Zaloguj się, aby obserwować  
dominik19920

problem z wyglądem balotów

Polecane posty

witam !! posiadam prase rolująca RC 112 mam problem z wyglądem balotów poniewaz nie sa do konca owalne w jednym miejscu zapewnie gdzie konczy podbieracz podawac słome wystawją źdźbła słomy i jest takie zgrubienie .:( :( co z tym moge zrobic ??? prosze o sensowne i konkretne odpowiedzi :): z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

jest krótka i sucha słoma w tym roku to tak sie dzieje, jedz wczesnie rano lub po lekkim deszczu i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Slalomem sie nigdy nie beluje. W starej instrukcji do sipmy jest pokazane jak dla dziecka, jak powinno się najeżdżać na pokos, a co do kształtu beli kolega wyżej bdb radzi, słoma, w szególności ze zbóż ozimych może się zbyt ścierać i niedostatecznie zbijać w beli, dlatego też najlepiej belować ją z rosą,bądź pare godzin po skoszeniu


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Raz przy jednym boku pokosu następnie przy drugim a nie slalomem, zauważ jak wtedy pokos wpada do podbieracza


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak dla mnie pisząc slalomem to właśnie o to chodziło...

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Można by powiedzieć żeby jeździć po rzędach na wzór trapezowanej blachy, o :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Nie jeden z userów jazde slalomem odbierał dosłownie i cały czas machał kierownicą od lewej do prawej, to uznaje za jazdę slalomem,najlepiej podsumował to kris jak dotąd;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam !!! panowie kolejny sezon i kolejne problemy! :( dzis chciałem was prosic o zdjecia swoich aparatów wiążących w prasach rivierre . a dokładnie chodzi mi o sam "patent" ucinania sznurka . poniewaz pracuje z rc125 i wydaje mi sie ze ktoś ulepszył ten nóz ale nie do końca. prasa owija na jeden sznurek tylko. prosze o zdjecia jak zamontowany macie wy ten mechanizm i jak on wyglada. wydaje mi sie ze w maszynie o której ja mówie nie jest to oryginalny mechanizm. z góry dziękuje :) pozdro

Edytowano przez dominik19920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

wlger gp 150 zpycha mi sie przy slomie, material wchodzi do podbieracza i zatrzymuje sie, pasy nie moga zlapac slomy. najgozej jest na poczatku beli pozniej juz idzie. jak temu zaradzic zeby nie trzeba bylo ciagle popychac kijem w podbieraczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie znam tej prasy ale w new hollandzie łańcuchowym zmienno-komorowym tuż za podbieraczem jest rolka z naspawanymi płaskownikami te płaskowniki jak sie zaokrągla to przestaje rolka wciagać materiał do komory.

A swoją drogą to nie rozsądne podchodzenie do podbieracza na włączonym WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj