Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dominik19920

problem z wyglądem balotów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam !! posiadam prase rolująca RC 112 mam problem z wyglądem balotów poniewaz nie sa do konca owalne w jednym miejscu zapewnie gdzie konczy podbieracz podawac słome wystawją źdźbła słomy i jest takie zgrubienie .:( :( co z tym moge zrobic ??? prosze o sensowne i konkretne odpowiedzi :): z góry dzięki

adrin6231    13

jest krótka i sucha słoma w tym roku to tak sie dzieje, jedz wczesnie rano lub po lekkim deszczu i bedzie ok.

Wiadomość z agroFakt.pl

yahooo777    700

Slalomem sie nigdy nie beluje. W starej instrukcji do sipmy jest pokazane jak dla dziecka, jak powinno się najeżdżać na pokos, a co do kształtu beli kolega wyżej bdb radzi, słoma, w szególności ze zbóż ozimych może się zbyt ścierać i niedostatecznie zbijać w beli, dlatego też najlepiej belować ją z rosą,bądź pare godzin po skoszeniu

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

yahooo777    700

Raz przy jednym boku pokosu następnie przy drugim a nie slalomem, zauważ jak wtedy pokos wpada do podbieracza

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

kris14    259

Można by powiedzieć żeby jeździć po rzędach na wzór trapezowanej blachy, o :D

yahooo777    700

Nie jeden z userów jazde slalomem odbierał dosłownie i cały czas machał kierownicą od lewej do prawej, to uznaje za jazdę slalomem,najlepiej podsumował to kris jak dotąd;]

witam !!! panowie kolejny sezon i kolejne problemy! :( dzis chciałem was prosic o zdjecia swoich aparatów wiążących w prasach rivierre . a dokładnie chodzi mi o sam "patent" ucinania sznurka . poniewaz pracuje z rc125 i wydaje mi sie ze ktoś ulepszył ten nóz ale nie do końca. prasa owija na jeden sznurek tylko. prosze o zdjecia jak zamontowany macie wy ten mechanizm i jak on wyglada. wydaje mi sie ze w maszynie o której ja mówie nie jest to oryginalny mechanizm. z góry dziękuje :) pozdro

Edytowano przez dominik19920

edi25    0

wlger gp 150 zpycha mi sie przy slomie, material wchodzi do podbieracza i zatrzymuje sie, pasy nie moga zlapac slomy. najgozej jest na poczatku beli pozniej juz idzie. jak temu zaradzic zeby nie trzeba bylo ciagle popychac kijem w podbieraczu?

janusz20    105

Nie znam tej prasy ale w new hollandzie łańcuchowym zmienno-komorowym tuż za podbieraczem jest rolka z naspawanymi płaskownikami te płaskowniki jak sie zaokrągla to przestaje rolka wciagać materiał do komory.

A swoją drogą to nie rozsądne podchodzenie do podbieracza na włączonym WOM.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Supron1
      Witam, 
      Szukam prasy zwijającej walcowej zmiennokomorowej do 40 tysięcy. Moglibyście mi polecić jakąś prasę którą da się kupić w tych pieniądzach i żeby to ładnie chodziło z ciągnikiem o mocy 95km?
    • Przez Tuning221
      Witam, zamierzam kupić prasę rolującą i zastanawiam się jaką wybrać do 20tyś, myślałem o gallignani, sipmie, warfamie. Oczywiście w tej cenie to mówie o używanych Proszę o wyrażenie swoich zdań
    • Przez Jano7711
      Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś jest nie tak to przepraszam i mnie poprawcie. Potrzebuję się dowiedzieć jak najwięcej o prasach Hesston a konkretnie o modelach "5670/H" i "5540". Wiem, że "H" oznacza hydrauliczny docisk. Przez pewien czas zdążyłem się już parę rzeczy dowiedzieć o tym sprzęcie, ale chętnie bym uzupełnił swoją wiedzę, najlepiej doświadczeniami użytkowników. Proszę nie pisać rzeczy typu "słyszałem jak sąsiad dzwonił na złom, bo mu się źle sprawowała". Interesuje mnie zdanie osób, które miały styczność z taką prasą. Chciałbym znać wady (o nich za bardzo nie słyszałem) i zalety tego sprzętu. Czy występuje tam owijanie materiału na wałki? Czy ma problem z pobieraniem materiału? (te dwie kwestie mnie najbardziej nurtują). Z góry dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Założyłem ten temat, bo być może dojdzie do zakupu czegoś takiego i chcę jak najwięcej o tym wiedzieć. Na co zwracać uwagę przy zakupie? A i jeszcze jedno, proszę także nie pisać komentarzy typu "lepiej dołożyć i kupić JD", gdyż na dobrego JD mnie za bardzo nie stać i interesuje mnie Hesston. B)
    • Przez wojtekw
      Witam. Przymierzam się do zakupu prasy rolującej. Ciągnik, który będzie ją obsługiwał ma MF 115 KM. Patrzę w kierunku NH model BR7060, lub jakiś CLAAS, FENDT itp. Przedział środków to 30-50 tyś. Zbieram rocznie około 3000 bel. Zbieram słomę na różnych areałach od 1 do 50 ha.    Widziałem, że były tematy, w których była wzmianka jaką prasę kupić, ale nie znalazłem tematu, który mógłby mi pomóc. Jeżeli takowy jest z góry przepraszam. 
    • Przez Karol193
      Witam! 
      Potrzebuję opinii i rady jaką prasę zwijającą kupić i co wziąć pod uwagę przy wyborze. Do tej pory pracowałem Sipmą farma II.  Którą z tych trzech pras byście wybrali? Mchale f 5500, New Holland Roll Belt 150 czy Kverneland 6716. Wiem że to są trzy zupełnie inne i różniące się  prasy ale akurat te mnie interesują. Dodam że robię ok 1200 bel słomy , ok 100 suchego siana, ok 900 sianokiszonki i ok 100 kiszonki z łubinu i sadareli.  Kto może niech się wypowie i doradzi.
      Pozdrawiam!