Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
galoni

ZAKUP ARES SERIA 600"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ares
galoni    7

Witam.

Mam zamiar kupić aresa z serii 600 lub 700 i chciał bym się dowiedzieć na co mam szczegulnie zwracać uwagę.

Oglądałem niedawno jednego aresa 640 niby wszystko ok żadnych szarpań przy zmianie tył - przód na rewersie elektrohydraulicznym .

Zaniepokoiło mnie w zasadzie tylko , a może aż to że z węża którym lecą opary oleju z pokrywy klawiatury było widać małą mgiełkę albo dymek niewiem co to dokładnie ,ale silnik był zimny.Dodam jeszcze że ma 8000 Mh.

Niewiem czy w tych silnikach to jest normalne czy to jest jakaś wada silnika.

Np w mtz 82 to było widać dopiero po dobrym nagrzaniu ale to jest normalne gdy olej jest mocno rozgrzany , a tam silnik był zimny .

Proszę o wypowiedzi szczególnie użytkowników owych renówek.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie w aresie tez widac dymek ale dopiero jak sie konkretnie rozgrzeje.

Wiadomość z agroFakt.pl

WielkiBrat9    1

jak rozmawiałem ze znajomym to mówił że normalne to jest jak się olej nie rozgrzeje np. w bizonie to lubi konkretnie zamglić jak jest zimny a potem to nawet nic nie widać, ja sam mam aresa 630 i niby nie ma żadnej mgiełki ale jak przyłożysz palec do węża to jest lekka różnica jak jest zimny a jak jest ciepły, znaczy się nie ma mgiełki ale podmuch można wyczuć palcem

ptaszyna    125

Tak jak pisze @WielkiBrat9 gdy się przytka palcem na chwile to podmuch jest zawsze czy zimny czy gorący,moje spostrzeżenie jest takie że mgiełke widać gdy silnik kokretnie rozgrzany ,wynika to prawdopodobnie z tego że przy wysokiej temp. zaczyna następować przypalanie oleju.U mnie po ostatniej wymianie oleju gdy zastosowałem olej o wysokich parametrach-ULTOR PLUS, mgiełki nie widać nawet gdy ostro dostanie po garach,gdy jeździłem na TURDUSIE to było jak wyżej.Wracaąc do ARESA 640 jak w temacie to prawdopodopodobnie ma bardzo zużyty i stary olej i przypala go już w niższej temp.

galoni    7

Tak @ptaszyna olej okazuje sie do wymiany bo sprzedający wydaje sie być uczciwy i sam powiedział o oleju.

Pytałem też mechanika i powiedział że to mogą być zużyte pierścienie i że najlepiej zmieżyć ciśnienie na cylindrach.

Byłem też u znajomego który ma John Deera i ma to samo ale na pracę silnika nie narzeka.

apropo; jak uwas chodzi dziwignia zmiany biegów lekko czy z oporem . napieszcie najlepiej w skali od 1 - 10(najcieżej)

ptaszyna    125

Pytasz o ARESA którego masz w galeri,jeżeli tak to rewers ma mech,biegi u mnie chodziły ciężko tak na 8, ale po dokładnym przesmarowaniu linek dużo lżej tak na 4.Z bigami ważniejsze jest żeby nie zgrzytały przy zmianie podczas jazdy bo wtedy synchro do naprawy a to sporo roboty.Siedzenie w nim nie jest orginalne (orginalne przy 8tyś mth zaczyna się podzierać) tak że przebieg może być większy.

Apropo biegi zawsze chodzą wyraźnie ciężej na zimnej skrzyni.

Edytowano przez ptaszyna

galoni    7

Nie to jest zdjecie dla przykładu .Ten co ja oglądałem to ma rewers elektrohydrauliczny (taka łopatka przy kierownicy).

Nowłaśnie biegi chodzą właśnie dość cięszko dopiero po nagrzaniu troszke lżej (czyli wszystko w normie ?)żadnych zgrzytów nie ma

Kurcze muszę sie jeszcze psespać z decyzją . Bo kupić to szybko :)

Mam na coś jeszce zwrócić uwagę?

ptaszyna    125

Silnik to najmiejszy kłopot,pierwszy z brzegu mechanik sobie poradzi i części do silnika nie są zbyt drogie.Najważniejsze żeby elektronika działała bez najmiejszych zastrzeżeń a więc; rewers, półbiegi,ehr,wskaźniki,kontrolki,klima,wentylacja,światła, bo do elektroniki o fachowca trudno(nizbędny komputer i odpowiedni program).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez lukas96
      Witam. Mam problem z renault 103.54 z skrzynią 24/8 a mianowicie podczas zmiany półbiegów następuje szarpnięcie. Znajomy mechanik powymieniał wszystkie filtry,olej i wyregulował na skrzyni ale problem nie ustąpił. Spowodowane jest to prawdopodobnie złą kalibracją skrzyni( to co się kalibruje przez komputer). Czy znacie kogoś kto to robi w okolicach Łańcuta. 
    • Przez mieszko12k
      Witam. Ile jest filtrów paliwa w Renault 103 14 ? Gdzie się znajdują? Jak wyglądają? Może ktoś wie, jakie ceny, jakie zamienniki czy cuś  : D
    • Przez pawelozim
      Witam wszystkich zakupiłem Reno 75-14 z 87r. i potrzebuje kilku porad a mianowicie; Jaki olej do silnika, skrzyni biegów no i przede wszystkim ile, jakie filtry, ile płynu do chłodnicy i jaki, co smarować i kiedy, dalej do czego służy pedał pomiędzy pedałami sprzęgła a hamulca czy to blokada czy co bo nigdzie jej nie widzę, i co to jest za linka z tyłu po prawej stronie na dole za wajchami od podnośnika i do czego służy, a i jeszcze jedno na desce rozdzielczej jest przełącznik tak jakby baków paliwa ale jest jeden bak po co to i koło niego po prawej pod przykrywką coś co można przekręcić śrubokrętem co to jest, a iczy są tam jakieś świece żarowe czy płomieniowa.
      Na razie tyle co bym chciał wiedzieć jak mi się coś przypomni to znowu zapytam.
      A może ktoś wie gdzie kupić katalog lub instrukcje albo skąd pobrać z internetu.
      Z góry dziękuje i pozdrawiam Paweł.
    • Przez janosik32
      Panowie Zmieniał ktoś w/w synchronizator? Który to jego numer; bo na tym wałku kilka ich jest? Zmienia się jeden (ten mosiężny) czy razem z tym drugim, takim bezzębnym, w parze?

Jak mniemam jest to numer 7.
      7700038182 ?
    • Przez Michal673
      Cześć.
      Mam problem z ciągnikiem polegający na tym,że:
      Gdy ciągnik jest zgaszony bezproblemowo mogę wbić każdy bieg i tak samo działa przełączanie żółw/zając.
      Natomiast gdy ciągnik jest odpalony dźwignią zmiany biegów mogę tylko wrzucić 3 i 4 bieg. Chodzi o to, że dźwignią mogę poruszać tylko do przodu i do tyłu, a nie mogę przesunąć dźwigni w lewo w celu wbicia 1 i 2 biegu i równocześnie nie mogę przesunąć dźwigni w prawo żeby zmienić zakres żółw/zając. Rewers jak i półbiegi działa.
      Jeśli mieliście podobny problem to proszę o pomoc.