Skocz do zawartości
KAMILK10

Prasa do C-328

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
KAMILK10    2

Witam. Mój wujek szuka prasy z którą spokojnie poradzi sobie jego ciapek. Chodzi oto żeby nie miał z nią ciężko i spokojnie sobie z nią radził.

Wiadomość z agroFakt.pl

KAMILK10    2

Wujek muślał nad fortschrittem ale to troche stara konstrukcja i podobno awaryjna a bale też różnie zbija. A sipma z 224 troche za ciężka do ciapka i dostaje w d*pe w niej.

jonkszi    66

wiesz co to nie prawda że jest fortschritt jest awaryjny u mnie 20 lat nic sie nie psuło a w tamtym roku poszły wkładki na aparatach i chcemy sobie kupić rolującą a 330 pójdzie spokojnie bo u mnie paru ludzi ma też te prasy i większość c330 prasują

KAMILK10    2

Wiem że c330 spokojnie pójdzie w tej prasie ale to już troche stara maszyna. Wujek wolał by coś świeższego.

rafalpop721    12

Ja ciągałem ursusem C-330M prase Weler AP41 przez pięć lat i dawał sobie spokojnie rade. Teraz kupiłem prase rolującą i moze bede sprzedawał. Prasa jest lepsza od sipmy tym że robi lepiej zbile, dłuższe i nie takie wysokie beleczki i są bardzo dobre do układania.

Klepk995    171

ja ci sprzedam JD CB300 nadaje się do ciapka , ciapek nie będzie miał z nią problemów

soltys48    1057

@Klepk995 JD cb300 jest za duża do c-330/328 osobiście posiadam mniejszą wersję JD czyli t-224 i ta mogłaby pracować z wyżej wymienionym ciągnikiem jednak niebyła by to zbyt wydajna praca podobnie jak wspólpraca z sipmą z-224, wg mnie najodpowiedniejszą prasą do takiego ciągnika byłby mały claas welger lub w ostateczności fortschritt 442

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Klepk995    171

hmm u mnie ta prasa pracowała z c-330M i w okolicy jest jeszcze 2 takie prasy i też pracują z ciapkami i jak zaobserwowałem maja lżej niż w polskiej Sipmie no ale mogłem się mylić co do zapotrzebowania mocy tych JD

soltys48    1057
(edytowany)

może i będzie pracowała z taką prasą ale jaka to będzie praca????i jak będą wyglądały snopki po takim zestawie???

napewno lepsze to rozwiązanie niż współpraca z z-224 -znajomy ma właśnie zestaw c-330m+z-224 jakoś to idzie ale na bardzo małym areale i snopeczki też zbyt mocno zbite nie są

Edytowano przez soltys48

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

Klepk995    171
(edytowany)

a jakie ma ta JD cb300 zapotrzebowanie mocy bo ja niestety nie wiem , a wszyscy w okół mi powtarzają że 30 Km wystarczy i jeszcze spory zapas zostanie mocy ale widzę że jednak jest inaczej

Edytowano przez Klepk995

rafalpop721    12

Ja sądze że jak napisałem mniejsze belki i to jest bardzo dobre chociaż sie nie zerwiesz.

Pozdrawiam.

soltys48    1057

welger jest dobrą i dość popularną prasą c-328 powinna dać w niej radę i jeszcze jedno z częściami jest łatwiej do welgerki niż np do jd czy riverre casalis(chyba dobrze napisałem)

3000 postów

KAMILK10    2
(edytowany)

A one nie są awaryjne? Do nas czasami taki gośc przyjeżdża presować welgerem ap12 i co chwile coś to nie wiąże to na jeden sznurek itp.

Edytowano przez KAMILK10

soltys48    1057
(edytowany)

Awaryjne????wszystko zależy od egzemplarza...ogólnie w moich stronach mają opinie dobrych, tanich i mało awaryjnych pras

ap 12 nie jest przypadkiem na taki dziwny pas transmisyjny napędzana???

Edytowano przez soltys48

3000 postów

KAMILK10    2

Tak ma taki pas i tak troche dziwnie wygląda. A co myślicie o new holland 275 i innych nh?

soltys48    1057

2km ode mnie właśnie taką kupili do c-330-hydraulicznie podnoszony szereki podbieracz,hydraulicznie rozkładana ogólnie w super stanie za niecałe 5,5tysiąca i co??popresowała sobie z ciapkiem ze dwa hektary siana i stała do końca sezonu....robiłem im usługę to mówili,że ciapek chciał ducha wyzionąć!!! W tym roku dokupili sobie c-360 i już trochę ta prasa chodziła..... w tej chwili jest na sprzedaż po dwóch sezonach od zakupu-ciekawe dlaczego?????

3000 postów

soltys48    1057

chcesz to Ci dam namiary na tego gościa i może się dogadacie

3000 postów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek19961
      Witajcie. 
      Jestem tutaj nowy więc wybaczcie jeśli był już taki temat. Sprawa jest niby prosta nie wiąże mi prawy aparat w welger ap 52. Może ktoś się orientuje co mogło się stać może ktoś posiada takową prasę i miał już taki problem. A więc do rzeczy. Chodzi o to że w prawym aparacie palec słupacza i chwytak sznurka obracając się przy wiązaniu belki nie wracają do pozycji wyjściowej. Tylko są ustawione w odwrotną stronę co osprzęt w lewym aparacie. Tak jakby talerz aparatu ich nie dociskał wystarczająco i prsepuszczało w połowie obrotu. Tryby wyglądają ma dobre nie ma żadnych wyszczerbień. Fakt nie rozebrałem jeszcze tego Ale może ktoś z was miał takie zdarzenie i udało mu się rozwiązać ten problem. Dodam że nigdy poza zmianą sznurka nie przepuściła mi belki przez 6 lat użytkownika nie związała może z 10 sztuk, a co sezon robi około 1500-2000 sztuk 
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez k1212
      Witam mam taki problem z prasą Deutz Fahr HD360 że nie opuszcza podbieracza. Można go opuścić tylko ręcznie nie działa ta zapadka, kupiłem tą prasę z rozwaloną zapadką od podnoszenia i opuszczania i prosiłbym o jakieś zdjęcie jak wy macie ustawione te zapadki i sprężyny może być zdjęcie z Sipmy Z224 podobno to jest to samo.
      Z góry dzięki.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.