Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wiktor27

hesston kontra belarus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiktor27    1

panowie problem polega na tym że jak rolowałem ursusem to klape zamykało dobże znaczy ztrzaski się zabezpieczały a wtym sezonie roluje belarusem nowym i niedomyka mi klapy tak aby zatrzaski się zablokowały co na to poradzić.Dodam żeby zatrzaski się zamkneły siłowniki muszą zejść do końca a zostają po 5cm i trzeba ręką dociągać trochę to męczy zakażdym razem wychodzić z ciągnika :( ;[

wiktor27    1

wcześniej wymieniałem uszczelniacze bo żygało przy zamknięciu możliwe jest że powrót oleju do ciągnika jest wstawiony dławik że wolno opuszcza

Wiadomość z agroFakt.pl

grzepo    30

Może sam mechanizm zamków ciężko chodzi- w krone też mi niedomykało zamków wyczyściliśmy, nasmarowaliśmy ten mechanizm co odpowiada aby dwa zamki zamykały się jednocześnie i działa.

wiktor27    1

ale zanim wymieniłem uszczelniacze to też niedomykało po zmianie myślałem że będzie lepiej a tu kicha to samo :(

Belarus820    5

Ja miałem ten sam problem w presie rivere casalis nie domykała mi sie klapa i zostawało te 5cm i przełożyłem węze na odrut i problem rozwiązany,

Ja miałem ten sam problem w presie rivere casalis nie domykała mi sie klapa i zostawało te 5cm i przełożyłem węze na odrut i problem rozwiązany,

wiktor27    1

problem rozwiązany poprosu zwiększyłem w belku szybkość reakcji pompy pokretłem i teraz śmigam jak oszalały niech żyje AF :wub:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez zbyszekbrzuze
      Witam. Znalazłem niedrogą rivierke, już prawie shandlowana. Byliśmy z kimś, kto trochę się zna na tym, a on stwierdził, że jest warta uwagi. No i tak:
      Co Wy Agrofotowicze powiecie o tym modelu? -Psuje się jakoś specjalnie?
      -ogólnie jakieś inne wskazówki...
      Tylko proszę mi tu nie pisać jakiś bzdur, że lepiej JD albo Krone, bo naszego gospodarstwa nie stać na taki zakup, a ta jest w super stanie i blisko. Ma dwa podgarniacze pokosu. Ja już wszystko przeczytałem co polecacie, a teraz chce się dowiedzieć o tej prasce! Pytam tylko posiadaczy takiego sprzętu!
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Problem taki jak w temacie. Prasa lancuchowa,posiada mechaniczne zamki ale przy dobijaniu beli klapa uchyla się ok 7 cm i przy zwijaniu siana bądź suchej krótkiej słomy gubi material. Nie można porządnie robić beli. Niby jest prosty system regulacji bo z obu stron jest naciąg sprężyn odpowiadający za zgniot/uchylanie komory,ale regulacja w obie strony nic zbytnio nie daje. Wygląda na to że wszystko zależy od tego co się prasuje bo np w trawie nie ma tego problemu. Komora też się uchyla ale materiał jest na tyle wilgotny i że nie wypada tyłem. 
      Może macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie?
    • Przez AirSoftowiec96
      W tym roku planujemy z ojcem przerzucić się z kostek na baloty. Prasy potrzebujemy na areał 20ha, rocznie będzie belować około 150 bel słomy i 50 siana. Współpracować będzie z ciągnikiem zetor proxima 85+.  Kwota jaką możemy przeznaczyć to około 10-15tys zł. Niestety nie mamy kompletnie doświadczenia z tego typu prasami, więc nie bardzo wiemy czego szukać. Myślałem nad prasami walcowymi welger rp 12, deutz fahr gp 2.3 lub Gallignani  ale poczytałem trochę forum i wywnioskowałem, że walcowe nie nadają się do słomy. Jaką prasę polecacie? Coś z pasówek czy jednak walcowa da radę przy takim użytkowaniu?
    • Przez Ambitny657
      witam, kupię nowa prasę do 80 tys brutto? będzie robić sianokiszonkę oraz słomę, nie chce stałokomorowej. wie ktoś coś ?
    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      Co kilka bel prasa, a dokładnie jej nóż nie odcina siatki? Jak się pozbyć tej usterki? Naostrzyć? Coś poddać regulacji ???
      Jak się wysuwa noże (do cięcia zielonki) w tych prasach?? (Fusion, Fusion 2, f540 )
      Dodam, że noże na Manual potrafie wysunąć, ale jak podniosę podłogę i przestawię na Automat to noze się schowają :// Dobrze, by było gdyby balot był rozdrobniony
      Wrzucam zdjęcie sterownika dla atencji

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.