KAROL4

DF K100 CZY NASTĘPCA K 420

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KAROL4    5

Zostać przy starym modelu,czy nowy silnik będzie lepszy?Zanim skorzystam z prow to niestety albo stety nie będzie k100.Może lepiej wcześniej go zamówi?.Móże ma ktoś parametry nowego silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Z tego co słyszałem to ma byc to samo tylko dorzuca Common Rail żeby spełniał normy spalania TIERIII no i oznaczenia sie zmienią:

-K90 (nie sprzedawany w Polsce) będzie miał oznaczenie K410

-K100 będzie miał K420

-K110 będzie miał K610

-K120 będzie miał K430

 

Znalazłem to na stronie niemieckiej DF: http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agrotronk.php

 

Co ciekawe jest tam też coś o nowym Agroplus TTV z bezstopniową skrzynia biegów niestety mój niemiecki jest fatalny i nie wiem co tam o nim napisali.

Próbowałem przetłumaczyc w Deutsch Translator 2 ale wyszedł totalny bełkot ;) Jak ktoś zna dobrze niemiecki to niech przetłumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie wiem co wy sądzicie ale mi ten "nowy" DF sie mniej podoba po prostu jest brzydszy a co sie tyczy silników to chyba są silniejsze..? :/

 

@Przemo a czy są Agroplus-y TTV? Chyba chodziło ci o Agrotrony TTV ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Moc "nowych" Agrotronów K powinna byc podobna- może moment obr. będzie minimalnie większy lub lepszy jego przebieg. Jednak zmiany obejmują nie tylko silnik. Innych jest parę podzespołów- tzn. zmienieni zostali dostawcy. Biorąc pod uwagę jakość paliw w Polsce to obecny Agrotron K powinien mieć silnik bardziej trwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Nie wiem co wy sądzicie ale mi ten "nowy" DF sie mniej podoba po prostu jest brzydszy a co sie tyczy silników to chyba są silniejsze..? :/

 

@Przemo a czy są Agroplus-y TTV? Chyba chodziło ci o Agrotrony TTV ;)

 

Co do wyglądu to będą tak samo wyglądać tylko będą miały biały dach co mi też się nie podoba. Silniki nie wiem nie znam niemieckiego.

 

Tu masz link do Agroplusa TTV: http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php

 

Nie wiem czy będą dostępne w Polsce bo jak np. K90 mogą być sprzedawane tylko w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Co do wyglądu to będą tak samo wyglądać tylko będą miały biały dach co mi też się nie podoba. Silniki nie wiem nie znam niemieckiego.

 

Tu masz link do Agroplusa TTV: http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php

 

Nie wiem czy będą dostępne w Polsce bo jak np. K90 mogą być sprzedawane tylko w niemczech

 

A no faktycznie są Agroplusy TTV fajne i podobne do Agrofarma :)

 

A Co do Agrotrona to właśnie ten biały dach mnie zbija z drogi a i ma brzydsze tylne błotniki :) PZDR ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

po co robic Agroplusy TTV jak sa agrofarmy bo to chyba bedzie to samo tylko inna nazwa


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Z tego co słyszałem to ma byc to samo tylko dorzuca Common Rail żeby spełniał normy spalania TIERIII no i oznaczenia sie zmienią:

;):) wezma i dorzuca, ale chyba kamieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
;):) wezmą i dorzucą, ale chyba kamieniem

 

Kurde! @brzozak2 weź przestań sie z kolegi nabijać co on Ci zrobił? mówi co usłyszał a wiadomo, że informacje z trzeciej reki nie zawsze muszą być prawdziwe jak sam wiesz co sie tam zmieni to proszę oświeć nas a nie qmpli dołujesz :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Ciekawe czy ten nowy silnik w agrotronie będzie kompatybilny w 100 procentach z biodieslem jak to ma miejsce przy obecnych agrotronach?

 

Diler twierdził że tak, tłumaczył mi jakie tam zastosują rozwiązania ale było tego tyle że za dużo nie zapamiętałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam!

Koledzy mam pytanie jako do znawców Deutz-a. Wyjaśnijcie mi proszę jakie ma znaczenie że Agrotrony mogą jeździć na 100% biodieslu. Proszę nie mylić z olejem rzepakowym ponieważ na Agro-Show Zetor jako jedyny pokazał ciągnik z instalacją na 100% olej rzepakowy tylko jeden mankament jeżdżenie na zwykłym oleju z marketu jest zabronione prawem. Kto na forum jeździ 100% biodieslem niech się wypowie. Dla mnie na dzień dzisiejszy jest to mało istotny argument. Z tego co wyczytałem na stornach USA marki Case która to też się chwali biodieslem to sprawa wygląda tak że musi spełniać paliwo określone parametry a to tylko rafineria może zrobić, paliwo nie może być przechowywane dłużej jak 2 miesiące o to też w określonych warunkach no i problem niskich temperatur który co jak co ale naszego kraju dotyczy aż za bardzo. Chyba powinniśmy założyć nowy temet na forum bipaliwo, a może już jest.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Kurde! @brzozak2 weź przestań sie z kolegi nabijać co on Ci zrobił? mówi co usłyszał a wiadomo, że informacje z trzeciej reki nie zawsze muszą być prawdziwe jak sam wiesz co sie tam zmieni to proszę oświeć nas a nie qmpli dołujesz :/

