólnie wszystko co da się wymienić. Naszła mnie ochota na ważenie korbowodów gotowych do wsadzenia czyli razem z tłokami pierścieniami itd. i wszyło tak:
      1 3490g
      2 3530g
      3 3330g
      4 3370g
      Teraz pytanie czy zakładać tak jak jest? czy to może być wina w wadze tłoków? Instrukcja podaje max 10g różnicy. Dodam ze stary wał nie pękł tylko po prostu już góra była do wymiany to od razu robię całość a wał był już na 5 szlif.
    • Przez andrzej_ka
      Dzień dobry,
      chciałbym zrobić maskę (tylko przód) która jest taka sama lub bardzo podobna do tej którą Ursus 1234 ma fabrycznie.
      Mam blachy oraz giętarkę ale niestety do tego wszystkiego brakuje mi jej wymiarów. Mam prośbę, czy ktoś z was kto posiada taki model mógłby mi dostarczyć potrzebne informacje które zaznaczyłem na obrazku oraz dosłał kilka dodatkowych zdjęć z bliska oraz jak jest otworzona.
      Z góry bardzo dziękuje. Miłego!

• Przez bartekcuber
      witam 4 lata temu zrobiłem remont c3603p wymieniłem wał korbowody głowice panewki pompę olejową tłoki tuleje pierścienie bo nie było ciśnienia oleju po remoncie było ok co roku miał mniejsze a nie dawno znów się zapaliła kontrolka od oleju na rozgrzanym silniku mechanik rozebrał stwierdził że wszystko ok jest podłożył tylko podkładkę pod zawór pompy oleju ale to nic nie dało proszę o pomoc co mu dolega
    • Przez jedrus2020
      Tak jak w tytule. Uszkodzeniu uległa jedna z łapek 1 stopnia (od jazdy).Pytanie czy można ją wymienić bez rozpoławiania ciągnika przez okienko rewizyjne.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.