a co ty obronca ucisnionych jestes, czy rzecznik praw dziecka? chodzi o samo wyrazenie dorzucic CR, jak juz wczesniej zauwazylem to nie kamien, wiec silniki nie beda te same z dorzuconym CR, tylko calkowicie od nowa zaprojektowane, a wiec calkowiecie inne (moze blok zostanie ten sam).

Natomiast co do biodiesli, to wszystko trafnie przedstawil wam MCKYLO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
a co ty obronca ucisnionych jestes, czy rzecznik praw dziecka? chodzi o samo wyrazenie dorzucic CR, jak juz wczesniej zauwazylem to nie kamien, wiec silniki nie beda te same z dorzuconym CR, tylko calkowicie od nowa zaprojektowane, a wiec calkowiecie inne (moze blok zostanie ten sam).

Natomiast co do biodiesli, to wszystko trafnie przedstawil wam MCKYLO

Nie masz racji,silniki są te same tylko zastosowali DCR.(Deutz comon rail).chyba jest za duża konkurencja by teraz mogli wyprodukować następcę gorszego od poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Nie masz racji,silniki są te same tylko zastosowali DCR.(Deutz comon rail).chyba jest za duża konkurencja by teraz mogli wyprodukować następcę gorszego od poprzednika.

Do tego co napisałeś najlepiej pasuje stwierdzenie-"taki sam, tylko że inny" ;)

Nowe silniki mają inny układ zasilania-CR i na pewno zmieniony układ dolotowy i wydechowy, a to już nie jest to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@KAROL4 to ze jest ta sama pojemnosc swiadczy o tym ze zastosowali ten sam blok, co zaznaczylem powyzej, reszta musi byc inna i tak jak zauwazyl @LowRider inna jest glowica. czy sa jeszcze jakies watpliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
a co ty obronca ucisnionych jestes, czy rzecznik praw dziecka? chodzi o samo wyrazenie dorzucic CR, jak juz wczesniej zauwazylem to nie kamien, wiec silniki nie beda te same z dorzuconym CR, tylko calkowicie od nowa zaprojektowane, a wiec calkowiecie inne (moze blok zostanie ten sam).

Natomiast co do biodiesli, to wszystko trafnie przedstawil wam MCKYLO

 

Gdybym był rzecznikiem praw dziecka to bym bronił Ciebie ;) ...po prostu apeluje o odrobinę kultury! :angry:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Gdybym był rzecznikiem praw dziecka to bym bronił Ciebie ;) ...po prostu apeluje o odrobinę kultury! :angry:

no skoro jestes tak wrazliwa osoba, to ok nie bede ci sie naprzykrzal, generalnie to pozytywna cecha. ja wole walic wode w gardlo i pisac posty z charakterem. poza tym bez przesady nie ublizylem nikomu, a na sile nie bede robil z siebie osoby strasznie kulturalnej co chodzi regularnie do opery, delektuje sie nia i zna etykiete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
no skoro jestes tak wrazliwa osoba, to ok nie bede ci sie naprzykrzal, generalnie to pozytywna cecha. ja wole walic wode w gardlo i pisac posty z charakterem. poza tym bez przesady nie ublizylem nikomu, a na sile nie bede robil z siebie osoby strasznie kulturalnej co chodzi regularnie do opery, delektuje sie nia i zna etykiete

 

Dziwny jesteś :/ no ale dobra nie róbmy OT ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

wynika z tego że tylko następcy k110 i k120 będą miały DCR.Nie wiem jak to zrobić , dla cierpliwych tu jest adres-http://www.samedeutz-fahr.com/deutz-fahr/news?ns=1149 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
znaczy niebanalny

...i jaki zabawny ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

OLIK i BRZOZAK może trochę konkretniej na temat!Wykażcie się konkretami najlepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDragon    1

No panowie zamiast się kłócić to może, ktoś dowie się jakie modele wypuści Lamborghini i Same, przecież te ciągniki też błędom musiały mieć nowe silniki, a zazwyczaj dotąd było, że Lamborghini i Same do DF to prawi jak bliźniaki!


www.up.poznan.pl/knir/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj